Milli Eğitim Bakanlığı, 29 bin 347 kadroya öğretmen atadı

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Öğretmen atamaları dolasıyla MEB Başöğretmen Salonu'nda tören düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, törende, hızlı değişimlerin yaşandığı bugünün dünyasında ülkelerin en önemli gücünü bilgili ve nitelikli insan gücünün oluşturduğunu, bilginin artık tek başına bir güç olmaktan çıktığını, bilgiyi etkin kullanmanın daha önemli hale geldiğini söyledi.

Dünyadaki gelişmelere paralel olarak Türkiye'de de müfredatların yenilenmesinden, bilişim teknolojilerinin eğitimde kullanılmasına kadar çok geniş bir yelpazede bir dönüşüm süreci yaşandığını belirten çubukçu, şunları kaydetti;

''Öğretmenlerimizin yüzde 73'ünün 40 yaşın altında olduğu düşünüldüğünde eğitimin tüm bileşenlerinde yaşanan değişim, dönüşüm sürecine genç öğretmenlerimizin daha çabuk uyum sağlayacaklarını düşünüyorum. Genç bir nüfusa, genç bir öğretmen kadrosuna sahip olmamız iyi değerlendirildiği takdirde gerçekten de ülkemiz için çok büyük bir zenginliği ve çok büyük bir avantajı oluşturuyor. Öğretmenlerimiz eğitimde arzu ettiğimiz hedeflere ulaşmamızda çok önemli bir role sahip.''

Atama sonuçları MEB'in internet sitesinden öğrenilebilecek.

Star Gazete

F

Fırtına

Guest
Milli Eğitim Öğretmen Atama Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarının 6 Aralık 2010 tarihinde yapılacağını ve atanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen atamalarının 6 Aralık 2010 tarihinde yapılacağını ve atanan öğretmen adaylarının 7 Aralık'ta göreve başlayacağını bildirdi.

Bakanlığın internet sitesinde yapılan açıklamada, ağustos ayında yapılması planlanan 30 bin kadrolu öğretmen alımının, “KPSS'ye ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle, başvuruda bulunan öğretmen adayları açısından telafisi güç hukuki ihtilafların doğmaması adına durum netleşinceye kadar ileri bir tarihe ertelendiği” anımsatıldı.

Tekrarlanan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçlarının netleşmesi üzerine, Bakanlık tarafından yeni atama takvimi belirlendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi;

“5-12 Kasım 2010 tarihleri arasında kontenjanların güncellenmesi işlemi yapılmıştır. 22-24 Kasım'da taban puanlar belirlenerek, kılavuz yayınlanacaktır. 25 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında başvurular kabul edilecektir. Öğretmen atamaları 6 Aralık 2010 tarihinde yapılacaktır. Atanan öğretmen adayları 7 Aralık'ta göreve başlayacaktır.

Diğer Haberler

KPSS'deki kopya iddiaları nedeniyle ertelenen 30 bin öğretmenin ataması bugün yapıldı. Atamaların yapılacağı salona girmek isteyen öğretmen adayları, bakanlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Öğretmen atama sonuçları için tıklayınız

Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'nin genç bir öğretmen kadrosuna sahip olduğunu söyledi. Öğretmenlerin kendilerini sürekli yenilemesi gerektiğini kaydeden Çubukçu, "Bugün öğretmeni 4 duvar arasında hapsetmek mümkün değil. Öğretmenlerden bilgi aktarmalarını değil, öğrencilere analiz etme, problem çözme becerilerini kazandırmalarını bekliyoruz." diye konuştu.

Bugün itibariyle toplam 608 bin 29 öğretmenin görev yaptığını söyleyen Çubukçu, "Her iki öğretmenden biri hükümetimiz tarafından atandı. 2010 yılı ise en yüksek öğretmen atamasının gerçekleştiği yıl olma özelliği taşıyor. Bu yıl, tam 40 bin 561 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katmış olacağız." dedi.

Bakan Nimet Çubukçu, 30 bin öğretmen atamasında boşalan pozisyonlara da sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını dile getirdi.

90 BİN ÖĞRETMEN BAŞVURUDA BULUNDU

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, 96 alanda, 26 bin 934'ü ilk atama, 66'sı milli sporcu, 3 bini kurum içi - kurumlar arası yeniden atama kontenjanından olmak üzere 30 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Başvuruların 25 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında alındığını hatırlatan Yalçın, "92 bin 65 aday başvuru yaptı, genel müdürlükçe yapılan incelemede 90 bin 134 adayın başvurusu uygun bulundu." açıklamasını yaptı.

Konuşmaların ardından, 9 rakamdan oluşan şifre numarası girilerek, bilgisayar ortamında atamalar gerçekleştirildi. Salondaki öğretmen adaylarının büyük heyecan içinde olduğu görüldü. Yansıtıların çok küçük olmasından şikayet eden öğretmen adayları, büyük bir dikkatle ekrandan isimlerini görmeye çalıştı. Bir öğretmen adayının atamasının yapılması üzerine, salondan alkış sesleri duyuldu. Ataması yapılan öğretmenler, yarından itibaren görevlerine başlayabilecek.

Haberoku

Son düzenleme:
F

Fırtına

Guest
MEB, öğretmen atamalarında boş kalan 653 kontenjana atama yaptı

Bakanlığımıza ihdas edilen 30.000 kadro için 06/12/2010 günü gerçekleştirilen atama sonucu, kontenjan ilan edilen bazı alanlara potansiyel aday yetersizliği bazılarında ise tercihlerin sınırlı illerde yoğunlaşması ve tercih dışı atanmanın kabul edilmemesi sebebiyle 653 kontenjan kullanılamamıştır.

Atama sonuçları için tıklayınız

Kullanılamayan kontenjanın, kılavuzda ilan edilen alan kontenjanları dikkate alınarak Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce, Fen ve Teknoloji ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği alanlarında, kalkınmada öncelikli ve öğretmen ihtiyacı fazla olan; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerinde, sözleşmeli öğretmenlerin, başvuru kılavuzunda halen görev yaptıkları eğitim kurumlarını tercihleri arasında seçerek bu kurumlara atanmaları sebebiyle ilan edilmiş kurumlar içerisinde boş kalan eğitim kurumlarına atamaları gerçekleştirilerek internet sayfamızda ilan edilmiştir.

Personel Genel Müdürlüğü

Memurlar.Net

Tekerlekli Sandalye