Milli eğitim bakanlığı kura ile özürlü memur alımı yapıyor diye duyum aldım doğrumu?

sebboy

Üye
Üye
arkadaşlar bu konu hakkında bilginiz varmi halkbankasında çalışan kuzenım dedı bana bunu bilginiz olursa arkdaslar formda paylaşırmısınız

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
sebboy ; Çalışan Kuzeninin duyduğu şu olabilir : Bazı Kurumlar İŞKUR Vasıtası ile Özürlü İşçi Aliyorlar .. Sanirim KPSS ye girme şartı oluyor .. Zaman zaman boyle duyumlar aldık .. Ancak Devlet Memurluğu Alımı konusunda Kurumlar Kanunen ÖMSS Sınav Sonucuna göre Engelli Personel almak zorundalar .. Tekrar altını ciziyorum ; Engelli Devlet Memurluğu ÖMSS ile olabilmekte ... Ancak Engelli İşçi Konusunda İŞKUR aracılığı ile bazı alımlar olabilmektedir ..Ancak su anda herhangi bir gelişme duymadım ...

SERDAR42

Üye
Üye
benimde bu konu da sizlerden bilgi almak istemiştim. www.iskur.gov.tr de kamu kategorisinde kura yada kpss ye girme şartı ve minumum 1 puan alma şartıyla işçi/memur ilanları oluyor ancak bu ilanlara yalnızca o ilanın verildiği ilde kayıtlı olanlar siteden başvurabiliyorlar haricinde sistem başvuruyu kabul etmiyor.

YassaX

Üye
Üye
SERDAR42; İŞKUR'un Adres Kaydı Şu Şekilde : Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde İkametgahın nerede ise ; ancak oradaki yerde İŞKUR'un ilanına Başvuru yapabiliyor .. Mesela ben İŞKUR'un İnternet Sitesindeki Kaydımda Şoyle yapıyordum .. Ben Sakarya'da İkamet ediyorum; İŞKUR Kaydım da Sakarya İŞKUR.. Mesela İstanbul ilinde olan bir ilana Başvuru Yapabilmem icin ; İŞKUR'un web adresindeki Kayıtlı Olan bilgilerimi yani İkametgah Adresimi istanbul'da Ablamin adresi olarak gosteriyorum; sistem O başvuruyu kabul ediyor .. Ancak ; Kamu Kurumlarına İşçi Alımı vs şeklinde hic başvurum olmadı İŞKUR a .. Benim İstanbula aldığım kayıt ; İş görüşmesi olumlu gecse idi; İkametgahımı Resmen ablamın adresine alıp; yoluma devam edebilirdim.. Dediğim gibi ; benim yaptiğim internet üzerinden İŞKUR'un Bulunduğum il dişina İş Başvuru şeklinde idi .. Bunu da benden öğrenmiş olun .. Ancak tekrar ediyorum ; Kamu Alımları; KPSS puanı isteyen alım vs tarzı hic başvurum olmammıştır ...

sebboy

Üye
Üye
ozaman ozkancey benim yapmam gereken şey nedir kpssyemi girmem lazım yoksa öylece bekleyeyimmi ona böle bir mail gelmiş öyle dedi onunda son kayıt günü 25 mayısmış oyüzden ömss kurasıyla karıştırmışda olabilir:)

Son düzenleme:

YassaX

Üye
Üye
sebboy; sana ne yapman gerektiğini soylemem ... Cunku bu konuda hic bir zaman kimseye sunu yap, bunu yap deyip sorumluluk altına girmem... Kendi yaptığımı soyliyeyim : Ben Nasipse Lisans - KPSS ye Temmuz'un 7 sinde gireceğim ... ÖMSS Lisans - Genel Özürlü de girdim sınava ancak ; taze bilgilerle KPSS ye Nasipse gireceğim .. Ola ki ilerde İŞKUR ilan acarsa; KPSS puanı da isterse o yonden guzel olur.. Ayrıca iyi de bir puan alirsam; KPSS den de atanma ihtimalim ortaya cıkar ... Ayrıca sunu da soyliyeyim ; belki İŞKUR Engelli İlanlarında KPSS yerine ÖMSS Puani da isteyebilir. .. Bu da benim kendi kendime gelistirdiğim bir düşüncem.. Özürlü Memur Seçme Sınavı var ken ; Özürlü Alımlarımda Neden KPSS yi istesin, dimi ama :)

YassaX

Üye
Üye
sebboy; Rica Ederim ...

Tekerlekli Sandalye