Mirasla Kalan Tarlaların Gelir'e Etkisi

DeeJay

Üye
Üye
Arkadaşlar karışık bir durum var yardım ederseniz seviniriz..
Köyde dedelerden kalan 60 dönüme yakın bir arazi varmış ve akrabalardan 8 kişi pay sahibi imiş..Bunlardan biri benim annem..Arazilerin tapuları henüz çıkmamış ve biz de payımıza düşen kısmı tapularsak evde bakım maaşı için bir sorun oluşur mu ?? Engelli olan benim abim ve bakıcı ise eşim..küçük kızımla beraber 6 nüfusuz..hep beraber yaşıyoruz..
Not:Arazi neredeyse 70 yıldır duruyor ve şu ana kadar pek uğraşan olmamış.Daha yeni yeni tapu çıkaralım diyor akrabalar..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin hissenize düşen kısım ne kadar maddi degere sahip ve gelir yada kira getiren bi mülk olabilir mi arazi demişsiniz tarla falan mı? eğer tarlarsa ekilip dikiliyorsa senelik geliri aylık ortalamaya bölünür ve gelire eklenir kişi başına düşen gelir 510 lirayı geçmezse sorun olmaz merak etmeyin

DeeJay

Üye
Üye
Hocam cevap için sağolun..Şöyle bişey var tarlaların bir kısmı bizim bir kaç akraba tarafından zaman zaman ekilip biçiliyormuş..bize bir katkısı yok zaten.Biz tapuyu çıkartıp bize ait olan kısmı elden çıkarmayı düşünüyoruz..satarsak da sorun olur mu acaba..

Tekerlekli Sandalye