Miyopati hastasıyım malulen emeklilik...

Poyraz_7485

SMS Activated
Herkese selam ben miyopatı hastasıyım 2009 yılında askerlik başvurusunda hastalık teşhisi konuldu rapor aldım 2008 yılında sigorta girişim var şuanda bagkurluyum malulen emekli olabilirmiyim şuanda raporum %51 rahatsızlığım ilerleyen bi rahatsızlık olduğu için şuanda %60 alabilirim bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim...

Yapılan kontrol sonucu malul düzeyde (%60) engelli olduğunuza hüküm verilirse evet malulen emekli olabilirsiniz. Tabi 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün prim şartınıda yerine getirmiş olmanız lazım...

Yapılan kontrol sonucu malul düzeyde (%60) engelli olduğunuza hüküm verilirse evet malulen emekli olabilirsiniz. Tabi 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün prim şartınıda yerine getirmiş olmanız lazım...

Abi miyopati rahatsızlığı doğuştan yani genlerden gelen bi rahatsızlıkmış biz 20 yasında farkettik ama bu malulen emekli olmayı engellermi acaba...

Hayır engel olmaz. Yeterki sağlık kurulu rapor oranı ilk sigortalılık tarihinde %60 ın altında olup sonrasında %60 ve üzerinde olsun.

Abi sgk yönlendirdiği herhangi bi devlet hastanesinden raporumu büyütmem gerekiyo degilmi yoksa ben elimde şuanda %51 raporum var onunla birlikte başvurup raporumu büyüteyim hastalığım ilerleyen bi rahatsızlık olduğu için %60 ve üzeri alabilirim rapor

SGK ya "malulen emeklilik" için başvuruda bulunacaksın. Daha sonra onlar seni hastaneye sevk edecekler. Ve süreç olağan seyrinde ilerleyecek. Rapor oranın tam olarak yüzde kaç olur bilemem ama deneyip görmek lazım.

Geri