Ms Hastası Şanlıurfalı Genç Yardım Bekliyor

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin Kara Köyü‘nde ikamet eden Multipl Skleroz (MS) hastası olan Osman Erdoğan tedavisi için devletten yardım istiyor.

27 yaşında bu hastalığa yakalandığını ve yaklaşık 8 yıldır bu hastalığın pençesinde kıvrandığını belirten Osman Erdoğan, "Hastalığım ilk önce ayaklarımda uyuşma ve karıncalanma hissi belirtisi ile ortaya çıktı. Zamanla ayaklarımı taşıyamaz olup, ayaklarımda şiddetli ağrı ve sızı sonucu koltuk değneklerine bağlı kaldım. Doktora gittiğimde ise yapılan tetkik ve tahliller sonucu MS hastası olduğumu ve kesin bir tedavisi olmadığını öğrenince dünyam yıkıldı." dedi.

Erdoğan, hastanedeki doktoru tarafından kendisine yüzde 64 engelli raporu verilmesine rağmen, bürokratik engeller sonucu heyetteki doktorlardan raporun geçmediği belirterek, "Bu bürokratik engeller yüzünden heyetteki doktorlara tam 7 kez gittim. Ancak şahsıma herhangi bir engelli maaşı bu bürokratik engeller yüzünden bağlanmadı." şeklinde konuştu.

Erdoğan, evli ve 3 çocuklu bir aile reisi olması itibariyle hastalığını unutup ailesinin geçim derdinin sıkıntısına düştüğünü ifade ederek, "Ne var ki koltuk değneklerine bağlı olarak yaşadığım ve herhangi bir işte çalışamadığım için ailemin geçimini sağlayamıyorum. Devletimden ve hayırsever vatandaşlardan bana ve aileme bir yardım elinin uzatılmasını istiyorum." diye konuştu.

Erdoğan, MS hastalığının yanında kendisinde verem hastalığıda bulunduğunu ve yeşil kartlı olması itibari ile 3 ayda bir 6 bin liralık ilaç kullandığını belirterek, şunları söyledi; "Artık bünyem bu ilaçları kaldırmıyor. Bazen ben ölürsem aileme kim bakacak diye depresyona ve bunalıma giriyorum. Çünkü babam hem felç hem şeker hastası.. Oturduğum toprak ev bile şahsıma ait olmadığı için çocuklarıma bırakabileceğim tek bir çöp miras dahi yok." dedi.

Multipl Skleroz, Beyin ve omuriliğin bir hastalığı olup, beynin görme konuşma ve yürüme gibi fonksiyonlar üzerindeki kontrol kabiliyetini bozar.."

Tekerlekli Sandalye