MS hastasıyım memur olabilirmiyim?

kaladze

Üye
Üye
selamlar
Kullandığım ilaç sebebiyle ayda 3-4 günüm iptal oluyor. hastanede serum almak, serum aldıgım ertesi günü agrılar kırgınlık. dr a görünmek gibi. yani ayda mutlaka bır 3-4 gün hastaneyle bir işim oluyor. memur olundugunda bu gıbı durumlarda izin almak konusu nasıl olur ki. olabiliyor mu. ms hastasıyım

YassaX

Üye
Üye
kaladze; Öncelikle gecmiş olsun.. Bu konuda sana Sınav Klavuzu yayınlanmadan bildiğim kadariyla yardımcı olmaya çalışacağım.. Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun Ön Yüzünde " Çalıştırılamayacağı İşlerin Niteliği " kısmı var .. Burada Özrünün neden olduğu durum ve yapacağın işteki durumun doktorun tarafında net olarak orada ifade edilmelidir.. Ayrıca Atandıktan sonra bir komisyona giriyosun ve orada da Özrün ve atandiğin işin uygunluguna karar veriyorlar .. Atandığınız Kuruma , sonradan alacağınız yukarıdaki yazdığınız gibi bir Rapor İşinizi Görür düşüncesindeyim.. Ancak dediğim gibi Öncelikle Çalıştırılamayacağı İşlerin Niteliği konusunda net ve ayrintili bir yazının olmasi, atandiğiniz kurum acisindan iyi olacaktir.. Hakkınızda Hayırlısı Olsun

kaladze

Üye
Üye
tesekkur ederim özkan bey. benim raporumda çalıştırılmayacak işler kısmı boş malesef. istihdam seçili ama o sizin dediğiniz kısım boş. o kısmı ekletebılıyor muyum yoksa sil baştan yeniden mi başvurcam heyet için?? bılgınız var mı . nasıl yazılır ki kullandıgı ilaç sebebiyle şöyle şöyle izin alması gerekmektedir gibi mi nasıl olurkı. bırde bu durumla o komısyonun karsına cıktıgımda sankı 1 0 yenık gibi baslıyorum gibi olur. bıraz tuhaf gıbı olabılır sorularım ama ınsanın aklına takılıyor :( hiç beklenmedik anlarda arıza çıkarabilen bir hastalık ve ilaçlar olunca..

cok tesekkur ederım

ufuq

Üye
Üye
kaladze; Öncelikle gecmiş olsun.. Bu konuda sana Sınav Klavuzu yayınlanmadan bildiğim kadariyla yardımcı olmaya çalışacağım.. Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun Ön Yüzünde " Çalıştırılamayacağı İşlerin Niteliği " kısmı var .. Burada Özrünün neden olduğu durum ve yapacağın işteki durumun doktorun tarafında net olarak orada ifade edilmelidir.. Ayrıca Atandıktan sonra bir komisyona giriyosun ve orada da Özrün ve atandiğin işin uygunluguna karar veriyorlar .. Atandığınız Kuruma , sonradan alacağınız yukarıdaki yazdığınız gibi bir Rapor İşinizi Görür düşüncesindeyim.. Ancak dediğim gibi Öncelikle Çalıştırılamayacağı İşlerin Niteliği konusunda net ve ayrintili bir yazının olmasi, atandiğiniz kurum acisindan iyi olacaktir.. Hakkınızda Hayırlısı Olsun

öZKAN ABİ Benim Raporumda Sadece Tani Var O Bölümler Boş Sorun Olurmu ?

YassaX

Üye
Üye
ufuq öncelikle Sınav Klavuzunu beklemenizde fayda var .. ÖMSS ye girişte herhangi bir sorun olmayabilir, ancak atandıktan sonra Atandığınız kurum sorun cıkarabilir, ayrıca atandığınız kurumdan 5 kişilik bir komisyon karşısına cıkacaksınız.. Bu saatten sonra Rapor Yenilemek ÖMSS Başvuru başlangıcına kadar yetişmeyebilir..Hakkınızda Hayırlısı Olsun bu saatten sonra ne diyebilirim..Şunu yapin bunu yapin zaten hic bir zaman demiyorum, yontemini soyluyorum karar size kalmiş... Sınav Klavuzunda bu durumlar net olarak yazacaktır...

YassaX

Üye
Üye
tesekkur ederim özkan bey. benim raporumda çalıştırılmayacak işler kısmı boş malesef. istihdam seçili ama o sizin dediğiniz kısım boş. o kısmı ekletebılıyor muyum yoksa sil baştan yeniden mi başvurcam heyet için?? bılgınız var mı . nasıl yazılır ki kullandıgı ilaç sebebiyle şöyle şöyle izin alması gerekmektedir gibi mi nasıl olurkı. bırde bu durumla o komısyonun karsına cıktıgımda sankı 1 0 yenık gibi baslıyorum gibi olur. bıraz tuhaf gıbı olabılır sorularım ama ınsanın aklına takılıyor :( hiç beklenmedik anlarda arıza çıkarabilen bir hastalık ve ilaçlar olunca..

cok tesekkur ederım

kaladze ; genelde bu konuda " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümü boş olan arkadaşlar, Raporu Aldıkları hastaneye gittiklerinde, yazı ekleme vs yapmiyorlarmış, İl Sağlık Müdürlüğü'ne gidip itiraz edin diyorlarmiş.. İl Sağlık Müdürlüğü'ne itiraz edince de sizi farklı bir hastaneye gonderiyorlar, sıfırdan Rapor alma işlemleri başlamasi gerekiyor..Bunlarda ÖMSS Başvuru Tarihlerine yetişmez diye dusunuyorum.. Sınav Klavuzunda bu durum yazacaktır , dusuncesindeyim..İstihdam kısmı seçili ise ; ÖMSS Başvurusunda sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.. Ola ki bir sıkıntı ancak, atandıktan sonra 5 kişilik komisyon da ya da atandığınız kurumda olur..İnşallah oralarda da sıkıntı olmaz da..Olmadi yeni rapor isterler belki atama sonrasi..ÖMSS Yepyeni bir sınav olduğu icin inanin bilemiyoruz o aşamadaki durumları.. Ben size şunu yapin bunu yapin diyemem, öyle bir sorumluluk altina girmek istemem.. Ancak fotoğrafı ortaya koyabilirim..Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun diyorum...
kaladze Rica Ederim

kaladze

Üye
Üye
tekrar merhaba

bu kullandığım ilaç için. ilaca başladığım hastaneden bir rapor almam yeterli olmaz mı acaba. illa belirtilmeli raporda.. ılacı kullanmayaı baslamadan önce almıstım raporu. bırde ben suan bu ılacı kullanıyorsam ne bileyim bir ay sonra baska ılaca gecebılırım fayda görmedıgımden vs. kı bu 4. ılacım. hepside farklı ılaclar etkılerı ws.yeniden baştan heyete girmem lazımsa uzun iş ya. sınav kesin 29 nisanda değil mi. sacma sapan durumlar bununda tek nedeni. ms.

YassaX

Üye
Üye
kaladze; açtığın konular ÖMSS ve Memurlukla ilgili soruları kapsarsa memnun olurum.. Diğer Sorularını uygun baslık açarak sorman daha iyi olur..Evet nasipse ÖMSS 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak... Şu anda bildiğimiz bu, cok kısa süre icerisinde de Sınav Kılavuzunun yayınlanmasını beklemekteyiz...

Tekerlekli Sandalye