Mucize: Kitap

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
12331542_148770682149411_2089147365_n.jpg

Kaderinde Sıradışı Olmak Varsa Sıradan Kalamazsın…

Merhaba, adım August. Size nasıl göründüğümü anlatmayacağım. Aklınıza ne geliyorsa muhtemelen ondan daha kötü görünüyorumdur.

August (Auggie) Pullman yüzünde fiziksel bir bozuklukla doğduğu için, normal bir okula gidemiyordu… şimdiye kadar. Yakında Beecher Ortaokulu'nda beşinci sınıfa başlayacak ve ömrünüzde bir kere bile "yeni çocuk" olduysanız, bunun ne kadar zorlu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Dondurma yemek ve Xbox'ında oyun oynamak gibi sıradan şeyleri seven Auggie aslında sadece sıradışı yüzü olan, sıradan bir çocuk. Peki, yeni sınıf arkadaşlarını, görünüşünün ardında kendisinin de onlar gibi olduğuna ikna edebilecek mi?

r1.png

r2.png

r3.png

r4.png

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Son aylarda okuduğum en anlamlı engelliler konulu kitaptı. Yazar olmanın çok daha gerisinde her şeyden önce bir annenin yüreğinden yazılmış bu kitabı lütfen görünüşüne aldanıp çocuklar için yazılmış sanmayın. Bu kitap bence herkesin okuması ve toplumun her kesiminden, her yaş dönemince okunması için çaba gösterilmesi gereken bir mucizenin öyküsü...

Kitapla ilgili söylemek istediğim çok şey var ama tek bir cümle yeterli gelecektir diye düşünüyorum :)

'' Bir kitap okudum ve hayatım değişti'' desem...

Bu kitabı bana tavsiye eden İskender Bey'e çok teşekkür ederim en azından bundan sonra ki yaşantımda haklı olmak ile nazik olmak arasında seçim yapmam gerektiğinde nazik olmaya özen göstermeye gayret edeceğim :)

12237344_778408478936260_405938486_n.jpg

İskender Durgun

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kitapla ilgili bir kaç düşüncemi istek üzerine paylaşmak istiyorum;

Yukarıdaki videodaki tanıtımda dediği gibi bende iç kapağı daha çok sevdim.

Kitabı okurken kahramanımız August'un rahatsız olduğu bir noktaya takılmıştım. Evet düşünün sıradan olmayan hatta irkilebilecek bir yüzle karşılaştınız. Yüzünüzü kaçırır mısınız? Ya da görmemiş gibi mi davranırsınız? Sıradan olmayan ben de bile bakışımı kaçırırdım. Ama rahatsız olduğum için değil de o rahatsız olmasın diye tabii. Daha sonra dedim ki kendime engellilere bakışımız, davranışımız nasıl olmalı ve onlarla nasıl iletişim kurulmalı gibi soruların küçük yaştan itibaren anlatılmalı.

Küçük kahramanımız August'u mutlaka tanımalısınız.

Bence bu kitabı her anne-baba okula başlamadan önce çocuklarına okumalı.

Tekerlekli Sandalye