Müdür Tarafından tehdit ediliyorum.

Muhammedwhale

Üye
Üye
Selam herkese, Milli eğitime bağlı okulda hizmetli kadrosu olarak çalışıyorum. Müdür tarafından Tehdit ediliyorum.
Perşembe günü kendisiyle konuştum. Kendi hakkımı savunmak için. Mesaim 8.30 ile 17.30'de arasında çalışacağımı söyledim.
Ve tehdit etmeye basladı. İl milli eğitimi müdürü geliyor bizim okula haftada bir kez pilot okulu nedeniyle. İl müdürü geldiğinde söylerim ona seni başka okula 6 ay görevlendirme vs vs tehditler etmeye başladı.
Ya benim dediğim çalışma saatleri olacak diyor vs Pazartesiye kadar düşün dedi bana.

Okula evim yakın olduğu için başka okula gitmek istemiyorum. yoksa gözüm kapalı giderdim.

Ne yapmalıyım sizce? Engelli olarak beni başka okula görevlendirme yetkisi var mıdır?
Sizce ne yapmalıyım? Önerileriniz açığım.

Hüsain

Üye
Üye
acizane görüşüm: bence geçinmeye çalış, didişerek bir yere varamazsın

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=25603]Muhammedwhale[/MENTION]

Merhaba,

Müdür Bey hangi saatlerde çalışmanızı istiyor onu yazmamışsınız.

Yani haftada 45 saat mi çalışmanızı istiyor da siz mesai saatinizi beğenmiyorsunuz tam anlaşılmıyor.

Konu hakkında biraz daha detay verebilir misiniz?

Muhammedwhale

Üye
Üye

Merhaba,

Müdür Bey hangi saatlerde çalışmanızı istiyor onu yazmamışsınız.

Yani haftada 45 saat mi çalışmanızı istiyor da siz mesai saatinizi beğenmiyorsunuz tam anlaşılmıyor.

Konu hakkında biraz daha detay verebilir misiniz?

Haftada 45 saat üzerinde. Benimle birlikte 2 bayan kadrolu hizmetlimiz var.
Bu arkadaşlar müdürüyle birlikte çıkıyorlar. saati sorarsanız 18.00-19.30 arasında çıkıyorlar. Bende 17.30 da çıkıyorum. çıktıktan sonra ''benden neden izin almamış. bundan sonra bana haber verip çıkacak. vs '' ertegüne sorunlar olabiliyor.

Şimdi yarın sendikanın avukatı ile görüşeceğiz. Adım adım uyguluycağım geri vites atmayacağım. 2 hocamız sağolsun yardımcı olacaklar. Sizin fikriniz de duymak isteriz.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör

sizi haftada 45 saatten fazla çalıştıramaz kimse. Ayrıca isteğinizi dışında görev yeriniz değiştirilemez.
Aşağıya link'i yapıştırıyorum.

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.836525.pdf

''Engellilik durumu devam ettiği sürece kurumlarca isteği dışında memurun yeri değiştirilmez.''

Ek madde 3'te yukardaki şekilde bir cümle vardır. Sayfa dokuzun ilk cümlesidir.

Muhammedwhale

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim hocam. bu yazıyı çıkartacağım. Bizim müdürü kanunları pek anlamaz. Okul memura da bu şekilde baskı yapmıştı oda bu yazı ilgili söylemişti. geri vites attıgını söyledi. o zaman ögrenmiş böyle kanun olduğunu, Öncelikle tatlı dille çözüm sağlamayı çalışacağım.

Muhammedwhale

Üye
Üye
Aklıma bir şey geldi. Madem böyle bişi olup da beni açığı bulursa tabiki de açığı bulmayı çalışacaktır diye düşünüyorum o şekilde yine gönderme yapabilir mi ?

ETC

Üye
Üye
Mobbing denilen olgu ile maalesef ben de karşı karşıyayım. Engelli olmak bir anlamda ama bizzat amirimden/müdürümden herkesin içinde yediğim zılgıtların (bir sebep gösteremese bile) açıkllaması yok. Bunun için farklı bir kuruma tayin talebinde bulundum ama akıbetini bekliyorum.

Tekerlekli Sandalye