Müdür yapılmayan görme engelli açlık grevine girecek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Görme engeli nedeniyle çalıştığı kurumda müdür yapılmadığını ileri süren Yakup Ateş, pazartesi gün açlık grevi başlatacak. Ateş, hükümetin engellilerden özür dilememesi halinde açlık grevini ölüm orucuna çevireceğini söyledi.

headline.jpg

Makine Kimya Enstitüsü (MKE) Çankırı Silah Fabrikası'nda idari şef pozisyonunda sözleşmeli memur olarak çalışan görme engelli Yakup Ateş, haksızlığa uğradığı gerekçesi ile Ankara'daki Türkiye Körler Federasyonu'nda basın toplantısı düzenledi. MKE tarafından düzenlenen 'Unvan Değişikliği ve Görevde Yükselme Sınavı'nda birinci olduğunu anlatan Ateş, sonucun kendisine tebliği edildikten sonra, MKE Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Teşkilatı Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 28. maddesinde yer alan “Bu yönetmelikte belirtilen görevleri yapabilecek durumda bulunan özürlülerin eğitimi ile sınavların özür durumuna uygun olarak yapılabilmesi için gerekli tedbirler kurum tarafından alınır.” maddesinin ima edilerek, isminin listeden çıkarıldığını öne sürdü. Görme engellilerin, sosyal içerikli bütün müdürlük görevini yapabileceğine işaret eden Ateş, problemin giderilmemesi halinde 13 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Körler Federasyonu önünde açlık grevinde başlayacağını, sonuç alınamazsa da ölüm orucuna gideceğini söyledi.

"GÖRMEYENE ENGEL DE ÇENGEL DE ÇOK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Görme engellilere engel yok' sözünü hatırlatan Ateş, "Ben de Başbakan'a diyorum ki; Sayın Başbakan, görmeyene engel de çok çengel de çok. Yasalar var ama bu yasalar hormonlu. Bu vahşi bürokratların elinden bu yasalar hormonludur. Önce yasaların bu vahşi bürokratlardan temizlenmesi gerek.” şeklinde konuştu.

Kendisine destek verilmesi halinde sorunun halledileceğini vurgulayan Ateş, “Bürokratlar Sayın Başbakan'ın bürokratıdır, Başbakanımız bizden özür dilemelidir. Çünkü suç onun suçudur bence. Bu vahşi bürokratları atamayın lütfen. Ben açlık grevine çıkmaya karar verdim bu yüzden." ifadelerini kullandı.

"YAPILAN HAKSIZLIK TÜM ENGELLİLERE SALDIRI"

Görme engelli vatandaş, yapılan haksızlığın tüm engellilerin haklarına saldırı olduğunu ileri süren Ateş, “Hükümet bizi ezen bürokratları takip edeceğine dair bir genelge yayımlanmazsa hükümet sözcülerinden, hükümet üyelerinden biri bizden özür dilemezse ben ölene kadar varım. Ve bu orucu tutacağım. Kişisel haklarıma saldırılmıştır. Bu yolla bütün engellilerin kişisel haklarına saldırılmıştır. Bütün dünyayı ve Türkiye’yi bana destek olmaya çağırıyorum. Bu blöf bir oruç olmayacak. Bu haysiyet mücadelesidir.” açıklamasını yaptı.

güz gülleri

Üye
Üye
başarılı olduğu halde neye dayanarak engel çıkarıyorlar.asıl engel idarenin beyninde ...

Tekerlekli Sandalye