Müge Anlı Tekerlekli Sandalye Yardımı Nasıl İstenir?

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Ne yazık ki ülkemizde birçok engelli ekonomik nedenlerden dolayı tekerlekli sandalye alamıyor. Özellikle doğu illerinde yüzbinlerce engelli manuel tekerlekli sandalyesi olmadığı için evinden dışarı çıkamıyor. Bu noktada devreye gönüllü kuruluşlar girerek bu açığı kapatmaya çalışıyor. Bunlardan biri ve en popüler olanı televizyon programcısı Müge Anlı. Peki Müge anlı’dan tekerlekli sandalye yardımı nasıl istenir? Nereye başvurulur? Bunların detayına inelim.

Müge Anlı Tekerlekli Sandalye Başvurusu

Birçok bağışçı Müge Anlı ATV stüdyolarına bağışta bulunuyor. İhtiyaç sahibi engelliler ise program koordinatörleri ile iletişime geçerek ihtiyaçlarını belirtiyor. Eğer uygun bulunursa yardım talebinde bulunan kişilere sandalyeleri teslim ediliyor. Peki bu yardım başvurusu nasıl yapılacak…

Müge Anlı tekerlekli sandalye iletişim

İlk adım: Müge anlı tekerlekli sandalye yardımı formunu doldurmak. Bunun için izleyeceğiniz yol.

• İlgili bağlantıya tıklayın Müge Anlı ile Tatlı Sert - atv
  • Aşağıdan “BİZE ULAŞIN” sekmesine tıklayın
  • Çıkan ekranda BİZE ULAŞIN” kısmında yer alan bilgileri eksiksiz doldurun. (Örnek resim aşağıdadır.
muge-anli-tekerlekli-sandalye-yardim-formu.JPG

İkinci adım ise programı telefon ile aramak yada e-mail göndermek.

Müge anlı e-mail adresi: tatlisert@mugeanli.com.tr

Müge anlı telefon numarası: 0535 365 52 52

Müge Anlı Tekerlekli Sandalye Bağışı Nasıl Yapılır?

Buraya kadar yardımda nasıl bulunulacağını yazdık. Bu kısım ise bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerle ilgili. İhtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak isteyen bağışçılar direk program stüdyosuna satın aldıkları tekerlekli sandalyeyi götürüp teslim edecekleri gibi, bu konuda aracılık eden medikal firmaları tercih edebilir.

Bu medikal firmalardan satın aldığınız tekerlekli sandalyeler ilgili firma tarafından program yetkililerine teslim edilip tarafınıza teslim tutanağı vermektedir.

Bağış yapacağınız aracı firmalar:

Müge Anlı Tekerlekli Sandalye Bağış Fiyatları

Müge anlıya yapılacak tekerlekli sandalye fiyatları 900 TL ile 1.900 TL arasında olup, bu fiyatlar alınacak tekerlekli sandalyenin markasına, modeline ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Eğer manuel sandalye yerine bir akülü sandalye alacaksanız, bu seferde minimum 5.000 TL ile 15.000 TL arasında bir fiyat listesi olacaktır.

Tekerlekli Sandalye Yardımı İçin Nereye Başvurulur

Ebetteki bu yardımı sadece Müge Anlı yapmıyor. Müge anlı’nın yanısıra bir başka TV programcısı Esra Erol, Belediyeler, Valilikler, Kaymakamlıklar, engellilerle ilgili dernekler engellilere ücretsiz tekerlekli sandalye vermektedirler.

Tekerlekli Sandalye