Müsküler distrofi hastasıyım. Şartlarım bakım ücreti için uygun mu?

kon_ak

Üye
Üye
mrb arkadaşlar evvela tüm özürlü kardeşlerime geçmiş olsun burda yardımcı olan kardeşlerimede teşekkürler ediyor
ben kas hastasıyım müsküler distrofi 5 yıldır falan 2012 maaşı alıyorum 5 yıl önce %60 ağır özürlü ve sürekli raporum var şimdi tekrar yeni bir rapor alıp eşime bakım maaşı başvuru yapacam
tahminimce şu an raporum 70 veya 80 olur benim sorum şu ben eşim 2 cocuğum annem babam beraber yaşıyoruz 6 nufus babamın 2 evi var birinde abim oturuyo birinde biz ayrıca babamın 1 tıraktörü birde arabası var 5-6 dekarda bahce birde evimizin altında internet cafe hepsi babamın benim bakım işlerimle eşim uğraşıyo gündüzleri evimizin altında babama ait işyerinde genelde ben dururum aylık gelirimiz 1500 tl yi geçmiyo tabi gelen memurlar nasıl hesaplar bilmiyorum günlük bakım ihtiyaclarım yemeğimi önüme koyverirlerse yiyom ama diger banyodur temizliktir kendim yapamıyorum soyunup giyinemem eşim yardımcı oluyo
kısaca durum bu buna göre eşime bakım maaşı alabilirmiyiz kontrole gelen memur beni babamın iş yerinde görürse nolur tecrübeli arkadaşlar yorum yazabilirse bilgilendirilmiş olurum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şartların (en azından sağlık şartların) bakım ücreti almak için uygun gözüküyor. Ailede kişi başı gelir 423 TL geçmemesi lazım. Ona gre hesaplayın. Şayet geçmiyorsa kuruma bakım ücreti için başvuruda bulunun.

kon_ak

Üye
Üye
halis bey bilgi için tşkler inşl ilk önce raporumu bi tazeliyim de

Tekerlekli Sandalye