Muhiddin Yılmaz Engelliler Üzerinden Para Kazananları Vampir İsimli Kitabında Anlattı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Zihinsel engelli 30 yaşında bir oğlu bulunan ve 20 yıldır Zihinsel Engellileri Geliştirme ve Koruma Derneği Genel Başkanlığı'nı yürüten Muhiddin Yılmaz, "Vampirler" adlı kitabında engelli dernekleri aracılığıyla yapılan soygunu anlattı.

Bu yolla 150 milyon lirayı aşkın soygun yapıldığı tespitinde bulunan Yılmaz, sadece son 2 yılda 97 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu ve 30 kişinin yakalanmasını sağladı.

EN ÇOK KÖYLERDE

30 yaşında zihinsel engelli oğlu bulunan ve çocuğu nedeniyle 20 yıldır dernekçilik yapan Muhiddin Yılmaz, engellilerin ismi kullanılarak Türkiye'de yasal yollardan milyonlarca liralık soygun yapıldığını belirtti. Yaptıkları araştırma sonucu sadece Ege'nin 5 ilindeki derneklerin Türkiye genelinde yaptığı soygunun 150 milyon lirayı aştığını ifade eden Yılmaz, soygun düzenini şöyle anlattı:

"Bunlar yasal izinleri, alarak halkın karşısına çıkıyorlar. Önce Valilik'ten 'Bilgisayar alacağım, tekerlekli sandalye dağıtacağım, dernek binası yaptıracağım' gibi gerekçelerle yardım kampanyası izni alır. Ardından illeri ve genellikle köyleri dolaşırlar. Dergi veya gazete satarlar, anahtarlık, kalemlik yaptırırlar, gelirin yüzde 1'i bile derneğe gitmez. İşte soygun böyle oluyor."

Halkın şüphe duydukları kişileri polise bildirmesini isteyen Yılmaz, "Vatandaş yardımı verdiği yere dikkat edecek. Aklında en küçük bir şüphe varsa asayişi, dernekler masasını arayacak" diye konuştu.

güz gülleri

Üye
Üye

"Bunlar yasal izinleri, alarak halkın karşısına çıkıyorlar. Önce Valilik'ten 'Bilgisayar alacağım, tekerlekli sandalye dağıtacağım, dernek binası yaptıracağım' gibi gerekçelerle yardım kampanyası izni alır. Ardından illeri ve genellikle köyleri dolaşırlar. Dergi veya gazete satarlar, anahtarlık, kalemlik yaptırırlar, gelirin yüzde 1'i bile derneğe gitmez. İşte soygun böyle oluyor."

çok sık karşılaşıyoruz bu durumla.hatta işi pişkinliğe vurup kamu kuruluşlarını da kapı kapı gezip göstermelik evraklarla " engelliler adına yardım topluyoruz!?" diyorlar.ve genelikle de dernekleri senin bulunduğun ilden çok uzak bir ildedir!..
böyle olunca sahtekarlıkları alenen ortaya çıkıyor ...

Tekerlekli Sandalye