Multipl Skleroz MS Hastalığı

lethevian

Üye
Üye
Selamlar herkese,
2014 yılından beri MS hastası bir üniversite öğrencisiyim. Yaşadığım sorun ve problemlerden dolayı sağlık raporuna ihtiyaç duyuyorum (atak geçirdiğim süreçlerde vize ya da finallerin olması, hocaların rapor olmadan tekrar sınav yapmaması vs) gibi durumlar için hocaların önerisi sonucunda rapora başvurmak istiyorum.
Toplam da 5 defa atak geçirdim. 2 tanesi sekel bıraktı. Sağ kol ve sol bacakta hissizlik ve tüm fonksiyonları kullanamama gibi problemler. Doktorumun verdiği durum bildirir raporunda EEDS skoru 3 olarak geçiyor.
Tabii ki MS hastalığının gün geçtikçe ortaya çıkan genel problemleri ile hayat kimi zaman zor bir hal alabiliyor ve çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Örneğin yoğun tempo gerektiren çalışma süreçleri bir hayli yorucu olabiliyor. Elbette oluşan bu problemler yaşam şartlarına etki ediyor ve ister istemez verimliliği azaltıyor. Bu durumlarda biraz olsun hayat şartlarını iyileştirmek için (en azından hastalığı sadece "BEN MS HASTASIYIM" diyerek söylemekten ziyade) raporu göstererek biraz olsun anlayış gösterilebilmesi sağlamak amacıyla bu rapor için heyet başvurusu yapacağım.

Bu konuda deneyimi olanlardan bilgilerini paylaşmalarını ve yol göstermelerini rica eder,
iyi günler dilerim.

kartalreis

Üye
Üye
Akrabamız da tedavi görmekte. iğne tedavisi...

Allah şifa versin...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, kuvvetle muhtemel %40 ın üzerinde bir rapor alırsınız...

Tekerlekli Sandalye