Multiple Skleroz (MS) hastası kimler var?

Aslı Öztürk

Üye
Üye
Merhaba erkek kardeşim Multiple Skleroz (MS) hastası. Başka MS hastası olanlarla yada aileleriyle tanışmak isterim. bu hastalıkla mücadele etmek oldukca zor.
Bu nedenle tecrübe ve bilgi birikimimizi birbirlerimize aktarırsak hepimizin hayrına olur.

öz77gür

Üye
Üye
Katılıyorum çünkü her geçen bir şeyler gelişiyor, değişiyor ve takip etmekde yaşam gereksinimleri karşısında zorlaşıyor fakat ihmal etmememiz gerekiyor bana 2007 yılında teşhis kondu o zamanda bu zamana kadar ms ile yaşam mücadelem devam etti bariz adını koyabildiğim bir sıkıntım yok çok şükür... belki var bilmiyorum? Bilinmezlik olunca böyle oluyor malesaf. İlgili konu için teşekkürler. Yapmam gereken ve yapabileceğim neler var? Süreç uzun olduğu için yaptığımda bir çok şey var ne kadar doğru ve ne kadar yanlış bilemiyorum kardeşinizin durumunun ne olduğunu bilemediğim için kendim ve sizin için nereden başlasam bilemedim.

SM-N920C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam öz77gür,

Öncelikle hoşgeldin aramıza :) yeni üye olduğunu gördümde yazmadan duramadım.

MS ( Multiple Skleroz) hastası olan o kadar çok arkadaşım var ki ve hepside çalıştığım bankada yıllardır görmekte olduğu düzenli tedavi sayesinde yaşama sıkı sıkıya tutunmaktalar. Bu hastalığın herkeste farklı bir seyri olabiliyor. Moralini yüksek tut ve ne olursa olsun umudunu kaybetme. Aynı engel grubundan oluşturacağın bir grubun olsun, onlarla hastalığını etkilerini paylaşmaktan çekinme. Paylaşmak hafiflemektir, hiç bir şeyi içine atma. Stres tüm hastalıkları tetikleyen bir faktör o yüzden stres yapmamaya çalış..

MS nin seni daha fazla yaşamdan engellememesi dileklerimle..

Tekerlekli Sandalye