Nasıl Emekli Olabilir Ne Kadar Maaş Alabilirim..

Merhabalar.. Yaklasık 4 Ay Önce Trafik Kazası Sonucu Sol Bacagımı Kaybettim..3000 Güne Yakın Sigorta Günüm Var Raporumda Psikiyatri İle Beraber Ortalama %82 Felan Diyorlar Hala Almadım Raporu Şu An İmzada.. Bu Durumlarda Hem İş Göremezlik Maaşı Hemde Malulen Emekli Maaşı Alabilirmiyim.. Ortalama İkisinin Toplamı Ne Kadar Maaş Alırım... Şimdiden Teşekkürler İyi Çalışmalar..

Ek olarak, malulen emekli olabilmek için tek hastalıktan %60 ve üzeri rapor almalı, 10 yıl sigortalılık süresi 1800 gün prim şartını tamamlamış olmalısınız. İlk sigortalılık tarihini ay/gün/yıl olarak yeniden yazınız.

Kimlerin iş görememezlik maaşından yararlanacağı aşağıda yazıyor:

Sık Sorulan Sorular

İş kazası veya meslek hastalığı sonucu oluşan hastalık ve özürler nedeniyle Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen raporlara istinaden Kurum Sağlık Kurulunca meslekte kazanma gücü en az % 10 oranında azalmış bulunduğu tespit edilen sigortalı, sürekli iş göremezlik gelirine hak kazanır.

Sürekli iş göremezlik geliri, sigortalının mesleğinde kazanma gücünün kaybı oranına göre hesaplanır.
Sigortalının sürekli iş göremezlik geliri;

• a) Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,
  • b) Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait sağlık kurulu raporu tarihini,
  • takip eden ay başından başlar.
Bu şartları taşıdığınızı doğrulayın.

E-Devlet Sitesinde Bi Sorun Var Gün Ay Olarak Göremedim Sigorta Girişimi Ama 2006 Da Yapıldı ilk Sigorta Girisim..

Bu Arada Ben Tır Şoförü Olarak Çalışıyordum Zaten İş Kazasına Giriyor Galiba.. O Zaman Bu Bahsettiğiniz 10 yıl Sigortalı Olma Kuralı Hala Gecerli Oluyormu??

2016 yılında malül emekli olabilirsiniz. İşgörmezlik maaşına gelince Halil Efendi yazdı kurumca yetkili hastaneden doğrusu benim bildiğim meslek hastalıkları hastanesinden alacağınzı rapor ile 2 maaş birden alabilirsiniz.

Malül Emeklilik için primleriniz tamam ancak yıl eksiğiniz var 2016 yılına akdar beklemeniz gerekiyor. İşgücü kaybı maaşına gelince %10 ve üzeri aldığınızda her an talep edebilirsiniz.

Not: Çalışmaya devam edecekseniz: İşgücü kaybı maaşınızıda alabilirsiniz ayrıca çalıştığınız sürece maaş bağlanır normal maaşınızda alabilirsiniz.
Ancak emeklilik talebinde bulunursanız en yüksek maaşınızı tam alırsınız diğeri %50 alırsınız.

Tır Şoförü Olarak Kaza Yaptım Çalıstıgım iş Yerinde 10 Yıl Kuralı Gecerli Olurmu Bu Durumdada?

Geri