nasıl emekli olurum?

1HaSaN

SMS Activated
merhaba ben 29.05.2006 tarihinden beri sigortalı olarak halen çalışmaktayım. engelli kadrosundan işe giriş yaptım ve %70 engelli raporum vardı. iki yıl önce %97 yeni rapor aldım, birinci derecede vergi indirimine mahsusum. hastalığım "Spino Serebeller Ataksi" devamlı ilerliyor. şuan itibariyle 11 yıl 2 ay 4020 gün 351 bin TL primim var. emekli olmak istiyorum malulen mi olacağım ve ne kadar maaş alırım?
teşekkür ederim

[MENTION=18916]1HaSaN[/MENTION] malulen emekli olmak için ilk sigortalılık tarihinde maluliyet düzeyinde (%60) sakatlığın olmaması daha sonra bu oranın yüzde 60 ve üstüne çıkmış olması gerekir. Siz %70 lik raporla sigorta girişi yaptığınızdan malulen değil kademeli engelli emekliliğinden faydalanacaksınız.

Evet Halil bey bende kademeli engellklikten emekli olacaktım ancak Hasan bey gibi prim günum aşağı yukarı aynı hesaplattirdim asgari ucretten 850 en fazla 900 albilecegim soylendi ancak bu rakamla bir engelli nasıl gecinebilir. Emekli olmayıp tekrar calismaya devam ediyorum. Oysa artık çalışmak istemiyor en az 1500 tl gibi emekli gelir olmasi gerekiyor ki emekli olalim

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Malulen veya erken emeklilik arasında kayda değer fark olmaz.Evet bahsedilen miktarlar doğrudur özellikle primler asgari veya düşük yatmissa. Ancak bu durum malulen veya erken emeklilikten değil 2000 ve 2008 yılından sonra aylık bağlama oranlarının düşürülmesinden kaynaklanıyor.Yani yukarıdaki yıllardan sonra ne kadar çok priminiz varsa ve yüksekten priminiz yatmamissa,alacağınız emekli maaşı düşmekte.

[MENTION=18916]1HaSaN[/MENTION] malulen emekli olmak için ilk sigortalılık tarihinde maluliyet düzeyinde (%60) sakatlığın olmaması daha sonra bu oranın yüzde 60 ve üstüne çıkmış olması gerekir. Siz %70 lik raporla sigorta girişi yaptığınızdan malulen değil kademeli engelli emekliliğinden faydalanacaksınız.
peki bugün istesem emekli olabilme hakkım var mı? teşekkürler

SM-E700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Ssk gün olarak 420gun fazlaniz var.ama ssk li olma surenizde 4yil daha beklemeniz gerekiyor.
Siz 15yil ssk 3600gunden emekli olursunuz.
2021i bekleyin

Geri