Nasıl Emekli Olurum

bytaha07

SMS Activated
01/04/1990 sigorta başlangıcım var. Pirim ödeme günüm 7684. Aldığım sağlık raporu sürekli % 88. Rapor vergi indirimi için Ankara'ya gönderildi. Bu şartlarda malulen mi yoksa engelli emeklilik den mi faydalanırım.Nasıl emekli olabilirim.

Malulen emekli olmak icin gerekli sartlardan 2 tanesi sunlardir (baska sartlar da olabilir): 1.ilk rapor tarihi ya da ilk hastalik tarihi, ilk sigortali olunan tarihten sonra olmali. (Ise bagli bir maluliyet olmali anlaminda) 2. Hastaliklarin orani en az bir rahatsizliktan %20 olmali. 40_20_20_8=88 ise olmuyor. (Istisna: Bir tip rahatsizlik tum sistemlerde degisik hastaliklara yol acmis ise toplam olabiliyor sanirim)

Malulen emekli olmak icin gerekli sartlardan 2 tanesi sunlardir (baska sartlar da olabilir): 1.ilk rapor tarihi ya da ilk hastalik tarihi, ilk sigortali olunan tarihten sonra olmali. (Ise bagli bir maluliyet olmali anlaminda) 2. Hastaliklarin orani en az bir rahatsizliktan %20 olmali. 40_20_20_8=88 ise olmuyor. (Istisna: Bir tip rahatsizlik tum sistemlerde degisik hastaliklara yol acmis ise toplam olabiliyor sanirim)

Oranım 20 20 5 80

Selam otomasyoncu,

Yardımseverliğinden dolayı teşekkür ederim. Soruların çoğuna bizim yokluğumuzda elinden geldiğince yanıt vermeye çalıştığını görüyorum :) Sitede forumlarda bilgi alışverişinde bulunmak, sahip olduğun bilgiyi paylaşmak site üyesi olmayanlara bile ışık tutabilir. O yüzden seni bu konuda tebrik ediyor ve bilgilerin arttıkça daha çok yardım edeceğine inanıyorum.

Paylaşımla kalın, sağlıcakla kalın,

Malulen emekli olmak için tek hastalıktan %60 rapor almanız şart.

8bb7858c8e4b48f25c16371c0983483b.jpg
ca13d388f54901df1fe0be83cff8da56.jpg

Selam hocam amcamın raporu malulen emekli nasıl olur

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Malulen emekli olmak için tek hastalıktan en az %60 oranında rapor almak 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün prim şartını yerine getirmek gerekiyor. Bu şartları taşıdığınıza inanıyorsanız bulunduğunuz ildeki SGK ya malulen emeklilik için müracaat edebilirsiniz.

Yani hocam ekteki resimde %80 lik oran tek kusur sayılıyormu

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri