Ne Zaman Emekli Olabilirim

%42 Engelli Memur olarak görev yapıyorum
Memuriyetimde 12 yılımı doldurdum
İlk staj giriş 1998
İlk Bağkur giriş 2006
İlk sigorta giriş 2009
İlk Kamu giriş 2010

E devletimde hitap bölümünde "Emeklilikte 15 sigortalılık yılına tabidir. 06.09.2025 tarihinde, 15 yıl hizmeti doldurduğu takdirde emekliliğe hak kazanır" diyor
Vergi indirimi raporum var (5510 sayılı kanuna tabiyim)

Bu doğrumu acaba 3 yıl sonra emekli olabilirmiyim (3 yıllık da bağkur pirim borcumu ödeyip birleştirme yapmak istiyorum)
Birde emekli olunca en düşük emekli aylığı maaşı mı alırım
Yada engelli maaşı mı

bu sorularıma cevap istiyorum
teşekkür ederim

kamuya girdiğiniz için....
hizmet birleştirmesi yaparsanız (emeklilik için emin olduktan sonra hizmet birleştirmesi yapınız derim)...

%42 raporunuz ile 18 yılda emekli olursunuz. Son güncel oranı eklemediği için ve 2010 da kamuya geçtiğiniz için haklarınız değişir diye düşündüm. Hatam varsa afola. 15 yıl olmaz emekli etmezler diyorum..

Hizmet birleştirilmesi söyle yapılır: her ay 30 gün kabul edilir. bir yıl 12 ay olduğuna göre 360 gün kabul edilir.
Daha farklı mesleklerde çalıştığınız için o mesleklerin yatırılan primleri toplanır: primler 360 ile bölünür ve yıl olarak KAMU daki hizmetinize geçer.

Misal daha önce toplam 720 gün primleriniz var ise 360 ile bölünür 720/360= 2 bu 2 rakam yıl olarak kamu hizmetinize eklenir. daha erken emeklilik hakkınız olur.

not: staj zamanı yatırılan primler ve yıl kabul görmüyor.

kamuya girdiğiniz için....
hizmet birleştirmesi yaparsanız (emeklilik için emin olduktan sonra hizmet birleştirmesi yapınız derim)...

%42 raporunuz ile 18 yılda emekli olursunuz. Son güncel oranı eklemediği için ve 2010 da kamuya geçtiğiniz için haklarınız değişir diye düşündüm. Hatam varsa afola. 15 yıl olmaz emekli etmezler diyorum..

Hizmet birleştirilmesi söyle yapılır: her ay 30 gün kabul edilir. bir yıl 12 ay olduğuna göre 360 gün kabul edilir.
Daha farklı mesleklerde çalıştığınız için o mesleklerin yatırılan primleri toplanır: primler 360 ile bölünür ve yıl olarak KAMU daki hizmetinize geçer.

Misal daha önce toplam 720 gün primleriniz var ise 360 ile bölünür 720/360= 2 bu 2 rakam yıl olarak kamu hizmetinize eklenir. daha erken emeklilik hakkınız olur.

not: staj zamanı yatırılan primler ve yıl kabul görmüyor.
Anladım cevabınız için teşekkür ederim

Geri