Ne zaman emekli olabilirim.?

halilbey ilk önce böyle bir site ile bizlere yardımcı oldugunuz icin teşekkür ederim.ben 20/03/1976 yılında dogdum.01/09/1994 yılında ssklı olarak çalışmaya başladım. şu an itibari ile 2349 gün bag kurum 2385 gün ssk var.son 1260 günüm sskdır.benim elimde 2006 yılında aldıgım %59 ve sürekli yazılı vergi indirimi bulun maktadır. benim sorum 1 - ne zaman emekli olabilirim.2 - emeklilik sırasında tekrar rapor isteniyor mu . sorularıma cevap verirseniz teşekkür ederim.

Elinizde vergi indirimi belgesi olduğu için emeklilikte yeniden rapor istemezler. 16 yıl hizmet süresi ve 3760 gün primle emekli olursunuz. Tam hesaplamadım ama primlerinizde az bi eksiklik var. Onlarıda tamamlayıp emeklilik işlemlerini başlatabilirsiniz.

halil bey tavsiyeniz üzerine gerekli kurumlara başvuru yaptım fakat17 yıl 3920 güne tabi oldugumu ve 5 aydaha beklemem gerektigini ögrendim.şimdi benim ögrenmek istedigim ve daha öncede sormuş oldugum ve bana kızmayacagınıza inanaraktan soruyorum .gercekten emeklilik sırasında tekrar yerni rapor isteme durumları söz konusumudur acaba.

Sizin sigorta girişiniz 1. ayın 9 umu, yoksa 9. ayın 1 imi. eğer 9 ayın biriyse size söylenen doğrudur. 17 yıl 3920 güne tabisiniz. Ve evet elinizde "vergi indirimi" belgesi olduğu için sizden emeklilikte yeni rapor istemezler. Vergi indirimi belgesinin (bana göre) en büyük avantajıda budur. Bu konuda rahat olun. Ek olarak bu sitede istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Burayı sorulara cevap vermek için açtık.

yandım ALLAH yardım edin:

Bir iş güvenlik uzmanı calıştıgım mekanı ziyaret etti ve kendilerine vergi indirimim oldugunu ve nasıl emekli olabilecegimi sordum.Bana derki çok zor ssk ilk önce inceliyor ve daha sonra kendisi bir ünv. hastanesine gönderiyor ve cok inceliyorlar ve %90 yapmıyorlar dedi ben bir ayım kaldı derken şimdi boku yedim mi yani şu durumu ALLAH rızası icin biri netleştirsin yoksa kafayı sıyırtacagımmmmmmmm.

Panik yapmana gerek yok. Bahsettiğin iş güvenlik uzmanı işkembeden sallamış. Vergi indirimi belgesi olan kişiden (ssk'ya tabi çalışanlar) emeklilikte yeniden rapor istenmez. Bu şekilde emekli olan binlerce insan var. Onların rapor oranları neden düşürülmemiş?

Geri