Ne zaman emekli olurum

benim daha önceden %41 raporum vardı 2007 yıllarında ama ilk işe giriş tarihim 2006 nın nisan ayı ben bu tarihlerde vergi indirimi falan almadım daha sonra 2010 yılında işyerime söyleyerek sakatlık vergi indirimi almak istediğimi belirttim özürlü olarak çalışmak için onlarda kabul edip vergi dairesine gönderdiler orasıda hastaneye sevk etti hastane benim rapoırumu %48 e yükseltti ve ankaradan vergi indirmim %46 olarak 3. derece sakatlar grubunda onayladı ve benim bugün itibariyle sigorta gün sayım 2107 oldu ben nezaman emekli olabilirim lütfen cvb verin tşkler...

20 yıl ve 4400 gün dolması halinde emeklisiniz...

Bu bilgiler: ÖZel sektör ve veya kamuda İşçi statüsünde çalışma koşullarında emeklilik konudunda bilgidir.

çok Teşekkür ederim Allah Razı Olsun PEki son sorum olacak 20 yıl sürekli bir yerde mi çalışmak gerek yada farklı yerlerde toplam 20 yıl mı

fatketmiyor. farklı yerlerde farklı zamanda olur. Atıyorum ha işsiz kaldın ha iş buldun; bir ara çalışmadın boş gezdin iş buldun çalıştın farketmiyor...
Önemli olan 20 yıl geçmesi sizin hesaplarınıza göre 2026 yılında nisan ayından sonra emeklilik talebinde bulunursunuz. Ancak geriye önemli bir husus kalıyor primler... 4400 prim doldurdunuz ve yıl 2026dan sonraki günler ise işlem tamam..

farklı işlerde çalıştın yada farklı firmalarda farketmiyor. Vergi indiriminden bir kere faydalandıktan sonra muhasebeye söylersin vergi indirimim var dersin oldu bitti. Gerisi onlar halleder.

Geri