Neden Kötümseriz?

DURU'M

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bir sitede gezerken güne düşen söz dikkatimi çekti.

İyimser bir insan ışık olmayan yerde ışık görebilir; ama kötümser biri neden hep onu söndürmeye koşar? (Michel De Saint Pierre)

Toplum olarak biz kötümser miyiz acaba hep?Yoksa hayat şartları mı bizi buna sevkediyor.Gerek ekonomik gidişatımızda gerek siyasetimizde gerekse özel hayatımızda.

Bizi buna sevk eden sebeplerİ konuşmak istiyorum.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Başlıca nedenleri bana göre hayat şartları içinde bulunduğumuz durumlar kötümser olmamızı tetikliyor. Madden ve manen yaşanmış olan kayıplar.Tabiki bu göreceli bir kavram kimimize göre maddiyat kimimize göre sağlık kimimize göre maneviyat ilk sırayı alıyor.

Herkes farklı önceliklere sahip benim kötümser olma sebebim sağlığa dayalı hep sanki en kötüsü olacakmış gibi bir fikre sahip oluyorum istemeden de olsa.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aslında o kadarda kötümser olduğumuzu düşünmüyorum. İçinde yaşadığımız ekonomik durumun bir benzeri başka ülkelerde yaşanınca o ülkede halk galyana gelip sokaklara dökülüyor sinir krizi geçirenlerden intahara kalkışanlara her türlü durumla karşılanıyor. Bizim ülkemizde insanlar açlarından ölse bile yinede en ufak bir isyana kalkışmıyorlar. Tabi ara sıra bu türden kriz geçirenler oluyor ama onların sayısıda oldukca az.
Toprakların da 30 yıldır adı konmamış bir savaşın olduğu hergün şehit haberlerinin geldiğinin insanların asgari ücretle bile çalışacak iş bulamadığı bir ülkede yaşadığımız düşünülürse bu kadar iyimser olmamız bile bence bir mücizedir.

Tekerlekli Sandalye