Nick Vujicic: Aşk Engel Tanımaz !

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Doğuştan kol ve bacakları olmayan Nick Vujicic’in Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşayan Sırp kökenli anne-babası, oğullarının asla diğer insanların yaptıklarını yapamayacağını düşünerek üzülüyordu. Ancak Nick’in hayatı hiç de öyle olmadı. 29 yaşındaki Vujicic, yazmak, dişini fırçalamak, davul çalmanın da aralarında olduğu pek çok işi, engeli olmayan insanlar gibi çok rahat gerçekleştirebiliyor.

Çocukken depresif olduğunu, ancak zamanla her tür zorluğu aşabileceğini kanıtladığını söyleyen Vujicic, sadece engelleri aşmakla kalmadı, 17 yaşından itibaren kendisi gibi engellilere umut ışığı da oldu. Vujicic, engeli olmayanları, engellilerin farkına vardırmak amacıyla birçok da konferans verdi. 2005’te “Yılın Genç Avustralyalısı” seçilen Vujicic, 25 ülkede 3 milyon kişiye seslendi. Kaleme aldığı “Life Without Limbs” (Kolsuz ve Bacaksız Yaşam) adlı kitabı bestseller oldu; California’ya yerleşti ve 10 Şubat’ta Kanae Miyahara’yla evlendi. Vujicic her zaman olduğu gibi balayı yaptıkları Hawaii’nin sahilinde de engel tanımadı ve karısının bol bol fotoğrafını çekti!

a80a294df6ad2b19c60cd5ac5cf38ad4_k.jpg

İşte bu! Aşkın engel tanımayacağına dair bugüne kadar gördüğüm ,okuduğum en güzel örnek ve gerçek olamayacak kadar da güzel ama işte gerçek aşk bu !!!

Ve mutluluğun resmi :)

7db8a660d0cc7e01320bbc57d8991081_k.jpg

Birey

Üye
Üye
Para yardımcı olmuştur ona.... desem katılmayanlar hoş görür umarım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Paranın çok büyük etkisi var desem kıyamet kopar. :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Aynen e pes yani arkadaşlar! Yapmayın Allahaşkına ya bunun adı kesinlikle aşk! başka bir şey değil. Hem aşk sizin düşündüğünüz gibi parada pulda olsaydı dünyadaki bütün zengin erkekler çok mutlu olurdu yani sizin düşüncenize göre ki ( bu konuda çoooook yanılıyorsunuz !!! ) kadınlar erkeklerin cüzdanlarına göre aşık olmuyorlar belki eskiden bütün mesele erkeğin cüzdanının şişkinliği yada mesleğiydi ama günümüzde çok şey değişti ve son cümle bunu lütfen anlayarak , anlaşılmayı bekleyerek okumanızı diliyorum ;

Kadınlar, bir erkeğin en çok beynine, zekasına, aklına, sevecenliğine aşık olurlar !!! parasına, puluna değil !!!

Ah keşke bana bu sitenin değerli bayan üyelerinden destek gelse ki asla gelmeyecektir ( artık sessiz çoğunluk karşısında yalnız olduğumu kabul ediyorum :( ) ama yine de bu benim düşüncemdir ve bunun kesinlikle arkasındayım :)

Birey

Üye
Üye
Gazoz Ağacı keşke haklı olsaydın, bu konuda haklı olmayı istemem ama malesef ben haklıyım :D

Zenginlerin mutsuzluğu aşksızlıktan değil, doyumsuzluktandır. Onlar her gün biriyle aşk yaşayacakları kadar aşk var etraflarında

Bu haberdeki kadının günahına girmeyim, kadınlar içinde böyle istisna biri çıkmış olabilir. Adam şanslıymış :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Mesut Onur,

Senin adına üzgünüm ama maalesef ki bu konuda ben haklıyım :) Arkadaşım erkeklerin gerçek aşkı yaşayamamış olmalarının asıl nedeni ; erkeklerin kendilerine aşık olacak kadınların aşkı parada pulda, mevkide bulacakları konusundaki yanılgılarıdır ve bu nedenledir ki zengin olması bir erkeğin birlikte olduğu kadının aşkından emin olamasının da keskin şüpheleri içindeki mutsuzluğuna yol açar! Gel sen bana güven arkadaşım yol yakınken yanlış düşüncelerden vazgeç :) ne bu haberdeki kadının ne de dünyanın diğer kadınlarının günahına girme :)))

Bence de tam tersi sadece adam değil ikisi de çok şanslıymış :)

Birey

Üye
Üye
Doğrusu aşk meşk konusunda deneyimim yok... Söylediklerim önyargı olmakla beraber dayandıracağım bir yaşam tecrübesi de yoktur. Böyle düşünmemin nedeni "aşkla karın doymayacağı" gerçeğinden yola çıkaracak, kadınların mantıklı evliliği seçeceğini düşünmesinden dolayı....

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İŞTE AŞKIN MUCİZESİ !!!

Aşka inanmayan tüm arkadaşlara ithafen ;

Bugün hayattaki engellerini, tüm engellenmişliğini içindeki yaşam coskuşuyla aşmayı başaran Nick'in yaşadığı gerçek aşkın meyvesinin olduğunu okudum netten ve sizlerle paylaşmak istedim.

Aşk engel tanımaz !
Babalık engel tanımaz :) Baba olmak sadece biyolojik değil bana göre bir çocuğu evlat edinme yada bir çocuğa manevi baba olmak şeklinde de gerçekleşebilir. Önemli olan o çocuğa gerçek baba sevgisini verebilmektir. Neyse haberi paylaşmak için sabırsızlanıyorum :)

İşte mutluluğun resimleri;

images

nik12042-58aa7.jpg

nik12043-58aa7.jpg

nik12044-58aa7.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
[video]http://dantri.com.vn/giai-tri/nguoi-khong-chan-khong-tay-nick-vuicic-hanh-phuc-ben-vo-con-861510.htm[/video]

İngilizceyi bilmeyi hiç bu denli istememiştim bu videyou tek başıma anlayabilmek için yeterince yabancı dilbilgisine sahip olamadığım için üzgünüm ama en yakın zamanda İngilizceyi çözmeye karar verdim şu an :(

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) :) :) he he adam çok zengin

Boşuna uğraşma arkadaşım artık beni kızdırmaya çalıştığının farkındayım :)

Birey

Üye
Üye
:D E madem öyle bizi niye kimse sevmiyor? Bence keramet parada :D

Tekerlekli Sandalye