Nöroloji bölümü rapor % oranı

esenboga

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba Norolojik bir rahatsızlığım var adı Polinötroponi askerlikten muaf aldım 2007 senesinde H sınıfı ehliyet ve ötv indirimli araç almak için rapor almak istiyorum benim rahatsızlığımda % kaç verirler ayrıca Gatanın vermiş olduğu raporu götürsem bir faydası olurmu.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Norolojij hastalıklar için sakatlık oranı cetvelinde oran göremedim. Hastalığın kişide bıraktığı etkiye bakılarak oran veriliyor olmalı. ÖTV indirimli araç alacağınızı zannetmiyorum. Zira sakatlık oranı %90'ın altında olanların ÖTV indiriminden yararlanabilmesi için aracı hareker ettirici özel bir donanıma ihtiyaç duyması gerekiyor. Norolojik hastalıkta bu yönde ihtiyaç olamayacağından yararlanamazsınız. Askerlikten muaf olmak için aldığınız raporun bir etkisi olmaz.

erol__81

Üye
Üye
s.a. 2010 mayıs ayında talihsiz bir motorsiklet kazası geçirdim. sağ bacağımda açık çok parçalı kırık ve sinir hasarlanması oluştu. rapor almak için bursa uludağ üniversitesine gittim. 5 aylık bir süreç sonunda aldığım rapor oranı beni şok etti özellikle nörolojiden.
aldığım rapor oranları: kalp damar, venöz yetersizliği, %20 hafif ödem %10 %28
dermatoloji, deri 11*5 iz kalmıştı %5
fizik tedavi , ayak bileği hareket kısıtlığından %6 (28+6+5= %35)
birde nöroloji doktoruna gittim. emg çekildi. emg sonucu aynen şöyle. sag siyatik sinirde biceps femoris kısa başına dal verdikten sonraki bölümde sağ tibial ve peroneal sinirlerin kronik donemde ileri derece aksonal hasarlanmasını destekler. yazıyor. bu sonuca bakınca sokaktaki birine bile sorsan en azından sana yüzde on verir derler. derken noroloji doktoru beni muayene bile etme gereğinde bulunmadı. kurula göndereceğini orada karar verileceğini bildirdi. bende en kötü ihtimal %40 alırım diye düşündüm. sonra rapor sonucu elime ulaştı ve şok geçirdim. fizik tedavi ve noroloji birleşmişler %8 gibi komik bir rakam vermişler. yani benim 2 sinirim ileri derece aksonal hasar görüyor. özür oranı %2. ayıptır ya. sonuç itibariyle. 28+8+5=%37 (sürekli)verdiler. Allah topunun belasını versin. şimdi itiraz felan uğraştıracaklar.
(norolojinin notu; paraneal sinir hasarı %10, motor kayıp %4.) ve trajikomik bir olayda özür grubu ZİHİNSEL.... sinir hasarının oranı hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi? bundan sonraki süreç nasıl devam edecek.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İl sağlık müdürlüğüne itirazda bulunarak hakem hastanesine sevkini isteyebilirsin.

Tekerlekli Sandalye