NÖROLOJİ DOKTORU SAĞLIK RAPORUNA mental retardasyon ORANI YAZABİLİRMİ

kaptan tito

Üye
Üye
SLM MİLLET
bu gün cerahpaşaya gittim nöroloji bölümüne oglum ordan takipli yıllardır.oglum epilepsi 2 defa beyin ameliyatı oldu.sağlık raporum bitmek üzere doktoruna söyledim.sağlık raporum bitiyor diye.asistanına söyledi yaz diye oda müsahit oldugunda yazdı.yazının sonu şu

nörolojik muayene::mental retardasyon,sağ früst hemiprezisi mevcut.
tanı::dirençli epilepsi
mental retardasyon
kurula ver dedi.
şimdi sorum şu mental retardasyon ve sağ früst hemiprezisi (sağ kol güç kaybı ve kısmifelç)oranlarını nöroloji doktoru verebilirmi.yoksa piskiyatriyemi gitmek gerekir .sürümcemede kaldım kurula vermedim.ne dersinizbilgisi olan cvp verirse sevinirim.
burda sadece epilepsi oranı%40 yazılır yoksa nöroloji doktoru öbürlerini oran yazabilirmi

M

mavibalina2012

Guest
Mental reterdasyon için şimdiye kadar duyumlarım psikiyatrlar oran belirler ancak güç kaybı ve kısmi felç nöroloji veya nöroşirürjinin ilgi alanıdır...Bu arada mental reterdasyon düzeyi nasıl?...(Hafif, orta, ağır)...Birde sağlık kurulu raporu almanızdaki amaç nedir?...

kaptan tito

Üye
Üye
eski raporunda piskiyatriden almıstım hafif düzeyde %50 hiperaktivie dikkat dağınıklığı %20 idi tertüt ettim bende ondan kaarar veremedim
son ameliyatında statüse girdi sağ kol kımi feelç gecici ama
recetesine mental reterdasyon yazmış zaten cocugu iyi biliyorlar 5 yıldır toplantılarda konuşuyorlar
ne dersiniz gideyimmi piskiyatriden oranmı alayım?

beyin cerrahı bu bölümde yazılacak birsey varsa asistanlar yazsın dedi beyin cerahında oran yazılmıyor dimi?

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım heyete girecekseniz sonuç değişmez nöroloji doktoru diğer hastalıklarını da yazdırmış sorun yok sonuçta heyette mutlak surette psikyatr doktorunun da imzası ve görüşü yer alacaktır doktor şu anda diğer hastalıkları da belirtmiş ki zaten durumunu biliyor diyorsunuz ve sizi beyin cerrahi bölümüne de yönlendirmiş oraya da gidin oran vermezler ancak onları da ilgilendiren bir sıkıntı varsa onlar da eklerler...Hepsinin tespitleri neticesinde Sağlık Kurulundaki oranda kesinleşir... Zaten mental retardasyonun hafif düzeyi bile %40'ın üzeri dediğiniz gibi %50 civarı...Ben sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum ola ki sıkıntı olursa bile hastalığınızın adı konulmuş kesin ve sürekli sorun yaşamazsınız tabiki karar sizin...Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

Tekerlekli Sandalye