Normal emeklilikmi kademeli engelli erken emekliliğimi karar veremedik?

halil bey daha önce dedim mi bilmiyorum annemin 3874 primi var toplam 94 ü bağkura sayıldı doğum borçlanması geri kalanı ssk ve isteğe bağlı ssk annem şizofren hastası şimdi ben kararsızım annem için ne yapmalıyım 510 gün ssklı olarak ödeyip geri kalan 616 günü de doğum borçlanması yapıp ssk dan tam emekli mi etmeliyim yoksa bir arkadaş demişti vergi indirimi al ve sgk ya başvur engelli erken emekliliği yaptır 56 yaşa kadar 56 yaşındada normal emekliliğe çevir demişti şimdi annem paranoid şizofreni hastası rapor alsak ta ne kadar oran verirler bir bu hastalığı var birde hipertansiyonu 2 hastalık ben kararsızım annem istemiyor rapor çıkarmayı hastalığını kabullenmiyorki özürlülüğü de kabullenmiyor ben ne yapmalıyım annemi zorlamalımıyım zorlarsam psikolojisi daha çok bozulur birde yapsak sonra normal emekliliğe çevirilirmi normal emeklilik hakkını kaybedermi :(...........

1: En iyi emeklilik en erken emekliliktir. (bana göre)
2: Normal emeklilikle kademeli engelli erken emekliliği arasında maaş açısından pek bi fark yok.
3: Kademeli engelli erken emekliliğini normal emekliliğe çevirmenin bi mantığı yok. Ayrıca böyle bişeyin yapılacağınıda sanmıyorım.
Son olarak bu sitede an itibariyle 10 bine yakın konu mevcut. Takdir edersenizki bir üyenin daha önce sorduğu soruyu hatırlamam pek olası değil. O sebepten soru sorarken durumunuzu detaylıca yazınızki sağlıklı cevaplar verebilelim.

Geri