Noter satışsız plaka değişikliği?

Inegol

Üye
Üye
Arkadaşlar noter satissiz ikamet değiştirmeden plaka değiştirmenin yolunu buldum ve değiştirdim isteyene yardımcı olabilirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nasıl yapıldığını buradan açıklayabilirsiniz. Merak edenlerin illa soru sormasına gerek yok. Girer, okur öğrenir... :)

Inegol

Üye
Üye
Plakalarin ikisinide söküp atın derken yok ederseniz iyi olur.kayboldu başvurusu yapın yeni plaka veriliyor yanı değişip ikamet ettiğiniz şehrin plakası oluyor.bu kadar basit.halil yılmaz kardeşim 7 sene öncede terstin hala terssin be kardeşim seviyoruz seni selametle :) :)

R

rahim

Guest
Plakalarin ikisinide söküp at.

ruhsat işi nasıl oluyo kardeş.ruhsat senin üzerine ise zaten noter satışı yapmışsınız demek değil mi kardaş.niye hileye hurdaya başvuruyosun anlamıyom ki

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@Inegol, ters olmakla alakalı değil. Bende herkes gibi merak ediyorum ve soruyorum. :) Bu kadar basit...

Inegol

Üye
Üye
Plakalarin ikisinide söküp at.

ruhsat işi nasıl oluyo kardeş.ruhsat senin üzerine ise zaten noter satışı yapmışsınız demek değil mi kardaş.niye hileye hurdaya başvuruyosun anlamıyom ki

Kardesim 2 sene önce aldığımda 34 plakaydı
1: sigorta çok cikiyor
2:34 plakanin satışı zor oluyor
3:ayriyeten noter satışında sigorta fesh olup sigortanın kalan gün iadesinde kesinti oluyor
4:satış yaparsan başkasına hasarsizlik indirimin yani basamak bitiyor
5: ne gerek var yukaridaki risklere ver 190 kendi ilinin plakasini al :)

R

rahim

Guest
Kardesim 2 sene önce aldığımda 34 plakaydı
1: sigorta çok cikiyor
2:34 plakanin satışı zor oluyor
3:ayriyeten noter satışında sigorta fesh olup sigortanın kalan gün iadesinde kesinti oluyor
4:satış yaparsan başkasına hasarsizlik indirimin yani basamak bitiyor
5: ne gerek var yukaridaki risklere ver 190 kendi ilinin plakasini al :)

benim anlamadığım ruhsat kimin üzerine , ayrıca ikamet dışında bir yerdede yapılabilyor mu.

Inegol

Üye
Üye
benim anlamadığım ruhsat kimin üzerine , ayrıca ikamet dışında bir yerdede yapılabilyor mu.

Kardesim ben arabayi 2 sene önce aldım 34 plaka olarak noterden plaka değişikliği istemedim.satıştan sonra 1 ay zamanin var plaka değiştirme hakkın için o zamandan sonra degistiremiyosun. Ama ben 16 plaka yapmak istediğimde trafikten kesinlikle değiştiremessin dendi.benim değiştirmem şöyle bu kanun terör amaçlı çıkarılmış. Yani Plakalarin kaybolur veya calinirsa o plakalar kullanılmaması için sana yeni plaka haliyle ikamet ettiğin şehrin plakasini yeni bir tane veriyorlar.aynı plaka değil yeni plaka yani bunun dalavereyle alakası yok yasa açıgindan faydalanıp plakamı değiştirdim. Olay bu

UMARIM YETERİNCE AÇIK OLMUSTUR. .....

Tekerlekli Sandalye