Nufusta adres değişikliği hemen değişirmi

sinandeniz

Üye
Üye
selam arkadaşlar şimdi sorum şu birinin kaydını biryerden biryere taşımak hemen olurmu yani sisteme yansıması süresi falan varmı dahada açayım soruyu benim 2022 maaşımı kesmişlerdi ve abimden dolayı başvurumu kabul etmiyorlardı abimde nufusunu aldırdı bizim evden kendi evine acaba sosyal yardımlaşma sisteminde bu değişklik hemen görünürmü yoksa bi süresi varmı

birde nufusta adres değişkliği yaparken memur abime işte 1,5 ayda sisteme düşer eve kontrole gelecekler emniyetten falan da filanda ne alakaysa sanki ortada bi sahtekrlık var kadın kocasını boşamışta babasının emekli maaşını almak için müracaat etmişte sanki gelip kontrol edeceklermiş varmı böle bişe :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
1.5 ay çok uzun ya. Sanmıyorum o kadar uzayacağını. Hem onlara ne gerek varki. Abin adres değişikliğini yapsın. siz kendi evinizde oturanların nufuf kaydını alıp kuruma verin. En hızlı bu şekilde olur.

sinandeniz

Üye
Üye
tm benimde sormak istediğim bu yai şimdi ben kendime nufus kayıt örneği çıkartınca abimde görünürmü abim geçen hafta perşembe günü kaydını aldırdı gerçi birazdan nufusa ve sosyal hizmetlere gidip soracam bakim konu neymiş gitmeden yüzeysel bir bilgim olması açısından sormak istedim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sisteme geçmiştir. Bence ayrı gözükürsünüz. Hele bi dene bakalım inşallah umduğumuz gibi olur.

sinandeniz

Üye
Üye
inş bakalım ne çıkacak civciv çıkacak kuş çıkacak :eek: gidip gelince olan biteni yazarım

sinandeniz

Üye
Üye
evet arkadaşlar bugün sosyal hizmetlere gittim bana söyledikleri hiç birşey bilgisayarda görünmediği ve bana isteğimin ne olduğu :confused: ve baktılar raporum gelmiş tm dediler şimdide bir dilekçe yaz ve 1,5 ay sonra ister buraya gelip sor ister 144 ü arayarak sorabilirsin deyip gönderdiler nufus dairesinede sordum ondanda birşey anlamadım ordada sadece ben görünüyorum annem nerde annemin kız kardeşimin de olması lazım acaba babam gidince nufusu annemindemi gitti nufus kayıtı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yahu sinan sen nufuftan nufus kayıt örneğini alıp niye vermedin ki? Yoksa nufus kayıt örneklerinin kurumlar arası onlayn gözükmesimi gerekiyor?

Kararli01

Üye
Üye
Nüfus değişikliği sisteme hemen düşüyor. Eğer, e-devlet şifren varsa nüfus kaydını oradan görebilirsin. Annenin ve kızkardeşinin de durumlarını aynı şkilde öğrenebilirsin ya da mahalle muhtarı gerekli bilgiyi verebilir kardeşim. Bu arada ben de babamın emekli maaşından dolayı maaşımdan oldum. Sanırım sende bu yüzden ikametgah işiyle uğraşıyorsun.

sinandeniz

Üye
Üye
valla halil bey ben sordum bana sadece bir dilekçe yazmamın yeterli olduğunu söylediler hepsi bu hatta ben sordum benim herhangi bir evrak getirmem gereklimi diye yok dediler sen git evine 1,5 ay sonra ister buraya gel sor istersen alo 144 ü arayıp öğrenmemi söylediler

sinandeniz

Üye
Üye
kararli01 evet aynen öyle oldu babamın emekli maaşı ve abimin ssk sından dolayı maaşımı vermiyorlardı bakalım bende babamı ve abimi evden kovdum :)

Tekerlekli Sandalye