Oçem ve Özel Eğitim Alt Sınıfı Hizmeti Vermeye Başladı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adıyaman'ın Besni ilçesi Tuğsuz Ali Ağa İlköğretim Okulu bünyesinde Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (Bağımlı OÇEM) Sınıfı ile Özel Eğitim Alt Sınıfı açıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Öztürk, "Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası çerçevesinde otistik özellikler gösteren öğrencilerimizin eğitime kazandırılması amacıyla Bağımlı OÇEM sınıfı ile orta ve ağır düzey zihinsel yeterliliğe sahip eğitim çağındaki öğrencilerimiz için Özel Eğitim Alt Sınıfı açmış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin eğitimi için Müdürlüğümüz tarafından alanında uzman eğitimcilerin görevlendirilmesi yapılmış olup Bağımlı OÇEM sınıfımızda 4, Özel Eğitim

Alt sınıfımızda 6 engelli öğrencimiz eğitim görecek. Özürlü öğrencilerimizin bağımsız yaşam becerileri kazanmaları, sosyalleşmeleri, kendi kendine yetebilecek düzeye gelmeleri amacıyla yapmış olduğumuz kurumsal çalışmalar artarak devam etmektedir. Eğitim çağındaki görme engelli öğrencilerimiz için üç yıl önce A.C. Yamazaki İlköğretim Okulu bünyesinde Görme Engelliler Sınıfı açmıştık. Şimdi ise otistik öğrencilerimiz için OÇEM sınıfı, orta ve ağır düzey zihinsel yeterliliğe sahip eğitim çağındaki

öğrencilerimiz için de Özel Eğitim Alt Sınıfı açtık. Besni'de sadece eğitim çağındaki işitme engelli öğrencilerimiz için İşitme Engelliler Sınıfı bulunmamaktadır. Bu sınıfın açılması ve işitme engelli öğrencilerimizin de eğitim görebilmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz, en kısa zamanda işitme engelliler sınıfını ilçemizde faaliyete geçireceğiz" dedi.

Tekerlekli Sandalye