Odyoloji verilerine göre yüzde kaç rapor oranı alabilirim?

filizy8

Üye
Üye
memet yalçın abi meraba.benim daha öncede sıkıntımı anlatmıştım.sol kulak rodikol matistomilive sağ kulak normal sol periferik fasial paralezisi(yüz felci ody testi:sağ 13dB sol:120dB BUNA GÖRE YÜZDE KAÇ RAPOR ALABİLİRİM LÜTFEN BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurula girip görmekten başka çare yok bazen sağlık kurulundan umduğumuzdan degişik oranlar çıkıyor tahminden alakasız bir oran görmemiz mümkün oluyor o yüzden peşin konuşmak gereksiz oluyor başvurun raporu alın birlikte görelim.

filizy8

Üye
Üye
abi tahmini bir şey söylermisiniz.müracat etmeden bilgi alıyım boşa kürek çekmek istemiyorum sevgiler...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani ben seni yanıltmak istemiyorum ben %40 çıkar derim rapor %65 çıkar ben %55 çıkar derim %36 çıkar dedigim gibi bu aralar rapor oranları tahminlerimizin dışında veriliyor, ben müracat etmeni %40 alabilecegini düşünüyorum başvurup neticeyi görmekte yarar var.

F

Fırtına

Guest
merhaba filizy,

yazmış olduğun değerlerden özür oranına ulaşmak imkansız.. odiyo testinin resmi gerekiyor.. çünkü oranı hesaplamak için hangi frekanslarda kaç desibel duyduğuna ihtiyaç var, ona göre hesaplama yapılıyor.. odiyo testinin resmi varsa gönder, ona göre bir hesaplama yapalım.. ama şöyle bir sorun..da var; senin bir kulağın duyuyor, diğeri duymuyor.. iki kulak tamamen duymuyor ise; % 52 rapor veriliyor.. yani tek kulak duyuyor, diğeri duymuyor ise; bu özür ile % 40 üzeri rapor almak biraz zor görünüyor..

yani % 40 ve üzeri rapor alman imkansız gibi bir şey canım.. ama yine de müracaat et derim..

filizy8

Üye
Üye
sevgili fırtına benim ayrıca yüz felcide var 30 yıl oldu.onun için amacım 15 yıldır çalışıyorum emekli olamıcam vergi indirimi almak amacum değilki.ben ondan rahatsızlık duyuyorum.bekleyimmi ne dersiniz.ben bütün arkadaşlara yazıp paylaşıyorum.bilgi almak hepimizin hakkı değilmi.yeni kanun tekrar çıkarmı sizce?odyo testi şimdi yaptırmadım acaba hastaneye tekrar gitsem yaptırsam onu size nasıl yollucam.eski raporum biliyosunuz düşürüldü.hakem hastanesi %20 vermişti.ben bu durumda ne yapıcam moralim çok bozuk.emekliye az zamanım kaldı bilemiyorum.

filizy8

Üye
Üye
mehmet yalçın abi benim raporu hakem hastanesi düşürdü ee tekrar yine aynı raporu verirlermi yükselme olurmu kafam karışık...

F

Fırtına

Guest
sevgili filizy,

vergi indirimi almadan emekli olamazsın.. eğer malulen emekli olmak istiyorsan iki hastalığını birleştiremezsin.. Tek bir hastalıktan maluliyetini (şart..) isteyebilirsin.. şu an'da yeni kanun çıkması söz konusu değil.. hakem hastanesinin vermiş olduğu % 20 rapora bir dilekçe ile itiraz edebilirsin.. ama verilen % 20 raporda pek bir şey değişeceğini sanmıyorum.. (yetkililer rapor oranlarını düşürerek erken emekliliği 'hayal' haline getirmeye çalışıyor.. bu onların devlet politikası..)

elinde bulunan son odiyo testinin resmini tarayıcıdan tarayıp, TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting 'a gönder.. bir bakalım ve yardımcı olmaya çalışalım.. ama hakem hastanesinden olumlu bir sonuç bekleme fazla derim.. bir çok arkadaşlarımızın rapor oranları düştü.. ve rapor oranlarının düşmesi sonucu herkesin morali bozuk..

erdalyavuz

Üye
Üye
s.a abilerim ablalarım ben yeni kayıt oldum benimde sorunum var kulakta ben odyo testlerının resmını cektım lakın forma koyamıyorum viyola63@hotmail.com ekleyıp bılgılerınız almak ıstıyorum sonrada silersınız benı ama ban yardımıc olun lutfen 2 test yaptım hemen hemen aynı,lakın bende bu kulak rahatsızlıgı menıere hastalıgı le başladı.buraya odyo testlerını nasıl koyabılırım yardımcı olursanız sevınıırım ona gore yorum yaparsınız

erdalyavuz

Üye
Üye
oldumu bilmiyorum ama şunuda belirteyim,kulak kaybım menıere hastalıgıyla başladı ve bu hastalıgın tedavısı yok ömür boyu ilaö tedavısı kullanacagım bırde dengem bozuk ve ataklar gecırıyorum işte calışamaz oldum sag kulagımda ise acayıp bı basınc oluyor bazen ve bana bırı yuksek sele konuştumu anlıyorum

Tekerlekli Sandalye