öğrenim durumundaki başarı sırası

blues

Üye
Üye
arkadaşlar entresan bir durumda şu forumlarda 3 tane 14.
3 tane102.
4 tane 106.4 tane 282.
3tane 398.(bunu bizzat arkadaşlarla delilli ispatlı teyid ettik 3 kişiyiz)yani mesela ben önümde 397 kişi vardır diye düşünürken en az 1000 kşi çıkabilir!!!!

blues

Üye
Üye
yok kardeş hepsi lise biz biribirimize meyille kopyala yapıştır yaptık en az üç tane 398. var bunun gibi bir sürü karşılaştım.. birbirine küfür edenlermi ararsın..yok sahtekar benim sıramı sen nasıl yazarsınlarmı ararsın kaynıyo...

marcus_oredius

Üye
Üye
hmm ösymnin bir güzel günü daha. ama bu durumuda ayarlamışar aynı sırayı paylaşan kişiler arasında seçimyapılacağında mezuniyet tarihi en büyük olan öncelik verilecek.

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam ; Bence Aynı Sıralama kimsede yok . O zaman Sayı tutmaz . başvuran Sayısı fazla olur .. Şu şekilde olur . ÖMSS Puani Hesaplanırken ; herşeyi aynı olan iki aday varsa ; Mezuniyet Tarihi Once olan üste gecmistir. Yanin Lise de diyelim 47.334 kişi ; 1.200 uncu Mezuniyeti Büyük olan 1.201 Mezuniyeti Kucuk olan. Ancak bu şekilde olabilir . Aynı Sıralama da ve birebir aynı puanda olan kimse yoktur . O arkadaşlar Memurlar.net te kapışıyorlar .. Mutlaka birinden biri hatalı soyluyordur.. ÖMSS Tercih Kılavuzunda da yer alan biliginin hatalı olduğunu düşünüyorum .

Ben ÖMSS - 2012 / 1 Tercih Kılavuzunun 4. Sayfasında Yazan:

""" 5.2 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadrolara
yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday
ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak,
yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı
adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadroya yerleşememiş olacaktır. Yerleştirme
işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana,
bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.
"""

Siyah Puntolu olan yerdeki Yazının Uygulanabilirliği olmadığını düşünüyorum. Çünkü ; Lisans İcin Örnek vermem gerekirse ; 5.017 Kişinin ÖMSS Puanı Hesaplandı . Bu 5.017 Kişinin bir sıralaması var . Aynı sıralamada olan kimse yok ( Sitelerdeki Küfürleşme - Kavgalara takılmayın . Mantıken Mümkün değil . O zaman Lisansta 5.017 kişi olmaz ; daha cok kişi olur , mantıklı degil ) . Bu Siyah Yazılı yerdeki uygulama Sınav Sonucları Esnasında oldu bence.. Bu da benim görüşüm ve arkasındayım .

marcus_oredius

Üye
Üye
""Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana,
bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır. """

bu aynı puanın olabileceğini belirtiyor bence. ama 2 den fazla kişinin aynı puan almış olma ihtimali bence çok zayıf

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Ben yine de aynı puanlı kişiler olduğunu dusunmuyorum . Bilemiyoruz tabiki de gerceği . ÖMSS Sayısal Bilgi olarak acıklamadılar ki . Lisans Giren 5.145 ti sanirim ; 5.017 kişinin sıralaması var yaziyor . Dese ya ; su kadar girmedi - sınavı iptal oldu vs . Ayrıca ; Cevap Kağıtlarını görüntülemediler . Diğer sınavların görüntülenmesine ragmen. Sınavına itiraz eden arakadaslarin itiraz sonuclarını bildirmediler . ÖSYM bu gidişle 1-2 yıla patlar diye düşünüyorum .

marcus_oredius

Üye
Üye
aynı kanıdayım. geçen gün değindiğim gazete yayınlanmasını bu yüzden özlüyorum herşey açık. şimdi şeffaf devlet deniyor ama ben şeffaflık göremiyorum.

YassaX

Üye
Üye
Umarım ; Kurumsal Bir Devlet Yapımız Olur . Herşey Şeffaf ve Net Olur ... Amca - Dayı İşleri Son Bulur .

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocamla telefonda konuştuk .. Sanirim 2 aynı puanlı ya da 3 aynı puanlı olabilir .. Örnek : 90, 0023 Diyelim biri ; 90,0045 İki Kisi de Aynı sıralamada olabiliyor musun 350. mesela ... Yoksa Tercih Kılavuzunda Yukarıda ibare olmazdi kanaatimce ..

Tekerlekli Sandalye