Ölüm'lü Ve Yaralı Trafik kazası sonrası alınacak tazminat?

sinandeniz

Üye
Üye
selam arkadaşlar aynı trafik kazasında ve aynı araç içerisinde aynı aileden 4 ölü ve 3 yaralı olan trafik kazasında nekadar tazminat verirler birde vefat edenlerden birisinin 7 yaşında tek bir kızı var hı tabi hayatta kalan vefat edenin babası 2 kız kardeşi ve birde erkek kareşi var şimdi ölen kişi annesi tarafından tazminatt alırmı alırsa takriben üç aşşağı beş yukarı nekadar alır ve birde son olarak bu vefat edenin 7 yaşındaki kızına evlet tazminat verirse iişlemler nasıl yürür yani belki ben çok net şeffaf bir şekilde soruu soramadım ama umuyorum ki bu tür konuya hakim arkadaşlar sormak istediğimi anlayım nett cevaplar verirler çünki bu bilgilere çok ihtiyacım var ortada 7 yaşında sabi bir kız çocuğunun hakkı söz konusu bizler de yani dedesi babası amcası olarak bu çocuğun hakkını sonuna dek aramayı ve hakkını kimseye yedirmemeyi canı gönülen istiyoruz

imgA.Ş

Üye
Üye
Sevgili kardeşim öncelikle başınız sağolsun.Allah geride kalanlara sabır versin inşallah...
Öncelikle kazanın oluşumuyla başlayan ve ölen yada yaralanan kimselerin yaşam standartlarına yani maaş durumlarına,aynı zamanda arkada kalanların muhtaçlık durumlarına kadar varır...Bu bahsettiklerim rakamla alakalı olan kısımdır.
Arkada kalanlardan kardeşlerin herhangi bir tazminat hakkı olmaz...Bahsettiğiniz 7 yaşındaki kız çocuğumuz ancak bu haktan faydalanacaktır...
Burdan bu açıklamaları yapmak gerçekten zordur çünkü vefat edenlerin yaşları ve tam olarak ailesel durumları hakkında bilgi verirseniz tam anlamıyla yardımcı olmak isterim...

Tekerlekli Sandalye