ÖMSS 1 tercihe girmeyen 2 tercihe kayıt olma hakkı varmıdır?

asdfn

Üye
Üye
ömss 1 tercih e katılmayıp haberi olmayan birinin 2 tercihe başvurabilirmi:?Ve bu atamalar tahminen kaçırmamak için ne zaman olur ve nereyi takip etmeliyim ..Bilenler yardımcı olurlarsa teşekürler arkadaşlar

marcus_oredius

Üye
Üye
puanınız veya kuraya katılıyorsanız katılım hakkınız 2 yıl boyunca geçerlidir. bu sitede tercihleri duyuracaz. ancak eğer ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yerleştirme takvimini de takip ederseniz sizin yararınıza olur. 1 tercihe katılmamış olmanız 2 tercihe katılamayacaksınız anlamına gelmez.

asdfn

Üye
Üye
teşekürler ben dayım için uğraşıyorum ...bu siteyi takip edeceğim bundan sonra hayırlısı olur inş böle güzel bir siteyi açanlardan teşekürler ..yeni alışıyorum kayıt oldum konuya cevap yaz dedim sonra gitti .:) engellilerimiz engellerini aşıyorlar maşallah devletimiz bakım maaşı yerine çalışabilecek engellilerimize güven çalışma azmi onları dilendirmemek adına o gözle bakanlar adına böle kura ile atmalar çok güzel inş dahada gelişir sistem ...teşekürler kuranın 2 tercih olma olacakmı olasılık diyenlerde varda bilginiz varmı 2 yıl sonra diyende var 2 dayımda özürlü birisi ilk okul mezunu diğeri değil ..onun içinde uğraşacağım..okuma yazma belgesi var tek oda halk eğitime okutsak çok zayıf uğraşmak gerekiyor 2 sene kadar

marcus_oredius

Üye
Üye
teşekkür ederiz. halil beyin cabaları ile bu site hayat buldu. bizde kendilerine yardımlarımızla vesevgimizle destek olmaya çalışıyoruz. evet çalışabilecek engelli arkadaşlarımıza maaş yerine iş imkanı sağlamak hem kendilerine olan güveni hem geleceklerine olan inaclarını artırmak için çok önemli olduğu görüşündeyim. keşke bu sistem daha önceden olsaydı dediğim zamanlar oldu. 2. tercih olacak bunun şu anda kesin bir tarihi yok. ancak takipteyiz. benim bildiğim tabi şu anda yanılıyor olabilirim ancak kuraya katılanların en az ilk okul mezunu olması gerektiğidir. amcanızın en azından ilkokul diploması aldırabilirseniz şansı olabilir. açık ilköğretim kurumlarına başvurabilirsiniz.

asdfn

Üye
Üye
halil beyden allah razı olsun teşekürler...sizde soruma cevap verdiğiniz için teşekür ederim güzel çalışıyorsunuz maşallah yeni üye olmama rağmen aktif bir forum gördüm ..bundan sonra ösym ve sizin sitenizi elimden geldiğince takipçisi olacağım..
evet 2 dayım var birisi ilk okul mezunu onu bu kuradan kaçırmadan kayıt etmek inş çıkar şansı ..diğeri için açıköğretim için halk eğitime kayıt ettirip 2 sene uğraşacağım ...geç farketmemize güzel şeyleri farketmemizde güzel hayırlısı olur inş tüm engelli arkadaşlarımız için ...

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar acaba ömss en son kaç puan ile memur atandı ve 77 puan birisinin şansı nedir saygılar

marcus_oredius

Üye
Üye
şans birazda tercihleri nasıl yaptığınıza bağlı olarak değişir.2 tercihte eğer akıllıca tercih yaparsanız atanma şansınız var. ösym ömss konu başlığı altında ömss 1 tercih atama istatistiklerini yayınladı.

reiis

Üye
Üye
hazir siteden bahsedilmisken lutfen siteyi tapatalk a ekleyin cep den formu takip etmek daha kolay olur

marcus_oredius

Üye
Üye
bahsetmişmiydik siteden reiis. :D bu tür istekleri lütfen doğru yere veya halil beye özel mesaj olarak bildirin

sevme_

Üye
Üye
marcus sağol ama ben YassaX Bey e bakmıştım sanıırm yok biraz uzak kaldım siteden puanları takip edemedim öteki soruma cevap verirsen sevinirim inceleme fırsatım olmadı en alt memur ömss kaç puanla alınmış acaba?? saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:

marcus_oredius

Üye
Üye
lisans en düşük puan 54,76181
önlisans en düşük puan 47,87876
ortaöğretim en düşük puan 58,86810

yassax şu sıralar biraz dinlenmeye ihtiyacı oldu arasıra geliyor.

sevme_

Üye
Üye
marcus sağol ama ortaöğretim en düşük 58.86 puan yazmışsın bu sanırım hizmetliler için ben memurlar için sormuştum yani mesela en düşük memur kaç puanla atandı masa maşa memur ben 82 veya 87 ye kadar geldiğini duydum ayrıcan ne zaman tercih bir daha yapaılacam ekim başı diye biliyorum saygılar

marcus_oredius

Üye
Üye
anladım bunlara kendiniz de bakabilirsiniz. ösymnin sitesinde ömss 1 tercihin sayısal sonuçları yayınlandı.

asdfn

Üye
Üye
slm arkadaşlar dayım işten çıkarıldı özürlü kağıdı yoktu erken emekli olacağını zannediyordu o şekilde yapmamışlar şimdi tazminatını inş alır ...
ömss atamasına kayıt yaptıracağım ilkokulmezunu gel gelelim sorum özürlü raporunu nasıl çıkartacağım dayım için .:???

YassaX

Üye
Üye
marcus sağol ama ben YassaX Bey e bakmıştım sanıırm yok biraz uzak kaldım siteden puanları takip edemedim öteki soruma cevap verirsen sevinirim inceleme fırsatım olmadı en alt memur ömss kaç puanla alınmış acaba?? saygılar

Merhabalar sevme_ ; Bazı kişisel işlerim ve tatil nedeniyle uzak kaldim ... Ayrıca ; bu aralar açıkcası cok fazla gelişme de yok. Bir çok şey rutin olarak ilerliyor ... Gelişmeler oldukça, önemli gördüğüm paylaşımlar ve soruları yanıtlamaya devam ...

Saygılar ...

asdfn

Üye
Üye
yassak hoşgeldin admin ama benim soru kayboldu özürlü raporu konu benimdi ilk açan sevmeye cevap yazdın :)

Tekerlekli Sandalye