ÖMSS 2. Atamalarda lise, önlisans en düşük ve en yüksek sıralamalar

derderbo

Üye
Üye
Atama bekleyen degerli arkadaslarim Omss 2.atamalari hakinda bilgi paylasimim tamamen kendi tahmini gorusumdur.katilmak isteyen veya aksi yonde gorus belirtmek isteyen arkadaslarda burda bilgilerini paylasmaya davet ediyorum
Malumumuz omss 1.atamalarinda sinava girilen tum alanlarda 6750 ye yakin kadro atamasi yapildi bunlarin 2500 gibi mesleki kadro bos kaldi.Eger bu bos kalan kadrolar 2.atamalarla birlestirilirse tahmini 7bin8bin arasi kadro atamasi icin tercihe cikilir bunun 2500-3000 lise 1500-2000 onlisans 2500 lisans kadrosu ve 5-6yuz arasida kura kadrosu acilir
bu atamalarda duzmemurluk daha fazla olur
lise duz memurluk 80-78 arasi onlisans 72-70 duz memurluk lisans duzmeurluk 70-66 arasi olur.
Not:2.atamalar aralikta tercihler acilir ocak sonu subat ilk haftasi atama yapilir isbasilar nisan sonu olur arkadaslar benim kisisel goruslerimdir
degerli yorumlarinizi bekliyorum (Saygilarimla)

İsen Buga

Üye
Üye
Herkes yaşamak istediği şehir veya yaşam standartları yüksek yer seçerse bahsi geçen değerde puanlar geçerlidir.
Ancak tercih olanı daha az iller çıkarsa listeye bu oran düşer 40 puan alan düz lise mezunu bile kazanır.

Bu bağlamda belirlediğiniz derecedeki puanlar her zaman geçerli değildir. Sans her zaman %50 dir.
Atıyorum bir tercih hakkın var ve İstanbula 1 düz memur alınacaksa herkes bana sanş çıkmaz diye istanbul yazmayabilir. Bakmışsın istanbula hiç özürlü memur alınmamış.
5 tercih hakkınız olsa bile yine de herkes istanbul izmir ankara bursa antalya yazarsa diğer illere 1 puan alan düz lise memuru bile atanabilir. Sizde torpilli diye sitem edersiniz. 1 puanla yerleşirmi be diye hayıflanırsınız. Dayısı olan der geçiştirirsiniz... Yada 5 kişi alınır binlerce kişi açıkta kalabilir( bahsi geçen 5 il tercihini herkes aynı anda yapmış olsa dahi mesela dedik)

Dolayısıyla bana göre: Olasılık ve biraz sanş bu işten yanadır.

benim kanımca şu olmalı: son tercih verilmeli ki seçtiği listeye atanmadığında rastgele bir ile atansın mı: evet şıkkı verilsin. İşaretlemek istemeyen boşta bırakır ve atanmaz.

marcus_oredius

Üye
Üye
isen haklısın kardeşim öyle bir şık olmalı ancak tercihlerin bir öğretmenlik gibi belirli baştan bilinen kıstaslarıolmadığından dolayı çok zor bir durum bu. şunu demek istiyorum açık ta kalan bir kadro daktilograf olsun. bu tercihe yerleşebilmek için daktilografi sertifikasına ihtiyac var. bunun tercih merkezi tarafından kimin hangi sertifikaya sahip olunduğu bilinmediğinden dolayı birçokprobleme hatta sertifikası olmayan ama atanan arkadaşların hakkının yanmasına sebeb olabilir.

şunu asla unutmamak gerek tercihler makineye karşı değil başka bireylere karşı yapıyorsunuz.

benim kendi tahminime göre bu ikinci tercihlerde üst puan almış olan arkadaşlar arasında (her eğitim düzeyi içersindeki ilk 200-300) kişi arasında ankara istanbul bursa eskişehir ankara antalya izmir ve konya üzerinde bir yığılma olacak. bu durumda üst puanlardan atamalarda tahminen %30 ila %60 lık bir fire verilecek.tercih yapmayacak veya tercih olduğundan haberi olmayacak %5 lik bir genel kesimde olacaktır. derderbonun tercih kontenjanı sayısına az aşağı az yukarı katılıyorum. bencede 7500 ile 9000 kişilik bir tercih listesi çıkma olasılık dahilinde. benim 2 tercih olma tarihi tahminim ise bu yılın kasım ortası ile aralık ortası dır. işe başlama ise ancak mart sonunu bulabileceği yönünde. 1 tercihden öğrendiğimiz en önemli şey bu konuda bir çok arkadaşın belgeleri teslim etmede problem yaşadığıdır. kurumlara giderken istenen belgeleri tam ve eksiksiz olarak teslim etmenizi rica ediyorum çünkü eksik belge teslim etmiş 1 kişi bile olsa bir süre bekleme oluyor. birde eğer atanmadıysanız lütfen atanmış gibi gidip belge vermeyin. bunu yapan arkadaşlar var.

tercihlerde önemli olan sizin neyi feda edebileceğiniz. neyi feda edemiyeceğinize karar vermektir. 1 yıl 1.5 yıl eşinizden ayrılmayı yurdunuzdan ayrılıp geri dönmeyi düşünebilirsiniz. biliyorum bu çok büyük karar ama tercih yaparken göz önünde bulunduruluması gereken bir karar. 1 tercihte kpss ye göre kazanma aralığı bayağa yüksek doğru hatırlıyorsam lise düzeyinde 16 da 1 gibi bir sayıydı. tercihlerinizi yaparken herşeyi göz önünde bulundurun puanınızı sıralamanızı istediğiniz illeri. tercih yapmak gerçekten zor bilhassa kimin ne tür tercih yapacağını bilmemek.

şu anda biraz kafam dağınık kusura bakmayın biraz karışık yazmış olabilirim.

derderbo

Üye
Üye
evet isen buga kardesim senin verdigin oranlarin gecerlilgi cok dusuk olamz demiyorum ama cok zayif olasilik mesleki kadrolarda puanlar maksimum asaga iner ama benim gorusum 2.atamalarda sistem daha cabuk isler ayrica bos kadro azami seviyelere duser.bu atamalarda dpb sinava girmis adaylarin niteliklerine gore daha dikkatli kadro acilmasina gider bence lisanstan 7-8 yuze yakin engelli ogretmen atamasi olacagini tahmin ediyorum.
Peki isen buga kardesim 2.atamalardaki tercih sayisi kac olur bir tahmini ongorunuz varmi?

İsen Buga

Üye
Üye
Eski yeni atamalar birleştirilir mi bilmiyorum. Bürokrasi ağır işlediği için eski fakat dolmayan kadrolar için birleştirme yapacaklarını sanmıyorum. En az bir yıl geçmeden işlem yapmazlar. Dolayısıyla yeni kadrolar için atamalar yapılacaktır. Bu da eskisine nazaran fazla bir beklenti olmamalı.

Umarım herşey gönlünüzce olur atama beklenen kadro çoktur.

ervah

Üye
Üye
Tarih istiyoruz Bakan Aralık ı işaret ediyor..
Ama ben Kasım ayından da unutluyum..Fakat yerleştirmeler 2013 ün ilk çeyreğinde olur...
O halde 2014 te yapılacak ömss için geri kalan 2 tercihi nereye sığacak...

marcus_oredius

Üye
Üye
tercihler bittikten sonra atamalr ösym ile bir alakası kalmıyor. isteseler hemen tercihler açıklandıktan sonra rahatlıkla yeni bir tercih dönemi gerçekleştirbilirler.

YassaX

Üye
Üye
Ben İkinci atamalar tarihi olarak En erken Ocak - 2013 ya da Şubat - 2013 olarak Ön Görüyorum. Gönlüm Kasım - 2012 Olsun istiyor ancak ; kurumlarla yaptığım görüşmelerden edindiğim izlenim o yönde... derderbo; Konu açarken Puan tahminlerinde bulunmuşsun; ben Lisans Olan kısmıyla ilgili yorum yapacağım. 4001 Kodu yani Herhangi bir Lisans Programından Mezun olanların Tercihlerindeki puanlar 70 - 80 Bandında olacağını düşünmekteyim. 70 in altını çok zor görüyorum, olursa da 1-2 istisna kontenjan için olabilir düşüncesindeyim ...

Saygılar ...

cinbomlu36

Üye
Üye
çok zor bu atamalar çok zor bence herşey reklamdan ibaret tı ve bıttı

derderbo

Üye
Üye
cimbomlu kardes morelini bozma 2.atamalar mutlaka olacak
buarada sinavdan kac puan aldin hangi alandan girdin?

marcus_oredius

Üye
Üye
çok dikkatli bir şekilde tercih yapman gerek bence. büyük illerden kesinlikle uzak durmanı öneririm. daha küçük iller genel olarak taşra seçeneklerine bakmanı tavsiye ederim.

derderbo

Üye
Üye
cimbolu kardes Allah'n izniyle ve burdaki degerli arkadaslarimizin yardimiyla insallah atanirsin umutsuz olma

Tekerlekli Sandalye