ÖMSS 2. Tercih Hakları Ne Oldu?

calinan

Üye
Üye
selam,

hani ÖMSS NİN EYLÜL AYINDAKİ 2. TERCİH HAKLARI.. TÜM HAKLARIMIZ GİBİ ONUDA MI ÇAKTIRMADAN KAYBEDECEKLER

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Calinan,

Ömss 1. tercih adayları yerleşmediğinden ya da daha göreve başlamadığından diyelim Ömss 2. tercihlerin geciktiğini düşünüyorum. Henüz kaybedilmiş bir hak yok ortada güzel arkadaşım gel hemen moralini bozma. Ömss de her aşama biraz ağır ilerlediğinden nedense bu aşamada öyle olacaktır. Yani ağır ağır da olsa inşallah Ömss 2. tercih zamanı gelecektir.

Benim sınavla ilgim olmadığı halde yazıyorum bunları sırf senin motivasyonun yüksek olsun, enerjin düşmesin diye. Tabii bu arada diğer adayların Ömss 2. tercih yapma heyecan ve şevkleri kırılmasın diye.

Arkadaşlar enerjinizi yüksek tutun. Beklenen gün gelecekse eğer bu yolda çekilen çile kutsaldır.

Ömss 1. de yerleşmeyen tüm arkadaşlarımın Ömss 2. tercihde kamuya yerleşmeleri dileğimle,

marcus_oredius

Üye
Üye
şu anda halen yeni bir sistem olduğundan tabiki belirli geçikmeler oluyor. bunda bizim haklarımızın gasp yoktur. 1 tercihte atanan arkadaşlar ösym sisteminden cıkarıldı. ancak 1 tercihte ki gibi yine en son dakikaya kadar tercih tarihini belirtmiyecekler sanırım siz içinizi ferah tutun.

derderbo

Üye
Üye
yok esselam kardes daha 1.terihle atananlar tam yerlesmedi 2.tercihler daha yayinlanmadi

calinan

Üye
Üye
Valla 4 gözle bekliyoruz ama ses yok. üstelik boş kontenjanlari gördünüz mü? çok ücra yerler. 2 okuyan çocuk ve eşinizin işini boşa sayip oralara nasil tercih yapacaz onuda bilmiyorum :)

marcus_oredius

Üye
Üye
calinan ben kendim bu tercihi yaptım eskişehirli olmama rağmen siirte tek başıma gidiyorum eskişehirde eşimi ve kızımı bırakıyorum. bazen yapılması gereken bu oluyor bazen olmuyor. çocuğunuza daha iyi bir gelecek sağğlamak için.

ÖMR

Üye
Üye
merhaba siteye yeni üye oldum.2013 ÖMSS 2.atama ile ilgili BİMER e yazdığım yazıya gelen cevabı aynen paylaşıyorum sizlerle.
İlgi: 303746 nolu BİMER talebiniz.

İlgi talebiniz incelenmiştir.

2014 yılında ÖMSS sınavı yapılması planlanmakta olup, sınavdan önce yeni bir yerleştirme yapılması planlanmamaktadır.

Bilgilerinizi rica ederim.

Devlet Personel başkanlığı

Bilgi Edinme Birimi

reiis

Üye
Üye
diyanet atamalarıda muallakta kaldı dpb ni aradım dedilerki dib kadro bildiriminde bulunması gerekiyormus

deniz11

Üye
Üye
ayrıca 2. alımyapılmayacaksa bizleri oyalamayın bariiii

Tekerlekli Sandalye