ÖMSS - 2012 1. Yerleştirme Sonucunda Atanan Bir Arkadaşımızın Anlamlı Hikayesi

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ; Aşağıda yayınlayacağım yazıyı Dikkatle Okumanızı öneririm. Aşağıda bilgileri verilen kişi ben değilim. Başka bir engelli sitesinde ÖMSS ilk atamalarında Yerleşen bir Kardeşimizin yazısıdır, önemli gördüğüm için paylaşmak istedim ... Düşünce ve Duygusal yönünü kendime benzettiğim & kendisini de tanımadığım bu Engelli Kardeşimizin Hikayesinden Çok ama Çok Önemli Derslerin Çıkarılabileceğini düşünüyorum ...

XXX İsimli Kişi

PUANIM : 88 Civarı

BÖLÜMÜM : Mühendis

ATANDIĞIM İL : Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden bir İL

KURUM : Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

""" ALLAH'a şükürler olsun. Tamamen Cenab-ı ALLAH'ın bir lütfu oldu bu sınav.2 Adet memurluk da yazmıştım.Dün gece bu vakitlerde ALLAH'ım sağlığımı verdin, başka hiçbirşey vermesen yine hamdolsun dedim. Puanım iyi olmasına rağmen her türlü sonuca hazırlıklıydım ve hiçbir yer gelmese sağlığıma şükredip yola devam edecektim... Hamdolsun oldu, kazandık, en sevindiğim olay da tam da gönlümden geçtiği gibi temiz, torpilsiz olması oldu. Rabbimden hep helal rızık dilerdim inşallah öyle devam eder...

Ciddiye almadığım ve gidip uğraşmadığım bir raporu, eş-dost tavsiyesiyle 5 ay özel sektörde sıkıntı çektikten sonra gidip aldım 2011 Ekim Ayında. Aldıktan sonra ÖMSS haberleri yayılmaya başladı ve Nisana kadar sabırla devam eden bir süreç oldu. Elimden geldiği kadar çalıştım, zaten KPSS'ye hazırlanıyordum, ÖMSS olunca ona girdik. Ve yine büüyk bir sabır,heyecan,ümitiendişe,dua ile bekledik... Sonunda oldu. Başbakanımız kurayı çekerken sonuc.osym.gov. tr yi kontrol ediyordum sayfa açılır açılmaz hızlıca girmemle neticeyi görüp kendimden geçmem bir oldu. Şükür secdesi yaptım, ağladım,... mutluluktan duygu ve sinir boşalmasından ağladım... ALLAH’IM sana hamdolsun, sağlığımı ve huzurumu elimden alma, helal rızık ver bana...

ATANAMAYAN KARDEŞLERİM DUAMDASINIZ. HELE SABREDİN, GAYRET EDİN, İSYAN ETMEYİN LÜTFEN. 30 YAŞIMA GELDİM 1000 TL 'Yİ BİR AYDA KAZANMAMIŞ BİR ADAMDIM... İNŞAALLAH HAYAT YENİDEN BAŞLAYACAK ŞİMDİ... LÜTFEN VAZGEÇMEYELİM 2 YILDA BİR OLACAK ARTIK İNŞALALAH VE ÖĞRENDİKKİ AZ DA OLSA MÜHENDİSLİK KADROSU AÇILABİLİYOR, BAŞTA MEMURLUK OLSA ŞÜKREDECEKTİM AMA BU NASİP OLDU.. DİLERİM TÜM İHTİYAÇ SAHİBİ KARDEŞLERİME DE NASİP OLUR... ÇOK ÜZÜLEN ARKADAŞLARIMIZ VARSA HAKKINIZI HELAL EDİN, İNANIN SİZLER İÇİN BAZEN SEVİNMEKTEN ÇEKİNİYORUM YÜREĞİM FERAH BİR HALDE SEVİNEMİYORUM AMA... İNŞAALLAH BİR GÜN HEPİNİZE NASİP OLUR ... SELAMLAR... """

NOT : Başka bir Engelli Sitesinden Alıntıdır … Bazı detaylar verilmemiş olup, ana mantık şudur : Kalbi Güzel Arkadaşımızın Düşüncelerinin Ne Denli Temiz & İçten & Doğru olduğudur … Ben okurken çok ama çok duygulandım … ALLAH Gönlüne Göre Versin Atanan Arkadaşımızın …

Saygılar …

DREAM_LiFE

Üye
Üye
gerçekten iman sahibi ve tevekkül etmiş bir kardeşimiz.ALLAH kalbine göre vermiş.bize de o güzel beyt'i söylemek düşer:Görelim Mevlam neyler,neylerse güzel eyler.ALLAH'a emanet olun.

YassaX

Üye
Üye
EnemyHunter; Bencede Etkileyici Bir Hikaye hemde Çok Etkileyici ve Güzel Bir Örnek ....

DREAM_LiFE ; Güzel Söz Paylaşımınız için Teşekkürler ... Sizlerde ALLAH'A Emanet Olun ...

Saygılar ...

derderbo

Üye
Üye
Vallahi okuyunca tuylerim diken diken oldu.Allah'tan istemenin,Allah'a tevekkul etmanin,helal rizik istemenin mukafatidir yaradandan ona.Bu arkadasimiza ancak giptayla bakilip dersimizi almakta benim gibi sabirsiz kimselere duser.
YassaX degerli kardesim ayrica bu paylasimin icin size cok cok tessekkur ederiz.Allah seninde gonlunden gecen atanmani nasip etsin.Sagolun varolun

YassaX

Üye
Üye
derderbo kardeşim Amin . İNŞALLAH Sağolasın ... Bu yazıyı ilk okuduğumda benim de Tüylerim Diken Diken oldu ... Bu yazı bize ders mi olsun desem, yoksa örnek mi olsun desem, yoksa engelliler sitelerinde birbirlerinin üstünden avantaj sağlamaya calışan arkadaşlara Kapak olsun mu desem. Cunku 1,5 yıldır nelerle karşılaştığımı bir ben bir de YÜCE RABBİM bilir ... Umarım herkes bu yazıdan az da olsa bir fayda sağlar ...

Saygılar ...

denizin kızı

Üye
Üye
güzel hikayeymiş yazan da buraya koyan da sağolsun moralim düzeldi valla :) önceden hastalığıma oran verilmiyordu sonradan yönetmelik değişmiş özür oranları yeniden belirlenmiş %56 rapor alabildim öğretmenim aslında atanamıyorum bir türlü sağlığım daha da bozuldu kpss stresinden artık girmeyecektim kpssye fakat raporumu 14 ocak 2013'te alabildim ömssyi kaçırdım tabi ki ve bir dahakine (eğer yapılırsa ki inşallah yapılır ama bu atama açıklamalarından sonra biraz umudumu yitirdim 10bine tamamlanırsa geriye kalanlar için biraz zor olur diye düşünüyorum neyse hayırlısı) öğretmenlikten vazgeçtim raporla doktorumun olduğu yerde kalabilirim belki diye düşünüyordum bu sefer de engelli öğretmen ataması yapıyorlar ve ben ömssye giremediğim için yine atanamıyorum :) üzülmedim ama keşke bir mucize olsa da kpss10 puanlarınında kullanılmasına izin verseler raporları kanıtlayın deseler keşke

YassaX

Üye
Üye
denizin kızı, öncelikle çok geçmiş olsun. ALLAH ŞİFA VERSİN. Her işte bir hayır vardır düşüncesindeyim ... 2014 tarihinde ikinci ÖMSS nin yapılacağı düşüncesindeyim. YÜCE RABBİM GÖNLÜNÜZDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN ... Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye