ÖMSS/2012 3.Ataması Hakkında Önemli Bilgi

derderbo

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar bir engelli STK TEDAY ve bir gurup engelli arkadaşların 2 ocak 2014 günü Ç.S.G.B Faruk çelikle yaptıkları görüşmede ÖMSS 3.atamasının sözünü aldıkları ve 2500-3000 arası bir kadro açılacağı konusunda söz alındığını bildirmektedirler.
bu atamanın EKPSS sınavını etkilemeyeceği sınavın ilandaki tarihte yapılacağıda belirtilmiştir.
Kaynak Memurlar net engelliler başlığı.
İnşallah hayırlı olur.

sevme_

Üye
Üye
derderbo gerçek mi ya bu kesin mi bende okudum ama sayın bakan sonradan olmaz demiş sanırım ben memurlar nette okudum gerçek mi bu eger gerçek ise 77 puan aldım sansım var mı acaba inşallah gerçektir

derderbo

Üye
Üye
derderbo gerçek mi ya bu kesin mi bende okudum ama sayın bakan sonradan olmaz demiş sanırım ben memurlar nette okudum gerçek mi bu eger gerçek ise 77 puan aldım sansım var mı acaba inşallah gerçektir

Sevme bende sözünü ettiğim kaynaktan öğrendim inşallah 3.atama olur.sizin adınıza çok mutlu olurum.

elifozdil

Üye
Üye
3.atama oluyor ama limit çok az 1620 kişi inşallah herkesin hakkında hayırlısı olur

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2012 EKPSS puanları ile Şubat ayında bin 620 engellinin atanacağını açkladı. Başvurular 27 Ocak ila 3 Şubat tarihleri arasında ÖSYM aracılığıyla yapılacak.

Çelik, tümü Milli Eğitim Bakanlığı'na yapılacak atamaların, 426'sı Ortaöğretim, 384'ü Önlisans, 810'u da Lisans mezunu olacağını söyledi.

berke

Üye
Üye
bu kadar kadroyu önümüzdeki sınava harcasalar daha iyi olurdu tam ders zamanı kafaları allah bullak ettiler , sınava 3.5 ay kala bu neyin stratejisi böyle , tamamen plansız disiplinsiz programsız bi seçim yatırımı , 4 ayda neyi halletmeyi planlıyorlar anlamıyorum , sınava girmeyi kafasına koymuşların kritik kararlar yapması için konsantrasyonunu ve kafasını bozuyorlar . eğer atananlar olursa beklentilerini daha yüksek tutup kendi ilinde atamalar için tekrar sınava girse nasıl bir planla oturtacaklar bu işi . çok plansız bir iş ,sevimli görünmeye çalışıyorlar . ha 70 ve üstü puanlar için son bir şans olsun tamam fazla da birşey demiyorum ama biraz çalışıp daha iyi yerlere atanmak isteyenler de var . anlatmak istediğim sadece sınava çalışanların konsantrasyonunu bozmasınlar . insanlar ikilemde kalmak istemiyor . en azından tarihler ve prosedürler birbiriyle çakışmasın . insanlara zor kararlar verdirilmesin .

derderbo

Üye
Üye
bu kadar kadroyu önümüzdeki sınava harcasalar daha iyi olurdu tam ders zamanı kafaları allah bullak ettiler , sınava 3.5 ay kala bu neyin stratejisi böyle , tamamen plansız disiplinsiz programsız bi seçim yatırımı , 4 ayda neyi halletmeyi planlıyorlar anlamıyorum , sınava girmeyi kafasına koymuşların kritik kararlar yapması için konsantrasyonunu ve kafasını bozuyorlar . eğer atananlar olursa beklentilerini daha yüksek tutup kendi ilinde atamalar için tekrar sınava girse nasıl bir planla oturtacaklar bu işi . çok plansız bir iş ,sevimli görünmeye çalışıyorlar . ha 70 ve üstü puanlar için son bir şans olsun tamam fazla da birşey demiyorum ama biraz çalışıp daha iyi yerlere atanmak isteyenler de var . anlatmak istediğim sadece sınava çalışanların konsantrasyonunu bozmasınlar . insanlar ikilemde kalmak istemiyor . en azından tarihler ve prosedürler birbiriyle çakışmasın . insanlara zor kararlar verdirilmesin .
Öncelikle atama bekliyen arkadaşlara hayırlı olsun.Bu atamanın EKPSS sınavına hiçbir olumsuz etkisi yok sınavdan hemen sonra temuzda tercih alımına gidilp atama tamamlanacak

sevme_

Üye
Üye
derderbo sana bir şey danışacağım ben 77 puan almıştım demiştim ortaöğretimim arkadaşım 79 puanla atandı oda ortaöğretim benim bu soruyu sana sormuştum ama cevap alamadım benim şansım nedir ve tercihlerimi nasıl yapmam lazım şimdiden saol

derderbo

Üye
Üye
derderbo sana bir şey danışacağım ben 77 puan almıştım demiştim ortaöğretimim arkadaşım 79 puanla atandı oda ortaöğretim benim bu soruyu sana sormuştum ama cevap alamadım benim şansım nedir ve tercihlerimi nasıl yapmam lazım şimdiden saol
ömss 3. Tercih klavuzu yayinlansin DEĞERLENDİRME YAPARIZ

kadersizim

Üye
Üye
arkadaşlar bu 3. atamada kura olmuyacakmı şimdi biz boynu bükük kaldık :( bizde katılmıştık 2012 ömss tercihlerine 200-300 de bize verselerdi kadro ümidim bu kadro sayılarının artırılıp kura ilede alım olması seçim öncesi iyi bir yatırım olur bu şekilde olursa

berke

Üye
Üye
bu atamada yerleşen fakat sınava girip daha iyi yerleri tutturanların yasal hakkı ne olacaktır . bildiğim kadarıyla adaylığı kalkmışların tekrar yeni yer seçme hakkı var . ilk defa aday olacakların 2.sınavda tercih belirtme hakkı varmı ?

akbar_han

Üye
Üye
arkadaşlar bu atama konusunda inşallah hakkımızda en hayırlısı neyse o olur. derderbo ben ömssp1:74,07679 puanda lise (düz lise) mezunuyum.ayrıca 187 saatlik bilgisayar işletmenlik kursu sertifikam var. yüzdeye vurursak benim atanma şansdım nedir .birşeyler söyleyebilirmisin.
bu kadro yeterli değil ama herkese hayırlı olsun...
şimdiden teşekkür ederim derderbo...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Devlet Personel Başkanlığı'ndan açıklamaya göre 2012 yılında yapılan ÖMSS sonuçlarına göre ortaöğretim seviyesinden (426), önlisans seviyesinden (384), lisans seviyesinden (810) olmak üzere hizmetli ve memur unvanında toplam (1.620) kadro yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanlığına gönderildi.

Tercih işlemleri duyurusu için 2012 yılında yapılan ÖMSS'ye katılan adaylar Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnternet Adresi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İnternet Adresi ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi takip edebilirler.
Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü |

sevme_

Üye
Üye
derderbo ben sadece şansımı sordum yazıyor zaten 480 kişi alınacak ortaöğretimden yanlışım yoksa 77 puanla bir yere girer miyim hizmetli veya memur olarak sadece bu yani tahmin de bulunabilirsin kabaca sansım nedir mesela

Kara Kartal17

Üye
Üye
Ben ilk atama da (83 puanla) MEB Hizmetli kadrosuna atandım.77 puanla (bance) şansınız yüksek gibi geliyor.Tercih yapıp Allah'a dua edin.Hayırlısını dileyin.Rabbim kimin neye ihtiyacı olduğunu çok çok iyi biliyor ve benim gönlüme göre verdi.Hamd olsun.İnşallah sizlere de nasip olur.Allah gönlünüze göre versin.Amin.

sevme_

Üye
Üye
MEVLAM senin ve ihtiyacı olan insanlara da versin Çanakkaledesin sanırım görmek istediğim bütün yerler BÜTÜN TÜRKİYEM ama orası bana özel ŞEHİTLER YERİ bol bol dua edin ALLAH MEKANLARI CENNET ETSİN HEPSİNİN VATANI İÇİN ŞEHİT OLANLARIN

bayramteacher

Üye
Üye
Merhabalar.ben fen-edebiyat mezunuyum ve 25 ağustos 1978 doğumluyum.bugün arkadaşim memuriyetteki yaş sinirindan bahsetti.ben tmamen kalkti bilyodum yaş siniri.ama memuruz.net di sanirim,bazi bölümlere yani kadrolara 35 siniri var yaziyor 2013 torba yasayla..bunun içinde fen-edebiyatta var.bende fen-edeb. Mezunuyum.şimdi 3. Atamada atanirsam 35 yaş sorunundan göreve başlayamayacakmiyim..puan geldi bana dayandi..2. Atamada 0,4 ile kaybettim.bilgisi olan varsa bu yaş siniriyla ilgili bişeyler yazarsa sevinirim..saolun..

derderbo

Üye
Üye
derderbo ben sadece şansımı sordum yazıyor zaten 480 kişi alınacak ortaöğretimden yanlışım yoksa 77 puanla bir yere girer miyim hizmetli veya memur olarak sadece bu yani tahmin de bulunabilirsin kabaca sansım nedir mesela
Sevme,değerli kareşim senin puanın bu atama için ideal bir seyirde ancak çok dikkatli tercihte bulunmalısınız inşallah tercih sayısı 30 olur o zaman buyuk ihtimalle atanırsın.

derderbo

Üye
Üye
Merhabalar.ben fen-edebiyat mezunuyum ve 25 ağustos 1978 doğumluyum.bugün arkadaşim memuriyetteki yaş sinirindan bahsetti.ben tmamen kalkti bilyodum yaş siniri.ama memuruz.net di sanirim,bazi bölümlere yani kadrolara 35 siniri var yaziyor 2013 torba yasayla..bunun içinde fen-edebiyatta var.bende fen-edeb. Mezunuyum.şimdi 3. Atamada atanirsam 35 yaş sorunundan göreve başlayamayacakmiyim..puan geldi bana dayandi..2. Atamada 0,4 ile kaybettim.bilgisi olan varsa bu yaş siniriyla ilgili bişeyler yazarsa sevinirim..saolun..

engelli atamalarında sadece öğretmen atamalarında 40 yaş sınırı var memuriyette öyle bir sınır yok siz gönül rahatlığıyla tercihte bulunun inşallah atanırsınız.

Tekerlekli Sandalye