ÖMSS 2012 ile Atanamayan Adayların Dikkatine !

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar gönlüm isterdi ki bu yıl ilk kez yapılan ÖMSS 2012 ile kamuda çalışmak isteyen, çalışmaya ihtiyacı olan ve çalışabilecek durumda olan ve bu amaçla bu sınava başvuran tüm adaylar yerleşebilseydi. Maalesef bu isteğim mümkün olmadı. Artık dünü geçmişte bırakmak gerekli. Sizlerin bu konuda ne kadar hassas ve üzüntülü olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Bu yüzden sizlere bir parça da olsa yardımcı ve destek olabilmek adına bu yazıyı yazmak istedim.

Arkadaşlar Dün dünde kalmalıdır!

Sizler artık bugünü yaşamalı ve yarınlara umutla bakabilmeye başlamalısınız. ÖMSS 2012 kapandıysa bu dünyanın sonu demek değildir. Yaşamınızda sizlere nice yeni kapılar açılacaktır. ÖMSS 2014 e hazırlanabilmeniz için önünüzde yeterince bir zaman var. Bu zamanı çok iyi değerlendirebilirsiniz. Sizler ÖMSS 2012 ile yerleşen arkadaşlarınızdan tercihlerle ilgili veya yerleştirilme süreçleriyle ilgili bilgi ve yardım alabilir, onların bu konuda ki tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Bu konuda bilgili arkadaşlarım sizlere yardım etmekte seve seve gönüllü olacaklardır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar bir kapı kapanır bin kapı açılır!

Umutlarınızı şimdi başka baharlara ertelemenin kırgınlığını yaşamaktan vazgeçin lütfen. Kendinize daha fazla haksızlık yapmayın. Sizler çok değerlisiniz ve inanın ki ÖMSS 2012 ile yerleşememek dünyanın sonu değildir. Bu yıl ilk yapılan bu sınav dışında kamuya engelli personel alımı için bir çok sınav yapılmakta ve siz o sınavları takip ederek de şansınızı arttırabilirsiniz. Memurlar.Net, memurlar.biz., memuruzNet, memur haberleri vs. gibi sitelerden kamuya alınacak olan yeni engelli personel ilanlarını rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar Yarınlara Umutla Bakmaya Devam Edin !

Bu hayatta ne olursa olsun umutlarınızı kaybetmeyin. Umutlarınız olduğu sürece güçlü olursunuz ve yarınlarınız için çok daha güzel bir geleceğin sizleri beklediğini hayal edin. Hayal etmek başarmanın yarısıdır. Hayalleriniz hep olsun ve siz bunların peşinden koşmaktan asla vazgeçmeyin. İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Şanslarınızı Arttırın !

ÖMSS 2014 e hazırlanırken özel sektörde de sizi bekleyen cazip iş imkanları olabilir. Bunların farkına varabilmek adına öncelikle size en yakın bölgedeki İŞKUR bürolarına kayıt yaptırın. İŞKUR’ a kayıtlı bile olmak , bünyesinde engelli personel istihdam etmek isteyen özel sektördeki firmaların sizlere ulaşmasını sağlayacak en büyük şans faktörüdür. Özel sektörde çalışmayı düşünmeseniz bile istediğiniz kamudaki bölümlere yerleştirilinceye kadar ki süreçte çalışmış olmaktan dolayı prim günü elde etmiş olursunuz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar Bu Hayat Sizin! Sadece Size Ait!

Hayat boyu yapacağınız tercihler sizin yolunuzu da belirleyecektir. Neyi nasıl istiyorsanız öyle olması için gayret göstermekten vazgeçmeyin. Pes etmek yok. Kendi kararlarınızı verirken özel ya da kamu sektöründe çalışma isteği gibi kendiniz için hangisinin daha doğru olacağına inanıyorsanız o sektörde çalışmayı seçin. Sonuçta seçimlerinizden dolayı her yaşanan sizin iradenizle belirlendiğinden kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissedersiniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sağlığınıza Dikkat Edin!

Siz ve sağlığınız hem ÖMSS 2012 den hem de bu dünyada olan tüm işlerden çok daha önemlidir. Sizin sağlığınız bu dünyada her şeyden çok daha değerlidir. Yaşadığınız stres ve kaygı , bu sınavla yerleştirilememiş olmak sizi yeterince üzmüş ve yıpratmış olabilir. Bu konuda haklısınız da ama bugüne kadar yaşamış olduğunuz stresin sizi daha fazla etkilemesine izin vermeyin. Önünüzde yaşayacak çok güzel günleriniz ve başaracağınız çok daha farklı sınavlar olacaktır. Bu yüzden kendinizi toparlayın, iyi beslenin, sağlığınıza dikkat edin, bünyenizi güçlendirin. Çalışma hayatına adım atabilmek her şeyden önce sağlığınız yerindeyse mümkün olacaktır. Bunu unutmayın.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Keşke’ lerle Yaşamayın!

Keşke şunu yapsaydım, keşke sınava şöyle hazırlansaydım, keşke o tercihlerimi farklı düzenleseydim vs. vs. gibi keşkeleriniz olmasın, olduysa da artık onları bir kenara bırakın. Dünü geçmişe gömemezsiniz ama geleceğe güvenle bakabilmek için o keşkelerinizin adını tecrübe koyabilirsiniz. Sizler artık bir sınava girdiniz sonucu olumsuz da olsa artık bir tecrübeniz oluştu. ÖMSS 2014 sınavı hakkında az çok bilgi sahibisiniz. Bunu değerlendirebilirsiniz. Keşkeler sizi bulunduğunuz noktadan daha ileriye taşımayacaktır. Eğer ki sizler onları birer deneyim olarak algılamadıkça. Olumsuz her duygu gibi şimdi yaşadığınız olumsuz bir tecrübenin sizi yormasına izin vermeyin. Aksine o keşkeleriniz sizin en önemli gücünüz olmalı.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Denemekten Asla Vazgeçmeyin !

Bir kere denediniz ve ÖMSS 2012 sizin ilk sınavınızdı belki de. Bu hayatın her anı zaten bir sınav değil midir? Her sınav başarıyla bitecek değil ya elbette siz zaten başardınız o sınava hazırlandınız, başvurdunuz ve o sınava katıldınız. Sonuç ne olursa olsun siz bu kadar başarı gösterdiniz zaten. Bu adımı atma cesaretinden dolayı bile SİZLER ÇOK ŞEYİ BAŞARDINIZ ZATEN.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Kendinize İnanın Ve Kendinize Güvenin !

Önümüzde ÖMSS 2014 var. Çok iyi hazırlanarak o sınava başvurabilir, kazanabilir ve yerleşebilirsiniz. Kendinize güvenin siz çok istediğiniz için karşınızda hiç bir engel olmayacaktır. Hayatta ne fırsatlar çıkacaktır karşınıza ve siz bunları değerlendireceğinize olan inancınızı kaybetmeyin yeter. İnanmak , yaşama olumlu bakmak , evrene göndereceğiniz pozitif enerjinizin size başarı olarak geri döneceğine inanın.
Kendiniz, kendinize inanıp güvendikçe çevrenize de bu güveni verebilirsiniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hayata Gülümseyin ! Hayat Size kucak Açacaktır!

Sizler bir sınavla yıkılacak insanlar değilsiniz bundan en ufak bir şüphem de yok zaten. Ama bu aralar hayata biraz somurtkan davrandığınızı düşünerek artık gülümseme vakti geldiğini hatırlatmak istedim sadece. Haydi bırakın tüm olumsuzlukları ve yeniden önce kendinize sonra hayata gülümseyin. Ne verirseniz onu alırsınız. Siz öyle bir gülümseyin ki gözlerinizin içi gülsün bakın o zaman Hayat sizlere nasıl da kucak açacaktır…

Sevgiyle, Sağlıkla, Dostlukla kalın,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
mevlana+celaleddin+rumi2.jpg

marcus_oredius

Üye
Üye
tercih yaparken unutmayın

tercihleriniz insana karşı yapacağınızı unutmayın. 1. tercih bitmiş olabilir ama 2 tercih olacak cevrenizde atanmamış birçok kişi olduğunu bu arkadaşların ne tip yeterlilikleri olduğunu nasıl tercih yapacaklarını anlamak için 1. tercihte neleri tercih ettikleri hangi illeri tercih ettiklerine bakın. bu size nerede durduğunuzu anlamanız hakkında yardımcı olacaktır.

derderbo

Üye
Üye
yahu gazoz agaci evde coluk cocuk benden biseyler isterken ben karsilamazken nasil tospembe hayata gulumseyim hayatim kaymis dunyam zindan oldu devlet bosislerle ugrasiyor 20bin engelli atamasi yapmak zormu 100bin suriye cakallarina bakarda soz verdigi engellisini niye atamiyor hayatim kaymis benim

marcus_oredius

Üye
Üye
derderbo burda moralinizi bozmayın denmek istiyor biliyorum herkes zor durumda atananlar tebliğlerini bekliyor evde boş boş onlarında sıkıntısı aynı. atanamayanlar da tercihlerin bir an önce olmasını bekliyor.

şunu unutmamak gerek burada hepimiz birbirmize yardımcı olmaya calışıyoruz. bu konuda bu şekilde kazanamayan arkadaşların moral bakımından çökmemesi için oluşturuldu.

derderbo

Üye
Üye
bakan hanim trt de bu aksam konustu atamalar hakinda hicbir dedigi anlasilmadi izleyipte anlayan varsa burda paylassin basladi yalan dolan soylemeye hayatim kaydi birdaha izledikten sonra

marcus_oredius

Üye
Üye
yıl sonuna kadar dediği benim kendi tahminim kasım ayıdır. buda başbakanın 4 ayda bir yapılacak tercih gündemine uyuşmakta. şu anda söylediği 21000 kadrodan 5000i yerleştiği ancak 2000 kadro nunda yıl sonuna kadar yerleşeceği bu kadroların engelli arkadaşların şartlarına uymadığından uygun hale getirilip tekrardan kadro açılacağıdır.

benim anladığım bu. izleyemediğim için internetten okuduğum kadarından yorumladım.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam derderbo ,

Yazımın başında da belirttiğim gibi ben sadece çok fazla sıkıntıda olduğunuzu hissettiğim için, sizlere bir parça da olsa moral verebilmek adına o yazılarımı yazdım. Üzgünüm ben de en az sizin kadar arkadaşlarım inanın hayat toz pembe değil tabii ki değil bunun böyle olmadığını ben de en az sizler kadar iyi biliyorum. Bu konuda bir şüpheniz olmasın ben de sizlerden çok daha farklı bakamıyorum bu yaşananlara. Ömss olayının yarattığı kabus bulutlarını bir nebze olsun dağıtmak istedim sadece.

Ömss ile atanan arkadaşların bile sıkıntıları, bu konuda ki tedirginlikleri devam ederken ve henüz yerleştirilmeleri ve akıllarındaki cevapsız soruları yanıtlanamadığından henüz tam bir kaos ortamı yaşanmakta. Bizler bu kadar belirsiz bir ortamda birbirimize destek olamazsak başka hangi zaman olabiliriz ki? Marcus arkadaşım bu konuda sizlere elinden geldiğince yardımcı oluyor ben sadece bir parça enerji vermek, sizlerin üzüntüsünü paylaşmak istedim o kadar.

Derderbo, hayat toz pembe değil elbette ama bizler şimdi hayatı umutsuzluğumuzla birleştirip kapkara görmek istersek işte o zaman düştüğümüz karamsarlıktan nasıl aydınlığa çıkabiliriz ki? Sen güçlü olmazsan ve umutlarını bırakırsan senden umutlu çocuklarına nasıl umut verebilirsin ki?. Her şey düzelecek derderbo sen de kendine bir parça gayret vermeyi dene ve dayanmaya sabırlı olmaya çalış yalnızca . Kendini ve gelecek hayallerini bırakma kardeşim olur mu?

Sevgiyle , dostlukla, sağlıcakla kal,

derderbo

Üye
Üye
gazoz agaci arkadasim sizden ozur diliyorum tepkim size degildi bakanin konusmasini izleyince cin carpmisa dondum omss 1.atamalarinda 9 agsta ato salonunda bizzat bakan fatma hanimla konustum 2.atamalar ne zaman olacak diye sordum ekimde kesinlikle olacak diye soyledi puanimi ve hangi alandan sinava girdigimi sordu cvabini alinca kesinlikle atanirsin dedi 2.atamalarda dedi.bu sorumdan sonra butun salondakilere 2. Atamlr ekmde olacak dedi nerden nereye buyrun

marcus_oredius

Üye
Üye
teşekkür ederim derderbo.

bakan şahin'in tarihler konusunda problem yaşadığını biliyoruz. bu sınavın yeni olmasından dolayı sürekli olarak bir tarih karmaşası yaşattılar kendilerine. gerek sonuç açıklanmasında gerek tercihlerde. başbakana yalnış bilgi vereceklerine inanmıyorum bence temmuzdan dört ay sonra yani kasımda tercihler olacak. içini rahat tut kardeşim.

Tekerlekli Sandalye