ÖMSS 2013: 1 Nitelik - Kod Kılavuzu

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Kodu Adi
999 İlkokul
1000 Ortaokul
1001 İlköğretim
2001 Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
2003 Ortaöğretim kurumlarının Adalet Alanı ve Dallarının veya Adalet, Zabıt Katipliği, Hukuk Sekreterliği bölümlerinin birinden mezun olmak.
2005 Ortaöğretim kurumlarının Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı ve Dalları, Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı ve Dallarının veya Ev Yönetimi bölümü, Beslenme ve Ev Yönetimi, Ev Yönetimi ve Beslenme, Ev Yönetimi Beslenme, Ev Ekonomisi, Ev Ekonomisi Meslek Lisesi Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2007 Ortaöğretim kurumlarının Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Ayakkabıcılık, Ayakkabı Teknolojisi, Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi, Çanta Üretimi, Kemer - Cüzdan Üretimi, Kemer - Cüzdan Tasarımı Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2009 Ortaöğretim kurumlarının Bahçecilik/Bahçecilik Alanı ve Dallarının veya Süs Bitkileri, Tarım, Tarım /Ziraat, Genel Ziraat, Ziraat, Tarım Teknolojileri, Makine-Tarım Teknolojisi, Tarım Teknolojisi, Peyzaj Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2011 Ortaöğretim kurumlarının Bilişim Teknolojileri Alanı ve Dallarının veya Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletim Teknisyenliği, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgi-işlem, Bilgiişlem, Bilgi İşlem, Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar (Donanım), Bilgisayar (Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesi), Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Yazılım, Bilgisayar Yazılımı, Bilgisayar (Yazılım) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2013 Ortaöğretim kurumlarının Biyomedikal Cihaz Teknolojileri/Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı ve Dallarının birinden veya Tıp Elektroniği Bölümünden mezun olmak.
2015 Ortaöğretim kurumlarının Büro Yönetimi Alanı ve Dallarının, Büro Yönetimi ve Sekreterlik/Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı ve Dallarının veya Ticaret Liselerinin Alan Ayrımı Olmadığı Dönemde Bitirenler, Büro Yönetimi, Sekreterlik, Kütüphanecilik, Mahalli İdareler, Büro Hizmetleri, Yönetim ve Ticaret Sekreterliği, Hukuk Sekreterliği, Tıp Sekreterliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2017 Ortaöğretim kurumlarının Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı ve Dallarının veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Bakımı, Okul Öncesi Eğitimi Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2019 Ortaöğretim kurumlarının Denizcilik Alanı ve Dallarının veya Gemi Makineleri, Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Güverte, Deniz Turizmi, Yat Kaptanlığı, Denizcilik, Güverte-Avlama, Su Ürünleri, Su Ürünleri-İşleme, Su Ürünleri-Üretme Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2021 Ortaöğretim kurumlarının Eğlence Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Animatörlük, Eğlence Hizmetleri Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2023 Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi/Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Elektrik, Bobinajcılık, Elektrik-Elektronik, Otomatik Kumanda, Elektrikçilik Bölümü, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrik Tesisat ve Pano Monitörlüğü, Elektromekanik Taşıyıcılar, Asansör, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Elektronik), Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi (Elektronik), Elektronik, Radyoculuk, Monitörlük, Telekomünikasyon, Elektrik-Elektronik Teknolojisi (Otamasyon Sistemleri Dalı) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2025 Ortaöğretim kurumlarının El Sanatları Teknolojisi Alanı ve Dalları, Tekstil Konfeksiyon Alanı (Tekstil ve Hazır Giyim Endüstrisi Nakışı Dalı), Giyim Üretim Teknolojisi (Tekstil ve Hazır Giyim Endüstrisi Nakışı Dalı), El Sanatları ve Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya El Sanatları, El Sanatları Teknolojisi, El Sanatları ve Çiçek, Giyim ve Ev Aksesuarları, Ev ve Giyim Aksesuarları, El ve Makine Nakışları, Nakış, Dekoratif El Sanatları, Ev Yönetimi, Beslenme ve Ev Yönetimi, Ev Yönetimi ve Beslenme, Ev Yönetimi Beslenme, Ev Ekonomisi, Ev Ekonomisi Meslek Lisesi Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2027 Ortaöğretim kurumlarının Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri/Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı ve Dallarının veya Otomatik Kumanda, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Elektronik), Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi (Elektronik), Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Mekatronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Mekanik)/Makine, Hidrolik ve Pnömatik, Hidrolik ve Pnömatik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Mekanik), Endüstriyel Mekanik, Mikroteknik Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2029 Ortaöğretim kurumlarının Gazetecilik Alanı ve Dallarının veya İletişim, Gazetecilik, Gazetecilik (Televizyon Muhabirliği), Gazetecilik-Masaüstü Yayıncılık Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2031 Ortaöğretim kurumlarının Gemi Yapımı Alanı ve Dalları, Deniz Araçları Yapımı/Deniz Araçları Yapımı Alanı ve Dallarının veya Gemi İnşaa, Gemi Yapımı, Ahşap Yat İnşa, Ahşap Yat İnşaa, Ahşap Teknolojisi (Ahşap Tekne İmalatı Dalı) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2033 Ortaöğretim kurumlarının Gıda Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Besin Kontrol ve Analizleri, Gıda Analizi, Gıda Kontrol Analizleri, Gıda Kontrol ve Analizleri, Besin Teknolojisi-Gıda Kontrol ve Analizleri, Besin Teknolojisi Gıda Kontrol ve Analizleri, Besin Teknolojisi Besin Kontrol ve Analizleri, Besin Teknolojisi-Besin Kontrol ve Analizleri, Besin Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Besin Endüstrisi, Besin Endüstrisi-İşleme, Laborant, Ağırlama ve Gıda Teknolojisi (Gıda Analizi Dalı), Değirmencilik, Zeytin Teknolojisi, Çay Teknolojisi Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2035 Ortaöğretim kurumlarının Giyim Üretim Teknolojisi/Giyim Üretim Teknolojisi Alanı ve Dalları, Tekstil Konfeksiyon/Tekstil Konfeksiyon Alanı ve Dallarının birinden veya Konfeksiyon, Tekstil (Konfeksiyon), Hazır Giyim, Kalıp, Kalıpçılık, Giyim, Giyim (Kadın Giyim), Ev ve Giyim Aksesuarları, Giyim Teknolojisi, Moda Tasarım, Moda Resmi, Resim (Moda Resmi), Resim-Moda Resmi, Giyim ve Ev Aksesuarları, Moda (Giysi) Tasarım, Giyim (Erkek Giyim), Örme Hazır Giyim, Trikotaj, Örme ( Hazır Giyim), Triko Konfeksiyon, Deri Konfeksiyon, Deri (Hazır Giyim), Deri Hazır Giyim, Deri - Hazır Giyim, Terzilik (Kadın Terziliği), Terzilik -Kadın Terziliği, Terzilik (Kadın Giyim) Terzilik, Kadın Terziliği, Terzilik (Erkek Giyim), Terzilik (Erkek Terziliği), Erkek Terziliği, Terzilik -Erkek Terziliği, Kesim (Tekstil Konfeksiyon), Kuru Temzileme, Konfeksiyon Makineleri Bakım ve Onarım, Örme Makineleri bölümlerinin birinden mezun olmak.
2037 Ortaöğretim kurumlarının Grafik ve Fotoğraf Alanı ve Dallarının veya Fotoğraf ve Klişe, Fotoğrafçılık, Grafik ve Fotograf, Fotoğraf ve Grafik, Reprodüksiyon ve Klişe, Grafik Tasarım, Tasarım Teknolojisi, Tasarım ve Teknolojisi (Grafik Dalı), Grafik, Grafik Sanatlar Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2039 Ortaöğretim kurumlarının Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri/Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Cilt Bakımı ve Kuaförlük, Cilt Bakımı ve Güzellik, Kuaförlük, Kuaförlük/Kuaförlük-Cilt Bakımı ve Epilasyon, Kuaförlük/Kuaförlük-Saç Bakımı ve Yapımı, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2041 Ortaöğretim kurumlarının Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri/Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Organizasyon Hizmetleri, İletişim Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2043 Ortaöğretim kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Yaşlı Bakımı, Yaşlı Hizmetleri Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2045 Ortaöğretim kurumlarının Harita-Tapu-Kadastro Alanı ve Dallarının veya Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi (Harita ve Kadastro Dalı), Harita Kadastro, Tapu Kadastro Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2047 Ortaöğretim kurumlarının Hayvan Sağlığı Alanı ve Dallarının veya Hayvan Sağlığı, Veteriner-Laboratuvar, Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2049 Ortaöğretim kurumlarının İmam Hatip Okulu, İmam Hatip Lisesi, Yabancı Dil Ağırlıklı İmam Hatip Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çok Programlı Liselerin İmam Hatip programı, Çok Programlı Liselerin Anadolu İmam Hatip programlarının birinden mezun olmak.
2051 Ortaöğretim kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Yapı Ressamlığı, Teknik Resim (Yapı), İnşaat Teknolojisi, Ahşap Yapı (Doğramacılık), Yapı (Kagir-Ahşap), Üst Yapı - İnşaat, İnşaat (Üst Yapı),İnşaat-Üst Yapı, Üst Yapı, Kagir Yapı (Betonarme Demirciliği), Kagir Yapı (Yapı Taşçılığı), Kagir Yapı (Duvarcılık), İnşaat, Yapı, Yapıcılık, Kagir Yapı (Sıva Badana ve Boyacılık), Ahşap Yapı (Dülgerlik), Restorasyon, Alt Yapı, Alt Yapı (İnşaat) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2053 Ortaöğretim kurumlarının Kimya Teknolojisi/Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Kimya, Proses, Petrokimya, Lastik Teknolojisi, Deri Teknolojisi, Boya Teknolojisi, Endüstriyel Boyacılık, Endüstriyel Boya ve Dekorasyon, Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Tekniği, Sınai Boya Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2055 Ortaöğretim kurumlarının Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Otelcilik ve Turizm, Ön Büro, Konaklama Hizmetleri, Otel İşletmeciliği, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Resepsiyon, Resepsiyon (Ön Büro), Konaklama, Turizm-Ön Büro, Kat Hizmetleri, Turizm (Kat Hizmetleri), Turizm-Kat Hizmetleri, Ağırlama ve Gıda Teknolojisi (Kat Hizmetleri Dalı), Seyahat Acentacılığı, Seyahat Acenteciliği, Turizm-Seyahat Acenteciliği, Seyahat İşletmeciliği, Tesis İşletmeciliği, Turizm (Seyahat Acenteciliği), Tur Operatörlüğü, Turizm Endüstrisi Servis Hizmetleri, Turizm Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2057 Ortaöğretim kurumlarının Kuyumculuk Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Kuyumculuk, Kuyumculuk Takı Tasarımı, Kuyumculuk Teknolojisi Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2059 Ortaöğretim kurumlarının Laboratuvar Hizmetleri Alanı ve Dallarının birinden veya Laborant Bölümünden mezun olmak.
2061 Ortaöğretim kurumlarının Makine Teknolojisi/Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Makine Model, Model, Modelcilik, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Ahşap Modelleme), Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Plastik Modelleme), Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Metal Modelleme), Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Bilgisayar Destekli Modelleme), Makine, Makine Ressamlığı, Teknik Resim (Makina), Tesviye, Tesviyecilik, Tornacılık, Frezecilik, Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC), Nümerik Kontrollü Makineler (CNC), Kalıp, Kalıpçılık, Mermer Teknolojisi, Mermer Teknolojisi (Süsleme Taşçılığı), Süsleme Taşçılığı Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2063 Ortaöğretim kurumlarının Matbaa Teknolojisi Alanı ve Dalları, Matbaa Alanı ve Dallarının veya Matbaa, Matbaacılık, Baskı, Genel Matbaacılık, Dizgi ve Baskı, Dizgi, Reprodüksiyon ve Klişe, Gazetecilik, Gazetecilik-Masaüstü Yayıncılık, Baskı (Ofset Baskı-Tipo Baskı), Baskı (Tipo-Ofset), Ofset Baskı, Tipo Baskı, Tipo Baskı Serigrafi, Ofset Baskı Serigrafi, Ciltleme ve Serigrafi, Cilt ve Serigrafi, Klasik Ciltçilik Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2065 Ortaöğretim kurumlarının Metal Teknolojisi/Metal Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Metal İşleri, Soğuk Metal İşleri, Oksi-Asetilen Kaynağı, Elektrik Kaynağı, İhtisaslı Kaynakçılık, Çelik, Demircilik, Galvanoteknik Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2067 Ortaöğretim kurumlarının Metalürji Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Metalurji, Metalurji (Demir Çelik Metalurjisi), İzabe, Yüksek Fırın, Kok, Maden, Hadde, Döküm, Döküm Teknolojisi, Dökümcülük, Endüstriyel Döküm Bölümlerinin mezun olmak.
2069 Ortaöğretim kurumlarının Meteoroloji Alanı ve Dallarının veya Bilgisayar (Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesi), Elektronik (Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesi), Meteoroloji Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2071 Ortaöğretim kurumlarının Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı ve Dalları, Ahşap Teknolojisi/Ahşap Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Ağaç İşleri, Mobilyacılık, Mobilya ve Dekorasyon, Döşemecilik Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2073 Ortaöğretim kurumlarının Motorlu Araçlar Teknolojisi/Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Motor, Motorculuk, Araç Yapımı ve Tamiri, Otomotiv Teknolojisi, Motor (Benzinli), Motor (Dizel), Oto Elektrik, Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Tekniği, Sınai Boya, İş Makineleri, İş Makineleri Bakım ve Onarım, İş Makinaları (Bakım-Onarım), İş Makineleri Operatörlüğü, İş Makinaları (Operatörlük) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2075 Ortaöğretim kurumlarının Muhasebe ve Finansman Alanı ve Dallarının veya Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe, Finansman ve Pazarlama, Bankacılık, Ticaret, Ticaret Meslek Liseleri B grubu, Ticaret Liselerinin Alan Ayrımı Olmadığı Dönemde Bitirenler, Kooperatifçilik, Borsa Hizmetleri, Dış Ticaret, Maliye Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2077 Ortaöğretim kurumlarının Müzik Aletleri Yapımı/Müzik Aletleri Yapım Alanı ve Dallarının birinden veya Enstrüman (Çalgı) Yapım Bölümünden mezun olmak.
2079 Ortaöğretim kurumlarının Pazarlama ve Perakende Alanı ve Dalları, Pazarlama Alanı ve Dallarının veya Ticaret Liselerinin Alan Ayrımı Olmadığı Dönemde Bitirenler, Satış Yönetimi ve Reklamcılık, Pazarlama, Pazarlama ve Perakende, Ticaret, Muhasebe, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe-Finansman, Ticaret Meslek Lisesi B grubu, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Emlak Komisyonculuğu, Emlak Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2081 Ortaöğretim kurumlarının Plastik Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Plastik İşleme, Plastik Teknolojisi, Plastik Teknolojisi (Enjeksiyon, Ekstruder "sıkıştırma", Şişirme, Plastik Kalıp) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2083 Ortaöğretim kurumlarının Radyo-Televizyon Alanı ve Dalları, Radyo Televizyon Alanı ve Dallarının veya Radyo Televizyon, İletişim, Radyo-Televizyon, Radyo, Sinema ve Televizyon, Radyo Sinema ve Televizyon Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2085 Ortaöğretim kurumlarının Raylı Sistemler Teknolojisi/Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Cer (Demiryolu), Tesisler (Demiryolu), Genel Hizmetler (Demiryolu), İşletme, İşletmecilik (Demiryolu), Yol (Demiryolu) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2087 Ortaöğretim kurumlarının Acil Sağlık Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Acil tıp dalı), Acil Tıp Teknisyenliği, İlk Yardım ve Acil Bakım Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2089 Ortaöğretim kurumlarının Anestezi ve Reanimasyon Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Anestezi dalı), Anestezi, Anestezi Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2091 Ortaöğretim kurumlarının Çevre Sağlığı Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Çevre Sağlığı dalı), Çevre Sağlığı, Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2093 Ortaöğretim kurumlarının Diş Protez Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Diş Protez Dalı), Diş Protez Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2095 Ortaöğretim kurumlarının Ortopedik Protez ve Ortez Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Ortopedik Protez Ortez Dalı), Ortopedik Cihaz ve Protez Teknisyenliği, Ortopedi Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2097 Ortaöğretim kurumlarının Radyoloji Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Radyoloji Dalı), Radyoloji, Radyoloji ve Tedavi Laboratuvarı, Radyoloji Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2099 Ortaöğretim kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Tıbbi Laboratuvar Dalı), Laboratuvar, Laboratuvar Teknisyenliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2101 Ortaöğretim kurumlarının Sağlık Hizmetleri Sekreterliği Alanı ve Dallarının veya Sağlık (Tıbbi Sekreterlik Dalı), Büro Yönetimi ve Sekreterlik (Tıp Sekreterliği dalı), Tıp Sekreterliği, Tıbbi Sekreterlik Bölümlerinin birinden mezun olmak.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
2103 Ortaöğretim kurumlarının Sanat ve Tasarım Alanı ve Dallarının veya Sanat Tasarım, Sanat ve Tasarım, Konservasyon, İç Mekan Düzenleme, İç Mekan Tasarımı, İç Mekan Tasarım, Heykel, Plastik Sanatlar, Dekoratif Sanatlar, Dekoratif Resim, Resim (Dekoratif Resim), Uygulamalı Resim (Anadolu Kız Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi), Resim-Dekoratif Resim, Resim (Anadolu Kız Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi), Grafik, Grafik Sanatlar Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2105 Ortaöğretim kurumlarının Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı ve Dallarının veya Seramik, Seramik Sanatı, Çinicilik ve Seramik, Çinicilik ve Seramik (Şekillendirme), Çini Desinatörlüğü, Çini Desinatörlüğü (Süslemecilik), Şekillendirme ve Desenleme, Tasarım ve Teknolojisi (Seramik Dalı), Seramik ve Cam Teknolojisi, Çinicilik ve Seramik (Dekorlama), Cam İşlemeciliği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2107 Ortaöğretim kurumlarının Tarım Teknolojileri Alanı ve Dallarının veya Ziraat, Genel Ziraat, Tarım, Tarım /Ziraat, Tarım Teknolojisi, Tarım Teknolojileri, Süs Bitkileri, Tarım Alet ve Makineleri Kullanımı, Makine (Tarım Meslek Lisesi), Tarım Makineleri, Makine-Tarım Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi (Tarım makineleri dalı), Peyzaj Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2109 Ortaöğretim kurumlarının Tekstil Teknolojisi Alanı ve Dalları(Tekstil Mekatroniği hariç), Tekstil Konfeksiyon/Tekstil Konfeksiyon Alanı ve Dalları, Tekstil/Tekstil Alanı ve Dallarının veya Tekstil Teknolojisi, İplik, Tekstil (İplik), İplikçilik, Tekstil İplik, Tekstil İplikçilik, Tekstil Tasarımı, Dokuma, Dokumacılık, Tekstil (Dokuma), Tekstil Dokuma, Boya-Baskı-Desen, Tekstil Boya-Baskı-Desen, Tekstil-Boya-Baskı ve Desen, Tekstil Boya-Apre, Tekstil (Boya-Apre), Boya Apre, Örme, Örgü Teknolojisi, Örme Teknolojisi, Tekstil Örme, Tekstil (Örme Teknolojisi), Örme Hazır Giyim, Trikotaj, Düz Örgü (Triko), Triko Desen, Triko Konfeksiyon, Örme ( Hazır Giyim), Konfeksiyon Makineleri Bakım ve Onarım, Örme Makineleri, Yuvarlak Örgü (Penye), Kalite Kontrol (Tekstil), Tekstil Kalite Kontrol, Kalite Kontrol, Tekstil Kalite-Kontrol Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2111 Ortaöğretim kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme/Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarının veya Soğutma ve İklimlendirme, Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat), Tesisat Teknolojisi (Isıtma Sıhhi Tesisat), Sıhhi Tesisat ve Kalorifer, Sıhhi Tesisat-Isıtma, Sıhhi Tesisat-Kalorifercilik-Isıtma, Isıtma-Havalandırma, Tesisat Teknolojisi, Gaz Dağıtımı, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Doğalgaz), Tesisat Teknolojisi (Isıtma-Doğalgaz İç Tesisatçılığı), Tesisat Teknolojisi (Isıtma-Doğalgaz Yakıcı Cihazları Bakım ve Onarımı), Tesisat Teknolojisi (Isıtma-Doğalgaz Şebeke Tesisatçılığı), Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Tesisat) Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2113 Ortaöğretim kurumlarının Uçak Bakım/Uçak Bakım Alanı ve Dallarının veya Uçak Bakım Teknisyenliği ve Gövde Motor, Uçak Bakım Teknisyenliği ve Hava Yolu Teknisyenliği (Gövde Motor), Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde Motor), Uçak Motorları, Uçak Motorları Bakım ve Onarımı, Uçak Bakımı ve Elektroniği, Uçak Bakım Teknisyenliği ve Elektroniği, Uçak Elektroniği Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2115 Ortaöğretim kurumlarının Ulaştırma Hizmetleri/Ulaştırma Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Lojistik, Deniz ve Liman İşletme Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2117 Ortaöğretim kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri/Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının veya Aşçılık, Mutfak, Yiyecek-İçecek Hizmetleri, Turizm-Mutfak, Ev Yönetimi, Beslenme ve Ev Yönetimi, Ev Yönetimi ve Beslenme, Ev Yönetimi Beslenme, Ev Ekonomisi Meslek Lisesi, Ev Ekonomisi, Ağırlama ve GıdaTeknoijisi (Servis Hizmetleri, Kurum Beslenmesi, Mutfak Hizmetleri Dalları), Otelcilik ve Turizm, Kurum Beslenmesi, Besin Teknolojisi-Kurum Beslenmesi, Turizm, Turizm Endustrisi Servis Hizmetleri, Servis, Servis Hizmetleri, Turizm-Servis, Besin Teknolojisi-Pastacılık, Pastacılık, Host ve Hosteslik Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2119 Ortaöğretim kurumlarının Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak.
2121 Ortaöğretim kurumlarının Hayvan Yetiştiriciliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak.
2123 Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak.
2125 Ortaöğretim kurumlarının Hemşirelik, Ebelik-Hemşirelik, Sağlık Memurluğu Bölümlerinin birinden mezun olmak.
2127 Ortaöğretim kurumlarının Ebelik veya Ebelik-Hemşirelik Bölümünden mezun olmak.
3001 Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.
3003 Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.
3004 Sosyal Güvenlik önlisans programından mezun olmak.
3091 Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı önlisans programından mezun olmak.
2110 Ortaöğretim kurumlarının Tekstil Teknolojisi Alanı Tekstil Mekatroniği dalından mezun olmak.
3005 Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3007 Anestezi, Anestezi Teknikerliği önlisans programından mezun olmak.
3008 Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3009 Ameliyathane Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3011 Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği-Hijyen, Diş Teknik Sekreterliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3013 Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3015 Evde Hasta Bakımı önlisans programından mezun olmak.
3017 Hemşirelik, Sağlık Memurluğu veya Sağlık Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3019 Ebelik önlisans programından mezun olmak.
3020 Yaşlı Bakım Hizmetleri, Yaşlı Bakımı, Yaşlı Bakım Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3021 Laborant ve Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3023 Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3024 Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3025 Pataloji Laboratuvar, Pataloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programından mezun olmak.
3027 Perfüzyon önlisans programından mezun olmak.
3029 Odyometri veya Odiometri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3031 Optisyenlik veya Optometri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3033 Protez ve Ortez, Ortopedik Protez ve Ortez önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3035 Biyomedikal Cihaz Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3037 Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3039 Radyoterapi önlisans programından mezun olmak.
3041 Elektronörofizyoloji önlisans programından mezun olmak.
3043 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, İş Sağlığı ve Güvenliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3045 İş ve Uğraşı Terapisi önlisans programından mezun olmak.
3047 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.
3048 Spor Yönetimi önlisans programından mezun olmak.
3049 Hastane Yönetimi ve Organizasyon veya Sağlık Kurumları İşletmeciliği önlisans programından mezun olmak.
3050 Sağlık Yönetimi önlisans programından mezun olmak.
3051 Fizik Tedavi, Hidroterapi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3053 Gıda Kalite ve Sağlık Kontrol, Gıda Kalitesi ve Sağlık Kontrolü, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3055 Biyokimya Teknikerliği, Biyokimya önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3057 Diyaliz önlisans programından mezun olmak.
3059 Çevre Temizliği ve Sağlığı önlisans programından mezun olmak.
3062 Çevre Temizlik Hizmetleri, Çevre Temizliği ve Denetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3063 Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3064 Çevre, Çevre Sağlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3065 Ağaç İşleri veya Mobilya ve Dekorasyon önlisans programından mezun olmak.
3066 Çayır- Mera ve Yem Bitkileri önlisans programından mezun olmak.
3067 Tarım, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Seracılık, Seracılık-Budama ve Aşılama önlisans programından mezun olmak.
3068 Turunçgil Tarımı ve İşleme Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3069 Tarım Alet ve Makineleri, Tarım Makinaları, Tarım Makineleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3071 Tarımsal Laboratuvar, Laboratuvar, Laboratuvar Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3073 Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme, Endüstriyel Bitkiler Yetiştiriciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3074 Tarla Bitkileri önlisans programından mezun olmak.
3077 Pancar Yetiştiriciliği ve Şeker Teknolojisi, Şeker Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3079 Tütün Yetiştiriciliği ve İşlemeciliği, Tütün Tarımı ve İşleme Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3081 Antep Fıstığı Tarımı ve Teknolojisi, Antep Fıstığı Tarımı ve İşleme Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3083 Arazi Muhafaza ve Islah önlisans programından mezun olmak.
3085 Arıcılık önlisans programından mezun olmak.
3086 Bağcılık önlisans programından mezun olmak.
3087 Bahçe Ziraatı, Bitkisel Üretim, Bahçe Tarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3088 Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık, Şarap Üretim Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3089 Sebze Üretimi önlisans programından mezun olmak.
3093 Besicilik, Hayvan Yetiştiriciliği, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Sığır Yetiştiriciliği ve Besiciliği, Süt Hayvancılığı, Büyük ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Süt ve Besi Hayvancılığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3094 Yem Teknolojisi ve Hayvan Besleme önlisans programından mezun olmak.
3096 Hayvansal Üretim önlisans programından mezun olmak.
3097 Peyzaj, Peyzaj Uygulama ve Süs Bitkileri, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Peyzaj ve Çevre Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3098 Süs Bitkileri Yetiştiriciliği, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3101 Bitki Koruma önlisans programından mezun olmak
3105 Bitkisel Ürünlerde Muhafaza ve Pazarlama, Tarım Ürünlerinin Muhafazası, Tarım Ürünlerinin Muhafazası ve Depolanması, Hasat Sonrası Teknolojisi, Tarım Ürünleri Muhafaza ve Depolama Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3107 Meyve-Sebze İşleme, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3109 Çay Eksperliği önlisans programından mezun olmak.
3111 Fındık Eksperliği önlisans programından mezun olmak.
3115 Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Tarımsal Laboratuvar, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3117 Et Endüstrisi, Kesim ve Et Endüstrisi, Kesim ve Et, Et ve Ürünleri Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3119 Süt ve Ürünleri, Süt ve Ürünleri Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3123 Yağ Endüstrisi önlisans programından mezun olmak.
3125 Değirmencilik, Un ÜretimTeknolojisi, Ekmekçilik, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3127 Endüstriyel Tavukçuluk, Tavukçuluk, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3129 İpek Böcekçiliği önlisans programından mezun olmak.
3131 Mantarcılık önlisans programından mezun olmak.
3133 Organik Tarım önlisans programından mezun olmak.
3135 Subtropik İklim Bitkileri, Subtropikal Bitki Yetiştiriciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3137 Sulama Teknolojisi, Tarımsal Sulama Yönetimi, Tarımsal Sulama önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3141 Tohumculuk önlisans programından mezun olmak.
3143 Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi, Zeytin Endüstrisi, Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3145 Kooperatifçilik veya Tarımsal Kooperatifçilik önlisans programından mezun olmak.
3147 Balık Yetiştiriciliği veya Su Ürünleri önlisans programından mezun olmak.
3149 Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Fidan Yetiştirme, Fidan Yetiştiriciliği, Budama ve Aşılama, Fidan ve Fidecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3153 Av ve Yaban Hayatı, Avcılık ve Yaban Hayatı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3159 Ev ve Deney Hayvanları Yetiştiriciliği önlisans programından mezun olmak.
3161 Nalbantlık, Atçılık İşletmeciliği, Antrenörlük ve Seyislik, At Antrenörlüğü, Jokeylik, Binicilik,At Bakıcılığı ve Yetiştiriciliği, Atçılık ve Antrenörlüğü önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3162 Mağaza İşletmeciliği, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Perakendecilik ve Mağaza Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3163 Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Tarımsal İşletmecilik, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, Tarım İşletmeciliği, İşletme Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3167 Pazarlama, Pazarlama ve Satış, Satış Yönetimi, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama, Piyasa Araştırmaları ve Pazarlama, Reklamcılık Yönetimi, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık, Satış ve Reklam Yönetimi, Elektronik Ticaret, e-Ticaret, İnternet ile Pazarlama, Tarımsal Pazarlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3169 Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3171 Borsa ve Finans, Para ve Sermaye Yönetimi, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Finans, Finans ve Muhasebe, Emtia Borsası, Sermaye Piyasası ve Borsa önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3173 Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3175 Bankacılık ve Sigortacılık, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bankacılık, Sigortacılık, Orta Kademe Banka- Sigorta Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3179 Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3181 Maliye önlisans programından mezun olmak.
3183 İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3185 Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3186 Avrupa Topluluğu önlisans programından mezun olmak.
3187 Dış Ticaret, Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, İthalat-İhracat, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret Yönetimi, Gümrük İşletme, Gümrük İşleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3188 Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık), Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3189 Turizm ve Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Tur Operatörlüğü, Seyahat ve Tur İşletmeciliği, Seyahat ve Turizm İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Tur İşletmeciliği, Host ve Hosteslik, Host ve Hosteslik (Otobüs), Yer Hizmetleri, Turizm, Otobüs İşletmeciliği, Turizm Yönetimi, Otobüsçülük Yer Hizmetleri, Turizm ve Seyahat Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3190 Turizm Animasyonu önlisans programından mezun olmak.
3192 Turizm Rehberliği, Turist Rehberliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3193 Kültürel Miras ve Turizm önlisans programından mezun olmak.
3197 Posta Hizmetleri önlisans programından mezun olmak.
3199 Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri önlisans programından mezun olmak.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
3201 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği önlisans programından mezun olmak.
3202 Pilotaj Eğitimi önlisans programından mezun olmak.
3203 Hava Kontrolörlüğü, Hava Kontrolörü, Hava Trafik Kontrolörü önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3204 Raylı Sistemler Makine Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3205 Demiryolu Araçları veya Raylı Sistemler Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3206 Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi veya Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3207 Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği, Raylı Sistemler, Raylı Sistemler Yol, Raylı Sistemler Yol Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3209 Uçak Elektriği, Uçak Elektroniği, Uçak Gövdesi, Uçak Motoru, Uçak Teknolojisi, Uçak Elektrik ve Elektroniği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3215 Yatçılık ve Yat İşletmeciliği, Yat İşletme ve Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3216 Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği, İkram, İkram Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3217 Ulaştırma, Karayolu Ulaşımı ve Trafik, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3219 Uluslararası Lojistik, Lojistik, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Taşımacılık Yönetimi, Kargo, Kargo Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3220 Havacılıkta Yer Yönetimi Hizmetleri önlisans programından mezun olmak.
3221 Hava Lojistiği önlisans programından mezun olmak.
3222 Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans programlarından birinden mezun olmak.
3223 Turizm Otel Yöneticiliği, Turizm Konaklama ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Otel Yöneticiliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otelcilik, Turizm-Otelcilik, Ağırlama Hizmetleri, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3224 Raylı Sistemler İşletmeciliği önlisans programından mezun olmak.
3225 İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3227 Yapı Ressamlığı önlisans programından mezun olmak.
3228 Yapı Denetim Yardımcılığı, Yapı Denetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3229 Beton Teknolojisi, Hazır Beton Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3230 Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3233 Doğalgaz,Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Doğal Gaz ve Isıtma, Doğalgaz ve Boru Hatları Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3235 İklimlendirme-Soğutma, Soğutma Tesisatçılığı, Soğutma Tesisatı, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3236 Yapı Donatım Teknolojisi, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3238 Matbaacılık, Matbaacılık ve Baskı Teknikleri, Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Bilgisayar Destekli Yayıncılık, Masaüstü Yayıncılık, İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, Serigrafi, Basım ve Yayın Teknolojileri önlisans programlarından birinden mezun olmak.
3239 Grafik, Açık Hava Reklam Ürünleri ve Serigrafi, Grafik Tasarımı, Grafik ve Reklamcılık, Grafik-Grafik Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3245 Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon önlisans programından mezun olmak.
3246 İnternet ve Ağ Teknolojileri önlisans programından mezun olmak.
3247 Bilgi Güvenliği Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3248 Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3249 Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3253 Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilişim-Yönetim, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3254 Bilgi Yönetimi, Bilgi Yönetimi (İnternet) önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3255 İnşaat ve Sanayi Boya Uygulama Teknolojisi, Boya ve İzolasyon Uygulama Teknikleri, Yalıtım Teknolojisiİ, Yapı Yalıtım Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3256 Boya Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3257 Cam, Cam Endüstrisi, Endüstriyel Seramik, Teknik Seramik, Endüstriyel Cam ve Seramik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3258 Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3259 Çini İşlemeciliği, Cam-Seramik, Seramik veya Seramik,Cam ve Çinicilik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3261 Cevher Hazırlama, Cevher Hazırlama ve Madencilik, Maden ve Cevher Hazırlama, Maden, Maden Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3263 Cilt Bakımı ve Güzellik, Kuaförlük, Saç Bakımı ve Güzellk Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3267 Dekor Tasarımı, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3268 Sahne ve Gösteri Sanatları Işık Teknolojisi, Sahne ve Gösteri Sanatları Ses Teknolojisi, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3269 Deniz Adamlığı önlisans programından mezun olmak.
3270 Denizcilik önlisans programından mezun olmak.
3271 Deniz ve Liman İşletme, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3273 Dericilik, Deri Teknolojisi, Deri İşleme Teknolojisi, Deri Konfeksiyon önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3279 Halıcılık, Halıcılık ve Desinatörlüğü, Halı ve Kilim, Halıcılık ve Kilimcilik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3281 Tekstil ve Halı Makineleri önlisans programından mezun olmak.
3287 Termik Santral Makineleri, Termik Santrallerde Enerji Üretimi, Hidroelektrik Santralları, Hidroelektrik Santralleri, Elektrik Enerjisi Üretim,İletim ve Dağıtımı, Enerji önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3288 Deniz Elektroniği önlisans programından mezun olmak.
3290 Elektrik önlisans programından mezun olmak.
3291 Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Otomasyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi programlarının birinden mezun olmak.
3292 Mekatronik önlisans programından mezun olmak.
3293 Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3297 Elektronik Haberleşme, Telekomünikasyon, Haberleşme, Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3301 Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama önlisans programından mezun olmak.
3307 Ev Cihazları Teknolojisi, Ev Gereçleri, Elektrikli Cihaz Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3309 Ev İdaresi önlisans programından mezun olmak.
3311 Gemi İnşaatı, Deniz Haberleşme, Güverte, Sualtı, Su Altı Teknolojisi, Sualtı Teknolojisi, Gemi Makineleri, Gemi Makineleri İşletme, Deniz Araçları Teknolojisi, Deniz Ulaştırma ve İşletme önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3317 Coğrafi Bilgi Sistemleri önlisans programından mezun olmak.
3318 Tapu ve Kadastro, Tapu Kadastro veya Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3319 Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3320 Hazır Giyim, Konfeksiyon (Hazır Giyim), Konfeksiyon, Moda-Konfeksiyon, Giyim Üretim Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3321 Tekstil, Örme, Pamuk Eksperliği ve İplikçilik, Pamuk Pazarlama ve İplikçilik, Tekstil İplikçilik, Tekstil Baskı, Dokuma, Tekstil Dokuma, Tekstil Teknolojisi, Örme Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3322 Ayakkabı Tasarımı, Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi, Ayakkabı ve Saraciye Tasarımı, Saraciye Tasarımı ve Üretimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3323 Kalite Kontrol, Kalite ve Ürün Yönetimi, Üretimde Kalite Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3324 Kostüm Tasarımı, Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil Tasarımı, Tekstil Ürünleri Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3325 Dokumacılık ve El Sanatları, Geleneksel El Sanatları, El Sanatları, El Basmacılığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3329 İlahiyat, İlahiyat (Önlisans) önlisans programından mezun olmak.
3330 Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3331 İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3333 Jeoteknik Teknikerliği, Geoteknik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3335 Kağıtçılık, Kağıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi, Selüloz ve Kağıt Teknolojisi, Selüloz ve Kağıtçılık, Kağıt Teknolojisi, Kağıt ve Ambalaj Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3341 Döküm önlisans programından mezun olmak.
3343 Kıymetli Taş ve Metal İşlemeciliği, Gemoloji ve Mücevher, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Taş ve Metal İşlemeciliği, Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği, Uygulamalı Takı Teknolojisi, Takı ve El Sanatları önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3347 Kimya veya Kimya Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3349 Petrokimya, Rafineri ve Petrokimya, Rafineri, Rafineri-Petrokimya, Rafineri ve Petrokimya Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3351 Petrol Sondaji ve Üretimi, Sondajcılık, Sondaj Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3353 Kozmetik Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3354 Konservasyon, Eser Koruma önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3355 Restorasyon ve Konservasyon, Restorasyon, Mimari Restorasyon, İç Mekan Koruma ve Yenileme, Bina Koruma ve Yenileme önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3356 Metal İşleri önlisans programından mezun olmak.
3357 Lastik, Lastik Endüstrisi, Lastik Teknolojisi, Lastik-Plastik, Plastik Teknolojisi, Lastik ve Plastik Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3358 Metalografi ve Malzeme Muayenesi, Metalurji Malzeme, Metalürji önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3359 Makine-Resim Konstrüksiyon, Makine,Resim ve Konstrüksiyon, Bilgisayar Destekli Makine-Resim-Konstrüksiyon, Bilgisayar Destekli Tasarım, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3360 Kalıpçılık, Endüstriyel Kalıpçılık, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Kalıpçılık önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3362 Resim önlisans programından mezun olmak.
3364 Kaynak Teknolojisi, Kaynakçılık önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3365 Mermercilik, Mermer Teknolojisi, Taş İşlemeciliği, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3366 Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3367 Mimari Dekoratif Sanatlar, Duvar Süsleme Sanatı, Duvar Süsleme Sanatları, Yapı Dekoru önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3373 Otomotiv Tasarım ve İmalat, Otomotiv Satış Sonrası Hizmet, Motor, Otomotiv, Otomotiv Endüstrisi, Oto Motor Teknolojileri, Oto Elektrik-Elektronik, Otomotiv Tamir ve Bakım, Otomotiv Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3374 Oto Boya Karasör Doğrultma Teknikerliği, Oto Boya ve Karasörü önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3379 Uygulamalı İspanyolca-Türkçe Çevirmenlik, Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3380 Uygulamalı Rusça-Türkçe Çevirmenlik, Uygulamalı Rusça ve Çevirmenlik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3381 Uygulamalı İngilizce ve Rehberlik, Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3382 Çevirmenlik önlisans programından mezun olmak.
3384 Sosyal Hizmetler önlisans programından mezun olmak.
3385 Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3386 Ana Çocuk Sağlığı önlisans programından mezun olmak.
3387 Sosyal Bilimler önlisans programından mezun olmak.
3388 Acil Durum ve Afet Yönetimi önlisans programından mezun olmak.
3389 Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3390 Marka İletişimi önlisans programından mezun olmak.
3391 Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3392 Görsel İletişim önlisans programından mezun olmak.
3393 Radyo TV Yayımcılığı, Radyo-TV Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyo-Televizyon Programcılığı, Televizyon Yapım ve Yönetimi, Radyo-Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve TV Yayımcılığı, Film Yapım Teknikleri, Televizyon ve Radyo Programcılığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3395 Radyo ve Televizyon Tekniği, Radyo-Televizyon Tekniği, Radyo ve Televizyon Teknolojisi, Radyo TV Yayıncılığı, Radyo ve Televizyon Yayıncılığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3397 Basın ve Yayıncılık önlisans programından mezun olmak.
3398 Medya ve İletişim önlisans programından mezun olmak.
3399 Fotoğraf, Fotoğrafçılık, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3403 Bakır Çalgılar, Saz Tamir, Kamışlı Çalgılar, Müzik Aletleri Yapım ve Onarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3405 Anaokulu Öğretmenliği önlisans programından mezun olmak.
3407 Bilgi Teknolojileri önlisans programından mezun olmak.
3409 Bilişim ve İletişim Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3411 Birey ve Toplum Güvenliği önlisans programından mezun olmak.
3413 Eğitim önlisans programından mezun olmak.
3415 Fen ve Tabiat Bilgisi önlisans programından mezun olmak.
3421 Genel Çalışmalar önlisans programından mezun olmak.
3423 Güvenli ve Koruma önlisans programından mezun olmak.
3425 Harekat önlisans programından mezun olmak.
3427 Hava Savunma önlisans programından mezun olmak.
3429 Hava Trafik önlisans programından mezun olmak.
3431 İhbar Kontrol önlisans programından mezun olmak.
3433 İkmal önlisans programından mezun olmak.
3435 İlkokul Öğretmenliği önlisans programından mezun olmak.
3437 İlköğretim Matematik Öğretmenliği önlisans programından mezun olmak.
7326 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Maliye Bakanlığı)
2159 Ortaöğretim kurumlarının Deniz Astsubay Hazırlama Okulundan mezun olmak.
2163 Ortaöğretim kurumlarının Jandarma Astsubay Hazırlama Okulundan mezun olmak.
3439 İngiliz Dili ve Edebiyatı önlisans programından mezun olmak.
3441 İstihbarat önlisans programından mezun olmak.
3443 İstihkam önlisans programından mezun olmak.
3445 Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması önlisans programından mezun olmak.
3447 Levazım önlisans programından mezun olmak.
3449 Lojistik Yönetimi önlisans programından mezun olmak.
3451 Medikal Bakım önlisans programından mezun olmak.
3453 Mimari Dekorasyon önlisans programından mezun olmak.
3455 Motorlu Araçlar Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3457 Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri önlisans programından mezun olmak.
3459 Mühimmat ve Mühimmat Tahrip önlisans programından mezun olmak.
3461 Personel önlisans programından mezun olmak.
3463 Sevk ve İdare önlisans programından mezun olmak.
3465 Tahıl Çiftliği önlisans programından mezun olmak.
3467 Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama ve Depolanması önlisans programından mezun olmak.
3469 Termik Motorlar ve Otomobil önlisans programından mezun olmak.
3471 Tıbbi İstatistik ve Bilgisayar önlisans programından mezun olmak.
3473 Toplum Sağlığı önlisans programından mezun olmak.
3475 Uçak Gövde Bakım önlisans programından mezun olmak.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
3477 Uçak Yer Destek Sistemleri önlisans programından mezun olmak.
3479 Ulaştırma ve Otomotiv önlisans programından mezun olmak.
3481 Uluslararası Ticaret ve Lojistik önlisans programından mezun olmak.
3483 Vurmalı Çalgılar önlisans programından mezun olmak.
3485 Yapı önlisans programından mezun olmak.
3487 Yapı Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3489 Yat ve Tekne Yapımı önlisans programından mezun olmak.
3491 Yönetim önlisans programından mezun olmak.
4001 Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
4003 Türk Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4004 Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4005 Türkçe Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4006 Türkoloji lisans programından mezun olmak
4007 Türk Dilleri Filolojisi lisans programından mezun olmak.
4008 Türk Dünyası Türk Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak
4009 Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları lisans programından mezun olmak.
4010 Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak
4011 Bölge Bilim (Azerbaycan) lisans programından mezun olmak.
4012 Kazak Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4013 Kazakistan Tarihi lisans programından mezun olmak.
4014 Kırgız Dili Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4015 Kırgız Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4016 Özbek Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4017 Urdu Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4018 Urdu Dili ve Pakistan Araştırmaları lisans programından mezun olmak.
4019 Arap Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4020 Arapça Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4021 Fars Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4022 Bölge Bilim (İsrail ve Yakın Doğu) lisans programından mezun olmak.
4023 Eski Yunan Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4024 Yunan Dili Ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4025 Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4026 Yunanca lisans programından mezun olmak.
4027 Bulgar Filolojisi lisans programından mezun olmak.
4028 Bulgar Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4029 Gürcü Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4030 Boşnakça lisans programından mezun olmak.
4031 Arnavutça lisans programından mezun olmak.
4032 Rus Dili lisans programından mezun olmak.
4033 Rus Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4034 Rus Filolojisi lisans programından mezun olmak.
4035 Rusça Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4036 Ukrayna Dili lisans programından mezun olmak.
4037 Latin Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4038 İspanyol Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4039 Hollanda Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4040 İtalyan Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4041 Romen Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4042 Slav Dilleri ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4043 Leh Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4044 Hırvat Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4045 Hungaroloji lisans programından mezun olmak.
4046 Bölge Bilim (İskandinavya) lisans programından mezun olmak.
4047 Hindoloji lisans programından mezun olmak.
4048 Çin Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4049 Sinoloji lisans programından mezun olmak.
4050 Japon Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4051 Japonca Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4052 Kore Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4053 Eski Çağ Dilleri ve Kültürleri veya Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri lisans programından mezun olmak.
4054 Hititoloji lisans programından mezun olmak.
4055 Sümeroloji lisans programından mezun olmak.
4056 Batı Dilleri lisans programından mezun olmak.
4057 Doğu Dilleri lisans programından mezun olmak.
4059 İngiliz Dili lisans programından mezun olmak.
4060 İngiliz Dil Bilimi lisans programından mezun olmak.
4061 İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat lisans programından mezun olmak.
4062 İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4063 İngiliz Dili ve Kültürü lisans programından mezun olmak.
4064 Bölge Bilim (İngiltere-İngiliz Dili) lisans programından mezun olmak.
4065 İngilizce Öğretmenliği veya İngilizce Öğretmenliği-ELT lisans programından mezun olmak.
4066 Amerikan Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4067 Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4068 Bölge Bilim (Amerika-İngiliz Dili) lisans programından mezun olmak.
4069 Fransız Dili lisans programından mezun olmak.
4070 Fransız Dili ve Edebiyatı veya Fransız Dili ve Kültürü lisans programından mezun olmak.
4071 Bölge Bilim (Fransa-Fransız Dili) lisans programından mezun olmak.
4072 Fransızca Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4073 Alman Dil Bilimi lisans programından mezun olmak.
4074 Alman Dili ve Kültürü veya Alman Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
4075 Bölge Bilim (Almanya-Alman Dili) lisans programından mezun olmak.
4076 Almanca Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4078 Mütercim-Tercümanlık veya Mütercim Tercümanlık lisans programından mezun olmak.
4079 Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Almanca-İngilizce) lisans programından mezun olmak.
4080 Mütercim-Tercümanlık (Almanca) veya Çeviribilim (Almanca) lisans programından mezun olmak.
4081 Mütercim-Tercümanlık (Fransızca) lisans programından mezun olmak.
4082 Mütercim-Tercümanlık (İng-Fra-Türkçe) lisans programından mezun olmak.
4083 Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce) veya Çeviribilim lisans programından mezun olmak.
4084 Mütercim-Tercümanlık (Batı Dilleri) lisans programından mezun olmak.
4085 Mütercim-Tercümanlık (Doğu Dilleri) lisans programından mezun olmak.
4086 Mütercim ve Konferans Tercümanlığı (İngilizce-Fransızca / İspanyolca-Fransızca) lisans programından mezun olmak.
4087 Lengustik Tercüme Teorisi ve Pratiği lisans programından mezun olmak.
4089 Dil Bilimi veya Dilbilim lisans programından mezun olmak.
4090 Filoloji lisans programından mezun olmak.
4091 Dil Bilgisi lisans programından mezun olmak.
4092 Dil Ağırlıklı Programlar lisans programından mezun olmak.
4093 Edebiyat lisans programından mezun olmak.
4094 Edebiyat programları lisans programından mezun olmak.
4095 Karşılaştırmalı Edebiyat lisans programından mezun olmak.
4097 Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi veya Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi lisans programından mezun olmak.
4099 Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.
4101 Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programından mezun olmak.
4105 Antropoloji lisans programından mezun olmak.
4107 Sosyal Antropoloji lisans programından mezun olmak.
4109 Fizik Antropoloji lisans programından mezun olmak.
4111 Paleoantropoloji lisans programından mezun olmak.
4113 Etnoloji lisans programından mezun olmak.
4115 Genel Tarih lisans programından mezun olmak.
4117 Tarih lisans programından mezun olmak.
4119 Tarih Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4121 Felsefe lisans programından mezun olmak.
4123 Felsefe Grubu Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4125 Bilim Tarihi lisans programından mezun olmak.
4127 Sosyal Programlar lisans programından mezun olmak.
4128 Sosyal ve Siyasal Bilimler lisans programından mezun olmak.
4129 Sosyoloji lisans programından mezun olmak.
4130 Sözel Programlar lisans programından mezun olmak.

4131 Psikoloji lisans programından mezun olmak.
4133 Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Psikolojik Danışma ve Rehberlik veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programlarından birinden mezun olmak.
4137 Eğitim İletişimi ve Planlaması lisans programından mezun olmak.
4139 Eğitim Programları ve Öğretim lisans programından mezun olmak.
4141 Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği veya Eğitim Yönetimi ve Planlaması lisans programından mezun olmak.
4143 Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme veya Eğitimde Ölçme-Değerlendirme lisans programından mezun olmak.
4147 Halk Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4148 Çocuk Gelişimi lisans programından mezun olmak.
4149 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4151 Çocuk Gelişimi ve Ev Yönetimi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4153 Coğrafya lisans programından mezun olmak.
4155 Coğrafya Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4157 Sosyal Bilgiler Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4158 Fen Programları lisans programından mezun olmak.
4159 Fen Bilgisi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4161 Sınıf Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4163 Özel Eğitim lisans programından mezun olmak.
4165 Özel Eğitim Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4167 Zihin Engelliler Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4169 Görme Engelliler Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4171 İşitme Engelliler Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4173 Üstün Zekalılar Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4175 Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak.
4176 Gerontoloji lisans programından mezun olmak.
4177 Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler lisans programlarından birinden mezun olmak.
4178 Dünya Dinleri lisans programından mezun olmak.
4179 İlahiyat lisans programından mezun olmak.
4180 Yaygın Din Öğretimi ve Uygulamaları lisans programından mezun olmak.
4181 İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4182 Sanat ve Sosyal Bilimler Programları lisans programından mezun olmak.
4183 Sanat Tarihi lisans programından mezun olmak.
4184 Sanat Tarihi ve Teorisi lisans programından mezun olmak.
4185 Sanat Tarihi ve Teolojisi lisans programından mezun olmak
4186 Sanat Tarihi ve Müzecilik lisans programından mezun olmak.
4187 Sanat Tasarımı veya Sanat ve Tasarım lisans programından mezun olmak.
4188 Sanat Yönetimi, Sanat ve Tasarım Yönetimi veya Sanat (Tasarım Yönetimi) lisans programından mezun olmak.
4189 Resim lisans programından mezun olmak.
4191 Resim Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Resim İş Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4193 Resim-İş Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4195 Uygulamalı Resim Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4197 Süsleme ve Dekoratif Sanatlar, Süsleme ve Dekoratif Sanatları lisans programından mezun olmak.
4199 Dekoratif Sanatlar Öğretmenliği, Dekoratif Ürünler Öğretmenliği ve Dekoratif Eşyalar ve Çiçek Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4201 Seramik lisans programından mezun olmak.
4203 Seramik Sanatlar veya Seramik Sanatları lisans programından mezun olmak.
4205 Seramik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4207 Seramik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4209 Seramik ve Cam veya Seramik ve Cam Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4211 Cam lisans programından mezun olmak.
4213 Plastik Sanatlar, Plastik Sanatlar (Resim-Heykel ve Takı Tasarımı, Seramik), Plastik Sanatlar (Resim, Heykel, Seramik ve Takı Tasarımı), Plastik Sanatlar (Resim-Heykel ve Seramik), Plastik Sanatlar (Resim-Heykel-Seramik) lisans programından mezun olmak.
4215 Heykel lisans programından mezun olmak.
4216 Geleneksel El Sanatları lisans programından mezun olmak.
4217 Geleneksel Türk El Sanatları lisans programından mezun olmak.
4218 Geleneksel Türk Sanatları lisans programından mezun olmak.
4219 Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4221 El Sanatları Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4223 Uygulamalı Sanatlar Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4225 Tezhip veya Tezhip (Süsleme) lisans programından mezun olmak.
4227 Eski Yazı lisans programından mezun olmak.
4229 Eski Yazı (Hat) lisans programından mezun olmak.
4231 Eski Çini Onarımları veya Eski Çini Onarımı lisans programından mezun olmak.
4233 Eski Kumaş Desenleri lisans programından mezun olmak.
4237 Grafik, Grafik Sanatlar, Fotograf ve Grafik Sanatlar(Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak.
4239 Grafik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4241 Endüstri Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Endüstriyel Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak.
4243 Fotograf ve Grafik Sanatlar(Fotoğraf), Fotoğraf veya Fotoğraf ve Video lisans programından mezun olmak.
4245 Baskı Sanatları lisans programından mezun olmak.
4247 Baskı Öğretmenliği, Matbaa Öğretmenliği ve Matbaacılık Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4249 Cilt lisans programından mezun olmak.
4251 Tiyatro lisans programından mezun olmak.
4253 Sahne Dekorları ve Kostümü veya Tiyatro (Dekor ve Kostüm) lisans programından mezun olmak.
4255 Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji lisans programından mezun olmak.
4257 Dramatik Yazarlık, Dramatik Yazarlık- Dramaturji veya Dramaturji-Dramatik Yazarlık lisans programından mezun olmak.
4258 Film Tasarım ve Yazarlık, Film Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4259 Oyunculuk veya Tiyatro (Oyunculuk) lisans programından mezun olmak.
4260 Drama ve Oyunculuk lisans programından mezun olmak.
4261 Sahne ve Görüntü Sanatları lisans programından mezun olmak.
4262 Sahne Sanatları lisans programından mezun olmak.
4263 Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4264 Görüntü Sanatları lisans programından mezun olmak.
4265 Sahne Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4266 Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4267 Koreoloji lisans programından mezun olmak.
4269 Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı ve Görsel İletişim Sanatı, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar lisans programlarının birinden mezun olmak.
4270 Yeni Medya lisans programından mezun olmak.
4271 Medya ve İletişim veya Medya ve İletişim Sistemleri lisans programından mezun olmak.
4273 İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı (Multimedia), İletişim ve Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak.
4275 Gazetecilik veya Gazetecilik ve Halkla İlişkiler lisans programından mezun olmak.
4277 Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, Basın-Yayın lisans programlarının birinden mezun olmak.
4279 Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf, Sinema TV-Fotoğraf lisans programlarının birinden mezun olmak.
4280 Televizyon Haberciliği ve Programcılığı lisans programından mezun olmak.
4281 Televizyon Gazeteciliği lisans programından mezun olmak.
4283 Radyo ve Televizyon veya Radyo-TV lisans programından mezun olmak.
4285 Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV-Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar lisans programlarının birinden mezun olmak.
4286 Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4287 Çizgi Film (Animasyon) veya Çizgi Film - Animasyon lisans programından mezun olmak.
4288 Film Tasarım ve Yönetmenliği lisans programından mezun olmak.
4289 Reklamcılık veya Reklam Tasarımı ve İletişimi lisans programından mezun olmak.
4291 Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans programlarının birinden mezun olmak.
4293 Devlet Konservatuarı lisans programından mezun olmak.
4295 Devlet Türk Musikisi Konservatuarı veya Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı lisans programından mezun olmak.
4297 Müzik, Müzik Bilimleri, Müzik Bilimler, Müzikoloji, Genel Müzikoloji, Müzik Toplulukları lisans programlarının birinden mezun olmak.
4299 Temel Bilimler lisans programından mezun olmak.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
4301 Müzik (Piyano, Yaylı Çalgılar, Nefesli Çalgılar ve Vurma Çalgılar, Şan, Teori-Kompozisyon) veya Müzik (Piyano, Yaylı Çalgılar, Nefesli Çalgılar ve Vurma Çalgılar, Koro, Teori-Kompozisyon, Ritmik Müzik) lisans programından mezun olmak.
4303 Müzik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4305 Müzik Teorisi lisans programından mezun olmak.
4307 Müzik Teknolojisi veya Müzik Teknolojileri lisans programından mezun olmak.
4311 Opera lisans programından mezun olmak.
4313 Opera, Koro ve Popüler Müzik Şarkıcılığı veya Opera ve Konser Şarkıcılığı lisans programından mezun olmak.
4314 Çalgı lisans programından mezun olmak.
4315 Piyano lisans programından mezun olmak.
4317 Piyano ve Harp, Piyano Arp veya Piyano-Arp-Gitar lisans programından mezun olmak.
4318 Piyano-Arp-Gitar veya Piyano, Arp, Gitar lisans programından mezun olmak.
4319 Piyano Yapımı ve Onarımı veya Piyano Onarımı ve Yapımı lisans programından mezun olmak.
4321 Viyola lisans programından mezun olmak.
4323 Viyolensel veya Viyolonsel lisans programından mezun olmak.
4325 Vurma Sazlar lisans programından mezun olmak.
4327 Flüt lisans programından mezun olmak.
4329 Bileşik Sanatlar veya Birleşik Sanatlar lisans programından mezun olmak.
4331 Gitar lisans programından mezun olmak.
4332 Piyano-Gitar lisans programından mezun olmak.
4333 Kontrabas, Kontrobas lisans programından mezun olmak.
4335 Trombon lisans programından mezun olmak.
4337 Trompet lisans programından mezun olmak.
4339 Keman lisans programından mezun olmak.
4341 Klarnet lisans programından mezun olmak.
4343 Duysal (Ses) Sanatları Tasarımı veya Duysal Sanatları Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4345 Şan lisans programından mezun olmak.
4346 Caz lisans programından mezun olmak.
4347 Şan ve Opera, Şan-Opera, Şan Opera lisans programlarının birinden mezun olmak.
4349 Ses Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4350 Termik ve Nükleer Güç Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4351 Türk Musikisi veya Türk Müziği lisans programından mezun olmak.
4353 Türk Musikisi Temel Bilimleri lisans programından mezun olmak.
4355 Türk Sanat Müziği lisans programından mezun olmak.
4357 Türk Sanat Müziği Ses Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4359 Türk Sanat Müziği Temel Bilimler lisans programından mezun olmak.
4361 Korno lisans programından mezun olmak.
4363 Koro lisans programından mezun olmak.
4365 Yaylı Çalgılar veya Yaylı Sazlar lisans programından mezun olmak.
4367 Folklor ve Etnomüzikoloji lisans programından mezun olmak.
4369 Orkestra Şefliği, Kompozisyon ve Orkestra Şefliği veya Komposizyon ve Orkestra Şefliği lisans programından mezun olmak.
4370 Müzikoloji ve Kompozisyon lisans programından mezun olmak.
4371 Şeflik lisans programından mezun olmak.
4373 Bando Şefliği lisans programından mezun olmak.
4375 Nefesli Çalgılar veya Nefesli Sazlar lisans programından mezun olmak.

4377 Nefesli Çalgılar ve Vurma Çalgılar, Nefesli ve Vurma Çalgılar, Nefesli Çalgılar ve Vurma Sazlar lisans programlarının birinden mezun olmak.
4379 Yaylı Çalgılar Yapımı lisans programından mezun olmak.
4381 Çalgı Yapım veya Enstrüman Yapım lisans programından mezun olmak.
4383 Arp lisans programından mezun olmak.
4385 Obua lisans programından mezun olmak.
4387 Fagot lisans programından mezun olmak.
4389 Kompozisyon, Komposizyon, Kompozisyon ve Müzik Teorisi veya Komposizyon ve Müzik Teorisi lisans programından mezun olmak.
4391 Üfleme ve Vurma Çalgılar, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar, Üfleme ve Vurmalı Çalgılar, Vurmalı Çalgılar, Vurma Çalgılar lisans programından mezun olmak.
4393 Dans lisans programından mezun olmak.
4395 Modern Dans lisans programından mezun olmak.
4397 Bale veya Bale Dansçılığı lisans programından mezun olmak.
4399 Rekreasyon, Rekreasyon Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4401 Türk Halk Bilimi veya Türk Halkbilimi lisans programından mezun olmak.
4403 Halkbilim, Halk Bilim, Halk Bilimi (Folklor), Halkbilimi (Folklor) lisans programlarının birinden mezun olmak.
4405 Türk Halk Oyunları lisans programından mezun olmak.
4406 Türk Halk Müziği Ses Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4407 Türk Halk Müziği lisans programından mezun olmak.
4408 Türk Halk Müziği Çalgı Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4409 Spor Bilimleri veya Spor Bilimleri ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4411 Antrenörlük Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4413 Spor Yöneticiliği veya Spor Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4415 Beden Eğitimi ve Spor lisans programından mezun olmak.
4416 Beden Eğitimi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4417 Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4419 Hukuk lisans programından mezun olmak.
4420 İktisadi Programlar lisans programından mezun olmak.
4421 Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat lisans programlarının birinden mezun olmak.
4422 Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi lisans programından mezun olmak.
4423 Ekonomi ve Finans lisans programından mezun olmak.
4425 Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programları lisans programından mezun olmak.
4427 Ekonometri lisans programından mezun olmak.
4428 Sanayi Ekonomisi lisans programından mezun olmak.
4429 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak.
4431 İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Kara Ulaştırma lisans programlarının birinden mezun olmak.
4433 İşletme Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4434 İşletme Ekonomisi lisans programından mezun olmak.
4435 İşletme Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4436 İşletme Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4437 İşletme Bilgi Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4439 İşletme Enformatiği lisans programından mezun olmak.
4440 Ticari Bilimler lisans programından mezun olmak.
4441 Ticaret Ekonomisi lisans programından mezun olmak.
4443 İşletme, Muhasebe ve Ticaret Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4444 İş Yönetimi ve Ticaret Eğitimi Öğretmenliği veya İş Yönetimi ve Ticaret Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4445 Ticaret-İş Eğitimi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4446 Sermaye Piyasası Denetim Derecelendirme veya Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme lisans programından mezun olmak.
4447 Sermaye Piyasası lisans programından mezun olmak.
4449 Gayrimenkul ve Varlık Değerlendirme veya Gayrimenkul ve Varlık Değerleme lisans programından mezun olmak.
4450 Pazarlama Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4451 Perakende Satış ve Mağazacılık lisans programından mezun olmak.
4452 Muhasebe ve Denetim lisans programından mezun olmak.
4453 Muhasebe veya Muhasebe Bilgi Sistemleri lisans programından mezun olmak.
4457 Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4459 Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programından mezun olmak.
4461 Muhasebe-İşletme Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4464 Finans-Sigorta lisans programından mezun olmak.
4465 Bankacılık, Bankacılık Finans, Bankacılık ve Finans veya Bankacılık ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak.
4467 Bankacılık ve Sigortacılık lisans programından mezun olmak.
4469 Sigortacılık veya Sigortacılık ve Risk Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4472 Uluslararası İktisat, İşletme Programları lisans programından mezun olmak.
4473 Uluslararası Ekonomi lisans programından mezun olmak.
4474 Uluslararası Ekonomik İlişkiler lisans programından mezun olmak.
4475 Uluslararası Ticaret lisans programından mezun olmak.
4476 Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programından mezun olmak.
4477 Uluslararası Finans lisans programından mezun olmak.
4478 Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik veya Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret lisans programından mezun olmak.
4479 Uluslararası Girişimcilik lisans programından mezun olmak.
4480 Gümrük İşletme lisans programından mezun olmak.
4481 Uluslararası İşletme Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4482 Batı Avrupa İş İdaresi ve İktisat lisans programından mezun olmak.
4483 Lojistik Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4484 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik lisans programından mezun olmak.
4485 Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4487 Ulaştırma ve Lojistik lisans programından mezun olmak.
4488 Ulaşım ve Ulaşım Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4489 Ulaşım Tekniği ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4490 Ulaşım Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4493 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği lisans programından mezun olmak.
4495 Güverte veya Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4496 Deniz ve Liman İşletme lisans programından mezun olmak.
4497 Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz İşletmeciliği ve Yöneticiliği veya Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak.
4499 Yönetim Bilimleri veya Yönetim Bilimleri Programları lisans programından mezun olmak.
4502 İnsan Kaynakları Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4503 Kamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4505 Siyaset Bilimi lisans programından mezun olmak.

4506 Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisans programından mezun olmak.
4507 Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans programlarının birinden mezun olmak.
4508 Uluslararası ilişkiler ve Avrupa Çalışmaları lisans programından mezun olmak.
4509 Avrupa Birliği İlişkileri lisans programından mezun olmak.
4510 İnsan ve Toplum Bilimleri lisans programından mezun olmak.
4511 Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi lisans programından mezun olmak.
4512 Sayısal Programlar lisans programından mezun olmak.
4513 Matematik lisans programından mezun olmak.
4514 Cebir ve Sayılar Teorisi lisans programından mezun olmak.
4515 Matematik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4517 Finans Matematiği lisans programından mezun olmak.
4519 Matematik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4521 İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4523 Matematik ve İstatistik lisans programından mezun olmak.
4525 İstatistik veya İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
4527 Matematik-Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Matematik ve İnformatik, Matematik-İnformatik, Matematik-Bilgisayar Programcılığı, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar, Uygulamalı Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
4529 Bilgisayar, Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
4531 Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4532 Bilgisayar Sistemleri ve Ağları lisans programından mezun olmak
4533 Yazılım Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4534 Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4535 Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Kontrol Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4537 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4539 Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgi Teknolojileri lisans programlarının birinden mezun olmak.
4541 Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar ve Enformatik, Bilgisayar-Enformatik, Enformatik, Enformatik (Almanca) ve Enformasyon Teknolojileri lisans programlarının birinden mezun olmak.
4543 Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programından mezun olmak.
4545 Bilgisayar Teknolojisi ve Büro Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4546 Bilgi İşlemi lisans programından mezun olmak.
4547 Fizik lisans programından mezun olmak.
4549 Fizik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4551 Nükleer Enerji Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4553 Fizik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4554 Fizik ve Astronomi lisans programından mezun olmak.
4555 Astronomi ve Uzay Bilimleri lisans programından mezun olmak.
4557 Uzay Bilimleri ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4558 Astronomi lisans programından mezun olmak.
4559 Kimya lisans programından mezun olmak.
4560 Kimya/ Biyoloji Kimya lisans programından mezun olmak.
4561 Kimya Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4562 Kimya ve Proses Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4563 Kimya Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4564 Kimya Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4565 Petrol Mühendisliği veya Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4567 Kimya-Biyoloji Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4569 Biyokimya lisans programından mezun olmak.
4571 Tıbbi Biyolojik Bilimler veya Biyoloji lisans programlarından mezun olmak.
4573 Biyoloji Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4575 Biyomedikal Cihaz Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4577 Biyomedikal Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4579 Biyomühendislik, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Genetik ve Biyomühendislik lisans programından mezun olmak.
4580 Biyosistem Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4581 Moleküler Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programından mezun olmak.
4583 Tıp lisans programından mezun olmak.
4585 Tıbbi Biyolojik Bilimler lisans programından mezun olmak.
4587 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.
4589 Çocuk Sağlığı ve Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4591 Eczacılık lisans programından mezun olmak.
4593 Diş Hekimliği lisans programından mezun olmak.
4595 Sağlık Eğitimi lisans programından mezun olmak.
4597 Sağlık İdaresi veya Sağlık Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4599 Sağlık Kurumları İşletmeciliği lisans programından mezun olmak.
4601 Sağlık Kurumları Yöneticiliği lisans programından mezun olmak.
4603 Ebelik lisans programından mezun olmak.
4605 Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.
4607 Veteriner lisans programından mezun olmak.
4608 Mühendislik Programları lisans programından mezun olmak.
4609 Mühendislik Bilimleri veya Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları lisans programlarından birinden mezun olmak.
4611 Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4613 Elektrik Öğretmenliği veya Elektrik İşleri Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4615 Enerji Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4616 Enerji Sistemleri Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4617 Enerji Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4619 Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4621 Elektronik Öğretmenliği veya Elektronik İşleri Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4622 Telekomünikasyon Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4623 Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4625 Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4627 Haberleşme Teknolojisi veya Haberleşme Donanımı ve Teknolojileri lisans programından mezun olmak.
4628 Haberleşme Mühendisliği ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4629 Mekatronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4631 Mekatronik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4633 Kontrol Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4637 Mikroelektronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4639 Makine Mühendisliği veya Makina Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4641 Otomotiv Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4642 Otomotiv Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4643 Makine lisans programından mezun olmak.
4645 Makine (DKK) lisans programından mezun olmak.
4647 Makine Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4649 Makine Ressamlığı Öğretmenliği, Makina Ressamlığı Öğretmenliği, Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği, Makina Ressamlığı ve Konstrüksiyon Öğretmenliği, Makine-Resim ve Konstrüksiyon Öğretmenliği, Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4651 Motor Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4653 Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4655 Teknoloji Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4657 İş ve Teknik Eğitim Öğretmenliği veya İş ve Teknik Eğitimi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4659 Talaşlı Üretim Öğretmenliği veya Tesviye Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4661 Tesisat Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4663 Sıhhi Tesisat Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4665 Kaynak Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4667 Mesleki Resim Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4669 İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4670 Yapı/İnşaat Ekonomisi lisans programından mezun olmak.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
4671 Yapı Öğretmenliği veya Yapı İşleri Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4673 Yapı Ressamlığı Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4674 Yapı Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4675 Yapı Tasarımı Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4677 Çevre Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4679 Maden Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4681 Jeofizik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4683 Meteoroloji Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4684 Hidrojeoloji lisans programından mezun olmak.
4685 Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği veya Petrol ve Doğalgaz Jeolojisi lisans programlarının birinden mezun olmak.
4686 Jeoloji lisans programlarından birinden mezun olmak.
4688 Jeodezi lisans programından mezun olmak
4689 Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4691 Metalurji Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği veya Malzeme Bilimi ve Mühendisliği lisans programlarından birinden mezun olmak.
4692 Polimer Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4693 Malzeme lisans programından mezun olmak.
4697 Metal Öğretmenliği veya Metal İşleri Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4699 Döküm Öğretmenliği veya Döküm İşleri Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4700 Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4701 Kalıpçılık Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4703 Endüstri Mühendisliği veya Endüstri Sistemleri Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4705 Sistem Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4707 Üretim Mühendisliği, Üretim Sistemleri Mühendisliği, İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4709 Havacılık Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4710 Havacılık lisans programından mezun olmak.
4711 Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Uçak Elektrik-Elektronik veya Uçak Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4713 Uzay Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4715 Hava Trafik Kontrol veya Hava Kontrolörü lisans programından mezun olmak.
4717 Pilotaj lisans programından mezun olmak.
4719 Uçak Gövde Bakım lisans programından mezun olmak.
4721 Uçak Gövde-Motor, Uçak Gövde - Motor, Uçak Gövde-Motor Bakım veya Uçak Gövde - Motor Bakım lisans programından mezun olmak.
4723 Uçak Motor Bakım lisans programından mezun olmak.
4725 Uçak Techizat Bakım lisans programından mezun olmak.
4727 Uçak Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4729 Yer Techizat Bakım lisans programından mezun olmak.
4731 Gemi Makinaları veya Gemi Makineleri lisans programından mezun olmak.
4733 Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4735 Gemi Makineleri Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4736 Gemi İnşaat ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4737 Gemi İnşaatı Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4738 Gemi İnşaatı ve Denizcilik Teknolojileri lisans programından mezun olmak.
4739 Deniz Teknolojisi Mühendisliği veya Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4741 Deniz Bilimleri veya Deniz Bilimleri ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4745 Güverte (DKK) lisans programından mezun olmak.
4747 Mimarlık lisans programından mezun olmak.
4748 Kültür Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4749 Restorasyon, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım lisans programlarından birinden mezun olmak.
4751 İç Mimari veya İç Mimarlık lisans programından mezun olmak.
4753 İç Mimari ve Çevre Tasarımı veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4754 Çevre Bilimleri ve Yönetimi veya Çevrebilim lisans programından mezun olmak.
4756 Şehir Mühendisliği, Şehir Geliştirme ve Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4757 Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olmak.
4759 Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi veya Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı lisans programından mezun olmak.
4761 Deri Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4763 Deri Teknolojisi veya Deri ve Lif Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4767 Moda Tasarımı Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4769 Model Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4771 Tekstil lisans programından mezun olmak.
4773 Tekstil Dokuma ve Örgü Öğretmenliği veya Tekstil Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4774 Tekstil Tekniği ve Teknolojileri lisans programından mezun olmak.
4775 Tekstil Geliştirme ve Pazarlama lisans programından mezun olmak.
4777 Tekstil Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4779 Tekstil Terbiye Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4781 Boya-Apre Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4783 Giyim Öğretmenliği, Giyim Endüstrisi Öğretmenliği, Giyim Endüstrisi ve Giyim Öğretmenliği, Giyim Endüstrisi ve Giyim Sanatları Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4785 Hazır Giyim Öğretmenliği veya Hazır Giyim Teknolojisi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4787 Nakış Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4789 İplikçilik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4791 Dokuma Öğretmenliği veya Dokuma ve Örgü Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4793 Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4795 Trikotaj Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4797 Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak.
4799 Gıda Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

4801 Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Gastronomi lisans programından mezun olmak.
4802 Mutfak Sanatları ve Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4803 Gıda Bilimi ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4804 Gıda Teknolojileri veya Gıda Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4805 Besin Teknolojisi ve Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4806 Aile ve Tüketici Bilimleri, Ev Ekonomisi veya Ev İdaresi ve Aile Ekonomisi lisans programından mezun olmak.
4807 Aile Bilimleri ve Tüketici Öğretmenliği veya Aile ve Tüketici Bilimleri Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4809 Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4813 Ev Yönetimi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4815 Ev-İş Eğitimi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4817 Ev-İş ve Ev Ekonomisi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4818 Su Ürünleri Mühendisliği lisans programından mezun olmak
4819 Su Ürünleri lisans programından mezun olmak.
4823 Yiyecek İçecek İşletmeciliği veya Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programından mezun olmak.
4825 Ziraat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4827 Ziraat lisans programından mezun olmak.
4829 Toprak Bilimi ve Bitki Besleme lisans programından mezun olmak.
4831 Hayvansal Üretim, Zootekni, Zooteknik, Süt Teknolojisi lisans programlarından birinden mezun olmak.
4833 Toprak Bilimi ve Tarım Kimyası lisans programından mezun olmak.
4835 Kültür Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması lisans programından mezun olmak.
4836 Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması lisans programından mezun olmak.
4839 Kültürel Etüdler veya Kültürel Etütler lisans programından mezun olmak.
4845 Bitkisel Üretim, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak, Bahçe ve Tarla Bitkileri lisans programlarının birinden mezun olmak.
4853 Tarım Teknolojisi, Tarım Makineleri, Tarımsal Mekanizasyon, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Kültürteknik lisans programlarının birinden mezun olmak.
4854 Tarımsal Biyoteknoloji lisans programından mezun olmak.
4855 Tarım Ürünleri Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4857 Tarım Ekonomisi lisans programından mezun olmak.
4859 Tarım İşletmeciliği lisans programından mezun olmak.
4861 Tütün Eksperliği veya Tütün Eksperleri lisans programından mezun olmak.
4863 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4864 Ağaç İşleri Endüstrisi lisans programından mezun olmak.
4865 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği veya Ağaç İşleri Endüstrisi Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4867 Ağaç İşleri Öğretmenliği veya Mobilya ve Dekorasyan Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4869 Orman Endüstrisi Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4871 Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4873 Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik, Turizm ve Rehberlik, Turizmde Büro Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Otel Yöneticiliği, Otel İşletmeciliği, Turizm, Turizm rehberliği, Turizm ve Hizmetler, Konaklama İşletmeciliği veya Konaklama ve Turizm İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
4875 Turizm İşletmeciliği Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4879 Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4880 Turizm Animasyonu lisans programından mezun olmak.
4881 Turizm Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4885 Rehberlik lisans programından mezun olmak.
4887 Turist Rehberliği lisans programından mezun olmak.
4889 Turizmde Bilgisayar Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4891 Ticaret, Turizm ve Hizmetler Ekonomisi lisans programından mezun olmak.
4897 Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4901 Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4903 Takı Tasarımı, Gemoloji, Kuyumculuk, Takı Teknolojisi ve Tasarımı, Aksesuar Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4905 Kuaförlük Öğretmenliği veya Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.
4907 Büro Yönetimi Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
4909 Büro Yönetimi ve Sekreterlik lisans programından mezun olmak.
4911 Asfaltit ve Petrol-Gaz Üretiminin Fiziki Süreçleri lisans programından mezun olmak.
4913 Biyoloji-Ekoloji, Çevre Koruma lisans programından mezun olmak.
4914 Ekoloji lisans programından mezun olmak.
4915 Biyoloji-Zirai Bilimler lisans programından mezun olmak.
4919 Cevher Hazırlama Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4921 Çevre Koruma Tesisatı ve Donanımı lisans programından mezun olmak.
4923 Denizde Petrol ve Gaz Üretim Araçları lisans programından mezun olmak.
4925 Elektrik Güç Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4927 Elektrik Güç Mühendisliği ve Donanımı lisans programından mezun olmak.
4929 Elektrik Güç Üretimi ve Elektrik Donanımı lisans programından mezun olmak.
4931 Elektrik ve Malzeme Donanımı lisans programından mezun olmak.
4933 Elektronik lisans programından mezun olmak.
4935 Elektronik ve Telekomünikasyon lisans programından mezun olmak.
4937 Endüstri Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4939 Endüstri Yönetimi ve Mühendislik lisans programından mezun olmak.
4941 Enformasyon Sistemleri Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4943 Klinik Veterinerlik ve Eczacılık lisans programından mezun olmak.
4945 Makine Üretimi Teknik ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4947 Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4949 Makine ve Üretim Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4951 Makine Yapım Tekniği ve Teknolojileri lisans programından mezun olmak.
4953 Makine Yapımı Mühendisliği ve Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4955 Otomasyon Enformasyon ve Kontrol Donanımı lisans programından mezun olmak.
4957 Otomasyon Enformasyon ve Kontrol Teknikleri lisans programından mezun olmak.
4959 Otomasyon, Bilgi ve Kontrol Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4961 Otomobil Mühendisliği ve Teknolojileri lisans programından mezun olmak.
4963 Petrol Teknolojisi ve Petrokimya lisans programından mezun olmak.
4965 Petrol ve Gaz Kuyularının Açılması lisans programından mezun olmak.
4967 Petrol ve Gaz Üretim Makineleri ve Teçhizatı lisans programından mezun olmak.
4969 Petrol -Gaz Boru Hatlarının ve Depolarının Projelendirilmesi, İnşaası ve İşletilmesi lisans programından mezun olmak.
4971 Petrol -Gaz Yataklarının İşletilmesi ve Kullanımı lisans programından mezun olmak.
1101 Cinsiyeti erkek olmak.
1103 Cinsiyeti kadın olmak.
6101 Akücü Bonservisi Sahibi Olmak.
6103 Aşçı Bonservisi Sahibi Olmak
6105 Badanacı Bonservisi Sahibi Olmak
6107 Bahçıvan Bonservisi Sahibi Olmak
6109 Benzinli Araç Tamirciliği Bonservisi Sahibi Olmak
6111 Boyacı Bonservisi Sahibi Olmak
6113 Çamaşırcı Bonservisi Sahibi Olmak
6115 Dizel Araç Tamirciliği Bonservisi Sahibi Olmak
6117 Duvarcı Bonservisi Sahibi Olmak
6119 Fayansçı Bonservisi Sahibi Olmak
6121 Fotoğrafçı Bonservisi Sahibi Olmak
6123 Frenci Bonservisi Sahibi Olmak.
6125 Garson Bonservisi Sahibi Olmak
6127 Kaloriferci Bonservisi Sahibi Olmak
6129 Karocu Bonservisi Sahibi Olmak
6131 Kunduracı Bonservisi Sahibi Olmak
6133 Kuru Temizlemeci Bonservisi Sahibi Olmak
6135 Marangoz Bonservisi Sahibi Olmak
6137 Masör Bonservisi Sahibi Olmak
6139 Mobilyacı Bonservisi Sahibi Olmak
6141 Mozaikçi Bonservisi Sahibi Olmak
6143 Oto Döşemecisi Bonservisi Sahibi Olmak.
6145 Pastacı Bonservisi Sahibi Olmak
6147 Sıhhi Tesisatçı Bonservisi Sahibi Olmak
6149 Sıvacı Bonservisi Sahibi Olmak
6151 Tatlıcı Bonservisi Sahibi Olmak
6153 Tenekeci Kalaycı Bonservisi Sahibi Olmak
6155 Terzi Bonservisi Sahibi Olmak
6157 Ütücü Bonservisi Sahibi Olmak
6159 Yağlı Boyacı Bonservisi Sahibi Olmak
6161 Nefesli Veya Vurma Veya Yaylı Çalgılar Dalında Bonservis Sahibi Olmak
6163 Microsoft Visual Basic,SQL,Exchange Programlama Dilleri Yada Yazılımlarında Bonservis Sahibi Olmak
6165 İnşaat Ve Çatı Ustalığı Dalında Bonservis Sahibi Olmak
6201 M.E.B.'Dan Onaylı Ağaç İşleri Sertifikası Sahibi Olmak
6203 M.E.B.'Dan Onaylı Asansörcülük Sertifikası Sahibi Olmak
6205 M.E.B.'Dan Onaylı Aşçılık Sertifikası Sahibi Olmak
6207 M.E.B.'Dan Onaylı Ayakkabı İmalatı Ve Tamirciliği Sertifikası Sahibi Olmak
6209 M.E.B.'Dan Onaylı Bahçıvan Yetiştirme Sertifikası Sahibi Olmak
6211 M.E.B.'Dan Onaylı Beslenme Sertifikası Sahibi Olmak
6213 M.E.B.'Dan Onaylı Biçki Dikiş Konfeksiyon Sertifikası Sahibi Olmak
6215 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası Sahibi Olmak
6217 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Bakım-Onarım,Servis Teknisyeni Sertifikası Sahibi Olmak
6219 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Destekli Modelist-Kalıpçılık Sertifikası Sahibi Olmak
6221 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Destekli Stilistlik Sertifikası Sahibi Olmak
6223 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Destekli Üst Düzey Sekreterlik Sertifikası Sahibi Olmak
6225 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak
6227 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası Sahibi Olmak
6229 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Uygulamalı Muhasebe Sertifikası Sahibi Olmak
6231 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar Yardımcı Programcısı Sertifikası Sahibi Olmak
6233 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası Sahibi Olmak
6235 M.E.B.'Dan Onaylı Bobinajcılık Sertifikası Sahibi Olmak
6237 M.E.B.'Dan Onaylı Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Programı Sertifikası Sahibi Olmak
6239 M.E.B.'Dan Onaylı Büro Yönetimi Ve Yönetici Sekreterliği Sertifikası Sahibi Olmak
6241 M.E.B.'Dan Onaylı Daktilo Sertifikası Sahibi Olmak
6243 M.E.B.'Dan Onaylı Dekoratif Elsanatları Sertifikası Sahibi Olmak
6245 M.E.B.'Dan Onaylı Deniz Motorcu Ve Deniz Makinistliği Sertifikası Sahibi Olmak
6247 M.E.B.'Dan Onaylı Denizcilik Ve Gemi Adamları Yetiştirme Sertifikası Sahibi Olmak
6249 M.E.B. 'Dan Onaylı Desinatörlük Sertifikası Sahibi Olmak
6251 M.E.B.'Dan Onaylı Doğalgaz Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası Sahibi Olmak
6253 M.E.B.'Dan Onaylı Doğalgaz Tesisatçılığı Sertifikası Sahibi Olmak
6255 M.E.B.'Dan Onaylı Elektrik Tesisatçılığı Sertifikası Sahibi Olmak
6257 M.E.B.'Dan Onaylı Elektrikçilik Sertifikası Sahibi Olmak
6259 M.E.B.'Dan Onaylı Elektronik Sertifikası Sahibi Olmak
6261 M.E.B.'Dan Onaylı Elektronik Yazı Makinası Kullanımı Sertifikası Sahibi Olmak
6263 M.E.B.'Dan Onaylı Fotoğrafçılık Sertifikası Sahibi Olmak
6265 M.E.B.'Dan Onaylı Gazetecilik Ve Halkla İlişkiler Sertifikası Sahibi Olmak
6267 M.E.B.'Dan Onaylı Genel Matbaacılık Sertifikası Sahibi Olmak
6269 M.E.B.'Dan Onaylı Giysi Tasarımcılığı Sertifikası Sahibi Olmak
6271 M.E.B.'Dan Onaylı Grafik Sertifikası Sahibi Olmak
6273 M.E.B.'Dan Onaylı Güzel Sanatlar Bilgisayarlı Meslek Sertifikası Sahibi Olmak
6275 M.E.B.'Dan Onaylı Haberleşme Cihazları Bakım Ve Onarım Sertifikası Sahibi Olmak
6277 M.E.B.'Dan Onaylı Halıcılık Sertifikası Sahibi Olmak
6279 M.E.B.'Dan Onaylı Hava Alanı Yolcu Hizmetleri(Yer Hostesliği) Serti. Sahibi Olmak
6281 M.E.B.'Dan Onaylı Hava Yolları Biletleme Programı Sertifikası Sahibi Olmak
6283 M.E.B.'Dan Onaylı Heykel Sertifikası Sahibi Olmak
6285 M.E.B.'Dan Onaylı Hosteslik Sertifikası Sahibi Olmak
6287 M.E.B.'Dan Onaylı İngilizce Ağırlıklı Turi. İşl. Ve Otel Yön. Serti. Sahibi Olmak
6289 M.E.B.'Dan Onaylı İngilizce Temel İşletme ,Bilgisayar Ve Turizm Serti. Sahibi Olmak
6291 M.E.B.'Dan Onaylı Isıtma Ve İklimlendirme Sertifikası Sahibi Olmak
6293 M.E.B.'Dan Onaylı İş Makinası Kullanma Sertifikası Sahibi Olmak
6295 M.E.B.'Dan Onaylı Kalıpçılık Sertifikası Sahibi Olmak
6297 M.E.B.'Dan Onaylı Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası Sahibi Olmak
6299 M.E.B.'Dan Onaylı Kaporta Tamirciliği Sertifikası Sahibi Olmak
6301 M.E.B.'Dan Onaylı Karo Ve Fayans Döşeme Sertifikası Sahibi Olmak
6303 M.E.B.'Dan Onaylı Kat Hizmetleri Sertifikası Sahibi Olmak
6305 M.E.B.'Dan Onaylı Kuaförlük Sertifikası Sahibi Olmak
6307 M.E.B.'Dan Onaylı Kuru Temizlemecilik Sertifikası Sahibi Olmak
6309 M.E.B.'Dan Onaylı Liman Ve Kıyı Kaptanlığı Sertifikası Sahibi Olmak
6311 M.E.B.'Dan Onaylı Makyaj Sertifikası Sahibi Olmak
6313 M.E.B.'Dan Onaylı Masa Üstü Yayımcılık Sertifikası Sahibi Olmak
6315 M.E.B.'Dan Onaylı Mekanik Dak.Ve Bilgisayar Daktilografi Sertifikası Sahibi Olmak
6317 M.E.B.'Dan Onaylı Metal İşleri Sertifikası Sahibi Olmak
6319 M.E.B.'Dan Onaylı Mobilya Döşemeciliği Sertifikası Sahibi Olmak
6321 M.E.B.'Dan Onaylı Modelistlik Geliştirme Sertifikası Sahibi Olmak
6323 M.E.B.'Dan Onaylı Motor Bakım Ve Onarım Sertifikası Sahibi Olmak
6325 M.E.B.'Dan Onaylı Muhasebe Sertifikası Sahibi Olmak
6327 M.E.B.'Dan Onaylı Muhasebe Uygulamaları Sertifikası Sahibi Olmak
6329 M.E.B.'Dan Onaylı Mutfak Sertifikası Sahibi Olmak
6331 M.E.B.'Dan Onaylı Otelcilik Ve Turizm Sertifikası Sahibi Olmak
6333 M.E.B.'Dan Onaylı Oto Boyacılığı Sertifikası Sahibi Olmak
6335 M.E.B.'Dan Onaylı Oto Elektrikçilik Sertifikası Sahibi Olmak
6337 M.E.B.'Dan Onaylı Profesyonel Makyaj Sertifikası Sahibi Olmak
6339 M.E.B.'Dan Onaylı Resim Sertifikası Sahibi Olmak
6341 M.E.B.'Dan Onaylı Sac İşleri Sertifikası Sahibi Olmak
6343 M.E.B.'Dan Onaylı Sanayi Tipi Dikiş Makineleri Ve Overlok Mak.Kul. Serti. Sahibi Olmak
6345 M.E.B.'Dan Onaylı Santral Elemanı Yetiştirme Sertifikası Sahibi Olmak
6347 M.E.B.'Dan Onaylı Sekreterlik Sertifikası Sahibi Olmak
6349 M.E.B.'Dan Onaylı Serigrafi Sertifikası Sahibi Olmak
6351 M.E.B.'Dan Onaylı Servis-Bar Sertifikası Sahibi Olmak
6353 M.E.B.'Dan Onaylı Sıhhi Tesisatçılık Sertifikası Sahibi Olmak
6355 M.E.B.'Dan Onaylı Spikerlik Sertifikası Sahibi Olmak
6357 M.E.B.'Dan Onaylı Sıva Badana Ve Boyacılık Sertifikası Sahibi Olmak
6359 M.E.B.'Dan Onaylı Spiker-Sunucu Sertifikası Sahibi Olmak
6361 M.E.B.'Dan Onaylı Stenografi Sertifikası Sahibi Olmak
6363 M.E.B.'Dan Onaylı Stilistlik Sertifikası Sahibi Olmak
6365 M.E.B.'Dan Onaylı Sürveyan Sertifikası Sahibi Olmak
6367 M.E.B.'Dan Onaylı Süs Bitkileri Yetiştirme Ve Bakım Sertifikası Sahibi Olmak
6369 M.E.B.'Dan Onaylı Teknik Resim Sertifikası Sahibi Olmak
6371 M.E.B.'Dan Onaylı Tekstil Sertifikası Sahibi Olmak
6373 M.E.B.'Dan Onaylı Tekstil El Sanatları Sertifikası Sahibi Olmak
6375 M.E.B.'Dan Onaylı Telsiz Zab.Sınırlı Vardiya Zab.İntibak Eğt. Sertifikası Sahibi Olmak
6377 M.E.B.'Dan Onaylı Telsiz Zabitleri Kısıtlı Vardiye Zabitliği Sertifikası Sahibi Olmak
6379 M.E.B.'Dan Onaylı Terzilik Sertifikası Sahibi Olmak
6381 M.E.B.'Dan Onaylı Tesviyecilik Sertifikası Sahibi Olmak
6383 M.E.B.'Dan Onaylı Tur Operatörlüğü Sertifikası Sahibi Olmak
6385 M.E.B.'Dan Onaylı Turist Rehberliği Sertifikası Sahibi Olmak
6387 M.E.B.'Dan Onaylı Uçucu Kabin Memuru Temel Eğitim Programı Sertifikası Sahibi Olmak
6389 M.E.B.'Dan Onaylı Uluslararası Hava Yolları Biletleme Sertifikası Sahibi Olmak
6391 M.E.B.'Dan Onaylı Usta Öğretici Yetiştirme Sertifikası Sahibi Olmak
6393 M.E.B.'Dan Onaylı Uygulamalı Mutfak Sertifikası Sahibi Olmak
6395 M.E.B.'Dan Onaylı Uzakyol Güverte Zabitliği Sertifikası Sahibi Olmak
6397 M.E.B.'Dan Onaylı Yakın Yol Güverte Ve Makina Zabitliği Sertifikası Sahibi Olmak
6399 M.E.B.'Dan Onaylı Yardımcı Anne Eğitimi Sertifikası Sahibi Olmak
6401 M.E.B.'Dan Onaylı Yat Kaptanlığı Sertifikası Sahibi Olmak
6403 M.E.B.'Dan Onaylı Yüz Vücut Estetik Bakım Sertifikası Sahibi Olmak
6405 M.E.B.'Dan Onaylı Elektrik Ark (Elektrod) Kaynağı Sertifikası Sahibi Olmak
6407 M.E.B.'Dan Onaylı Metal İnert Gaz (MIG) ve Metal Aktif Gaz (MAG) Kaynağı Sertifikası Sahibi Olmak
6409 M.E.B.'Dan Onaylı Tungsten İnert Gaz (TIG) Kaynağı Sertifikası Sahibi Olmak
6501 A1 Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6503 A2 Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6505 B Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6507 C Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6509 D Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6511 E Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6513 F Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6515 G Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6517 H Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak
6519 İstenilen Sınıftaki Sürücü Belgesine En Az (5) Yıldır Sahip Olmak.
6551 Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına Sahip Olmak
6601 3308 Sayılı Kanuna Göre Tesviyecilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6603 3308 Sayılı Kanuna Göre Tesviyecilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6605 3308 Sayılı Kanuna Göre Tornacılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6607 3308 Sayılı Kanuna Göre Tornacılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6609 3308 Sayılı Kanuna Göre Frezecilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6611 3308 Sayılı Kanuna Göre Frezecilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6613 3308 Sayılı Kanuna Göre Vargel Planyacılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6615 3308 Sayılı Kanuna Göre Vargel Planyacılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6617 3308 Sayılı Kanuna Göre Taşlama Ve Alet Bilemeciliği Dalında Ustalık Bel. Sahip Olmak
6619 3308 Sayılı Kanuna Göre Taşlama Ve Alet Bilemeciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6621 3308 Sayılı Kanuna Göre Kalıpçılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6623 3308 Sayılı Kanuna Göre Kalıpçılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6625 3308 Sayılı Kanuna Göre Soğuk Demircilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6627 3308 Sayılı Kanuna Göre Soğuk Demircilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6629 3308 Sayılı Kanuna Göre Kaynakçılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6631 3308 Sayılı Kanuna Göre Kaynakçılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6633 3308 Sayılı Kanuna Göre Sac İşleri Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6635 3308 Sayılı Kanuna Göre Sac İşler Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6637 3308 Sayılı Kanuna Göre Sıcak Demircilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6639 3308 Sayılı Kanuna Göre Sıcak Demircilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6641 3308 Sayılı Kanuna Göre Kaporta Tamirciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6643 3308 Sayılı Kanuna Göre Kaporta Tamirciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6645 3308 Sayılı Kanuna Göre Ziraat Makine Alet.Yapım Ve Tamirci. Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6647 3308 Sayılı Kanuna Göre Ziraat Makine Alet.Yapım Ve Tamirci. Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6649 3308 Sayılı Kanuna Göre Metal Levha İşlemeciliği(Bakırcılık) Dalında Ustalık Belgesine Sahip olmak
6651 3308 Sayılı Kanuna Göre Metal Levha İşlemeciliği(Bakırcılık) Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6653 3308 Sayılı Kanuna Göre Alüminyum Doğramacılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6655 3308 Sayılı Kanuna Göre Alüminyum Doğramacılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6657 3308 Sayılı Kanuna Göre Doğalgaz Ve Sıhhi Tesisatçılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6659 3308 Sayılı Kanuna Göre Doğalgaz Ve Sıhhi Tesisatçılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6661 3308 Sayılı Kanuna Göre Kalorifercilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6663 3308 Sayılı Kanuna Göre Kalorifercilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6665 3308 Sayılı Kanuna Göre Elektrik Tesisatçılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6667 3308 Sayılı Kanuna Göre Elektrik Tesisatçılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6669 3308 Sayılı Kanuna Göre Bobinajcılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6671 3308 Sayılı Kanuna Göre Bobinajcılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6673 3308 Sayılı Kanuna Göre Bakım Ve Onarım Elektrikçiliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6675 3308 Sayılı Kanuna Göre Bakım Ve Onarım Elektrikçiliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6677 3308 Sayılı Kanuna Göre Asansörcülük Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6679 3308 Sayılı Kanuna Göre Asansörcülük Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6681 3308 Sayılı Kanuna Göre Elektrikli Ev Aletleri Bakım Ve Tamirci. Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6683 3308 Sayılı Kanuna Göre Elektrikli Ev Aletleri Bakım Ve Tamirci. Dalında Kalfalık Belgesine Sahip olmak
6685 3308 Sayılı Kanuna Göre Soğutma Ve İklimlendirme (Havalandırma) Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6687 3308 Sayılı Kanuna Göre Soğutma Ve İklimlendirme (Havalandırma) Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6689 3308 Sayılı Kanuna Göre Motor Yenileştirmeciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6691 3308 Sayılı Kanuna Göre Motor Yenileştirmeciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6693 3308 Sayılı Kanuna Göre Oto Motor Tamirciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6695 3308 Sayılı Kanuna Göre Oto Motor Tamirciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6697 3308 Sayılı Kanuna Göre Dizel Mot.Yak.Pomp.Ve Enj.Ayarcılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6699 3308 Sayılı Kanuna Göre Dizel Mot.Yak.Pomp.Ve Enj.Ayarcılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6701 3308 Sayılı Kanuna Göre Ön Düzen Ayarcılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6703 3308 Sayılı Kanuna Göre Ön Düzen Ayarcılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6705 3308 Sayılı Kanuna Göre Oto Boyacılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6707 3308 Sayılı Kanuna Göre Oto Boyacılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6709 3308 Sayılı Kanuna Göre Oto Elektrikçiliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6711 3308 Sayılı Kanuna Göre Oto Elektrikçiliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6713 3308 Sayılı Kanuna Göre İş Makineleri Tamirciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6715 3308 Sayılı Kanuna Göre İş Makineleri Tamirciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6717 3308 Sayılı Kanuna Göre Motosiklet Tamirciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6719 3308 Sayılı Kanuna Göre Motosiklet Tamirciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6721 3308 Sayılı Kanuna Göre Haberleşme Cihaz.Bakım Ve Onarımı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6723 3308 Sayılı Kanuna Göre Haberleşme Cihaz.Bakım Ve Onarımı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6725 3308 Sayılı Kanuna Göre Bilgisayar Bakım Ve Onarımı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6727 3308 Sayılı Kanuna Göre Bilgisayar Bakım Ve Onarımı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6729 3308 Sayılı Kanuna Göre Büro Makineleri Bakım Ve Onarımı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6731 3308 Sayılı Kanuna Göre Büro Makineleri Bakım Ve Onarımı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6733 3308 Sayılı Kanuna Göre Dökümcülük Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6735 3308 Sayılı Kanuna Göre Dökümcülük Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6737 3308 Sayılı Kanuna Göre Haddecilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6739 3308 Sayılı Kanuna Göre Haddecilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6741 3308 Sayılı Kanuna Göre Çelikhane İşletmeciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6743 3308 Sayılı Kanuna Göre Çelikhane İşletmeciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6745 3308 Sayılı Kanuna Göre Modelcilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6747 3308 Sayılı Kanuna Göre Modelcilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6749 3308 Sayılı Kanuna Göre Matbaacılık(Genel) Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6751 3308 Sayılı Kanuna Göre Matbaacılık(Genel) Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6753 3308 Sayılı Kanuna Göre Tipo Baskı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6755 3308 Sayılı Kanuna Göre Tipo Baskı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6757 3308 Sayılı Kanuna Göre Ofset Baskı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6759 3308 Sayılı Kanuna Göre Ofset Baskı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6761 3308 Sayılı Kanuna Göre Dizgi Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
6763 3308 Sayılı Kanuna Göre Dizgi Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6765 3308 Sayılı Kanuna Göre Serigrafi-Ciltleme Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6767 3308 Sayılı Kanuna Göre Serigrafi-Ciltleme Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6769 3308 Sayılı Kanuna Göre Erkek Terziliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6771 3308 Sayılı Kanuna Göre Erkek Terziliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6773 3308 Sayılı Kanuna Göre Bayan Terziliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6775 3308 Sayılı Kanuna Göre Bayan Terziliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6777 3308 Sayılı Kanuna Göre Erkek Berberliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6779 3308 Sayılı Kanuna Göre Erkek Berberliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6781 3308 Sayılı Kanuna Göre Kuaförlük Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6783 3308 Sayılı Kanuna Göre Kuaförlük Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6785 3308 Sayılı Kanuna Göre Seramik Ve Çinicilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6787 3308 Sayılı Kanuna Göre Seramik Ve Çinicilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6789 3308 Sayılı Kanuna Göre Diş Protezciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6791 3308 Sayılı Kanuna Göre Diş Protezciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6793 3308 Sayılı Kanuna Göre Ayakkabıcılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6795 3308 Sayılı Kanuna Göre Ayakkabıcılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6797 3308 Sayılı Kanuna Göre Dericilik(Deri İşlemeciliği) Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6799 3308 Sayılı Kanuna Göre Dericilik(Deri İşlemeciliği) Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6801 3308 Sayılı Kanuna Göre Çantacılık Ve Saraciye Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6803 3308 Sayılı Kanuna Göre Çantacılık Ve Saraciye Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6805 3308 Sayılı Kanuna Göre Resepsiyon(Ön Büro) Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6807 3308 Sayılı Kanuna Göre Resepsiyon(Ön Büro) Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6809 3308 Sayılı Kanuna Göre Servisi(Garsonluk) Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6811 3308 Sayılı Kanuna Göre Servisi(Garsonluk) Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6813 3308 Sayılı Kanuna Göre Aşçılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6815 3308 Sayılı Kanuna Göre Aşçılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6817 3308 Sayılı Kanuna Göre Fırıncılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6819 3308 Sayılı Kanuna Göre Fırıncılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6821 3308 Sayılı Kanuna Göre Pastacılık,Tatlıcılık Ve Şekerlemecilik Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6823 3308 Sayılı Kanuna Göre Pastacılık,Tatlıcılık Ve Şekerlemecilik Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6825 3308 Sayılı Kanuna Göre Et Ve Et Ürünleri İşlemeciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6827 3308 Sayılı Kanuna Göre Et Ve Et Ürünleri İşlemeciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6829 3308 Sayılı Kanuna Göre İç Giyim Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6831 3308 Sayılı Kanuna Göre İç Giyim Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6833 3308 Sayılı Kanuna Göre Dış Giyim Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6835 3308 Sayılı Kanuna Göre Dış Giyim Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6837 3308 Sayılı Kanuna Göre Duvarcılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6839 3308 Sayılı Kanuna Göre Duvarcılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6841 3308 Sayılı Kanuna Göre Taşçılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6843 3308 Sayılı Kanuna Göre Taşçılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6845 3308 Sayılı Kanuna Göre Sıvacılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6847 3308 Sayılı Kanuna Göre Sıvacılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6849 3308 Sayılı Kanuna Göre Döşeme Ve Duvar Kaplamacılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6851 3308 Sayılı Kanuna Göre Döşeme Ve Duvar Kaplamacılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6853 3308 Sayılı Kanuna Göre Betonarme Demirciliği Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6855 3308 Sayılı Kanuna Göre Betonarme Demirciliği Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6857 3308 Sayılı Kanuna Göre Beton Ve Beton Kalıpçılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6859 3308 Sayılı Kanuna Göre Beton Ve Beton Kalıpçılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6861 3308 Sayılı Kanuna Göre Boya,Boyacılık Ve Yüzey Hazırlama Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6863 3308 Sayılı Kanuna Göre Boya,Boyacılık Ve Yüzey Hazırlama Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6865 3308 Sayılı Kanuna Göre Fotoğrafçılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6867 3308 Sayılı Kanuna Göre Fotoğrafçılık Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6869 3308 Sayılı Kanuna Göre Mermercilik Ve Süsleme Taşçılığı Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak
6871 3308 Sayılı Kanuna Göre Mermercilik Ve Süsleme Taşçılığı Dalında Kalfalık Belgesine Sahip Olmak
6901 Almanca Bilmek
6903 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Almanca Bilmek
6905 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Almanca Bilmek
6907 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Almanca Bilmek
6909 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Almanca Bilmek
6911 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Almanca Bilmek
6913 Arapça Bilmek
6915 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Arapça Bilmek
6917 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Arapça Bilmek
6919 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Arapça Bilmek
6921 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Arapça Bilmek
6923 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Arapça Bilmek
6925 Bulgarca Bilmek
6927 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Bulgarca Bilmek
6929 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Bulgarca Bilmek
6931 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Bulgarca Bilmek
6933 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Bulgarca Bilmek
6935 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Bulgarca Bilmek
6937 Danimarkaca (Danısh Dili) Bilmek
6939 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Danimarkaca (Danısh Dili) Bilmek
6941 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Danimarkaca (Danısh Dili) Bilmek
6943 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Danimarkaca (Danısh Dili) Bilmek
6945 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Danimarkaca (Danısh Dili) Bilmek
6947 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Danimarkaca (Danısh Dili) Bilmek
6949 Fransızca Bilmek
6951 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Fransızca Bilmek
6953 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Fransızca Bilmek
6955 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Fransızca Bilmek
6957 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Fransızca Bilmek
6959 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Fransızca Bilmek
6961 Farsça Bilmek
6963 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Farsça Bilmek
6965 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Farsça Bilmek
6967 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Farsça Bilmek
6969 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Farsça Bilmek
6971 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Farsça Bilmek
6973 Hollandaca (Dutch Dili) Bilmek
6975 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Hollandaca (Dutch Dili) Bilmek
6977 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Hollandaca (Dutch Dili) Bilmek
6979 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Hollandaca (Dutch Dili) Bilmek
6981 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Hollandaca (Dutch Dili) Bilmek
6983 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Hollandaca (Dutch Dili) Bilmek
6985 İrlandaca Bilmek
6987 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde İrlandaca Bilmek
6989 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde İrlandaca Bilmek
6991 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde İrlandaca Bilmek
6993 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde İrlandaca Bilmek
6995 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde İrlandaca Bilmek
6997 İspanyolca Bilmek
6999 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde İspanyolca Bilmek
7001 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde İspanyolca Bilmek
7003 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde İspanyolca Bilmek
7005 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde İspanyolca Bilmek
7007 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde İspanyolca Bilmek
7009 İtalyanca Bilmek
7011 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde İtalyanca Bilmek
7013 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde İtalyanca Bilmek
7015 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde İtalyanca Bilmek
7017 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde İtalyanca Bilmek
7019 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde İtalyanca Bilmek
7021 Lehçe Bilmek
7023 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Lehçe Bilmek
7025 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Lehçe Bilmek
7027 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Lehçe Bilmek
7029 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Lehçe Bilmek
7031 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Lehçe Bilmek
7033 Macarca Bilmek
7035 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Macarca Bilmek
7037 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Macarca Bilmek
7039 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Macarca Bilmek
7041 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Macarca Bilmek
7043 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Macarca Bilmek
7045 Portekizce Bilmek
7045 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Macarca Bilmek
7047 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Portekizce Bilmek
7049 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Portekizce Bilmek
7051 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Portekizce Bilmek
7053 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Portekizce Bilmek
7055 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Portekizce Bilmek
7057 Rumence Bilmek
7059 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Rumence Bilmek
7061 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Rumence Bilmek
7063 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Rumence Bilmek
7065 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Rumence Bilmek
7067 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Rumence Bilmek
7069 Rusça Bilmek
7071 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Rusça Bilmek
7073 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Rusça Bilmek
7075 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Rusça Bilmek
7077 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Rusça Bilmek
7079 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Rusça Bilmek
7081 Sırpça Bilmek
7083 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Sırpça Bilmek
7085 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Sırpça Bilmek
7087 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Sırpça Bilmek
7089 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Sırpça Bilmek
7091 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Sırpça Bilmek
7093 Yunanca Bilmek
7095 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde Yunanca Bilmek
7097 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde Yunanca Bilmek
7099 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde Yunanca Bilmek
7101 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde Yunanca Bilmek
7103 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde Yunanca Bilmek
7105 İngilizce Bilmek
7107 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS A Seviyesinde İngilizce Bilmek
7109 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az B Seviyesinde İngilizce Bilmek
7111 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek
7113 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek
7115 Son 5 Yıl İçerisinde KPDS En Az E Seviyesinde İngilizce Bilmek
7119 TOEFL' dan En Az 153 Puan Almış Olmak
7121 TOEFL' dan En Az 193 Puan Almış Olmak
7123 TOEFL' dan En Az 250 Puan Almış Olmak
7125 FCE A Seviyesinde İngilizce Bilmek
7127 FCE En Az B Seviyesinde İngilizce Bilmek
7129 FCE En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek
7131 CAE A Seviyesinde İngilizce Bilmek
7133 CAE En Az B Seviyesinde İngilizce Bilmek
7135 CAE En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek
7137 CPE A Seviyesinde İngilizce Bilmek
7139 CPE En Az B Seviyesinde İngilizce Bilmek
7141 CPE En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek
7143 IELTS A Seviyesinde İngilizce Bilmek
7145 IELTS En Az B Seviyesinde İngilizce Bilmek
7147 IELTS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek
7149 A Grubu Planlama Alanı İçin Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak
7151 B Grubu Planlama Alanı İçin Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak
7153 C Grubu Planlama Alanı İçin Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak
7155 D Grubu Planlama Alanı İçin Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak
7157 E Grubu Planlama Alanı İçin Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak
7201 Arapça Ve Osmanlıca Yazılan Eser Ve El Yazmalarını Okumak Ve Türkçeye Çevirmek Konusunda Ders Aldığını Belgelemek.
7203 Askeri Hastaneden "Sivil Memur Olur" Raporu Almak
7205 Avukatlık Ruhsatı Sahibi Olmak.
7207 Avukatlık Ruhsatı Aldıktan Sonra Serbest Olarak En Az İki Yıl Mesleği İle İlgili Çalışmış Olmak.
7209 Belirtilen Öğrenim Krm.Eğt.Prog.Ve Öğr.,Eğt.Ynt.Ve Denet.,Ölçme Ve Değ. Anabilim Dallarının Birinde Yüksek Lisans Diplomasına Sahip Olmak
7219 Client-Server Yada Büyük Sistemlerin İşletim Sistemlerinden En Az Birini Bildiğini Belgelemek.
7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması
7227 ICAO ANNEX'1 Deki Sağlık Kriterlerine Sahip Olmak
7233 Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hafızlık Belgesi Sahibi Olmak
7235 İmam Hatip Lisesi Dışındaki Lise Veya Dengi Okullardan Mezun Olanlar İçin Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hafızlık Belgesi Sahibi Olmak
7239 Diyanet İşleri Başkanlığınca Verilen Kur'an Kursu Öğreticiliği Yeterlik Belgesine Sahip Olmak
7241 Diyanet İşleri Başkanlığınca Verilen İmam-Hatip Yeterlik Belgesine Sahip Olmak
7243 Diyanet İşleri Başkanlığınca Verilen Müezzin-Kayyım Yeterlik Belgesine Sahip Olmak
7245 İmam Hatiplik Yapmaya Engel Bir Özürü Bulunmamak
7255 Pedagojik Formasyona Sahip Olmak
7257 Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak
7259 T.S.K. Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Belirtilen Sağlık Koşullarını Taşımak Ve Sevk Edilecek Askeri Hastaneden Sağlam Raporu Almak
7261 En Az İki Yüksek Düzeyli Programlama Dilini Bilmek Ve Bu Alanda En Az İki Yıl Çalışmış Olduğunu Belgelemek.
7263 En Az İki Yüksek Düzeyli Programlama Dilini Bildiğini Belgelemek
7265 Oracle Ve C++ Veya Delphi Programlama Dilini Bildiğini Belgelemek
7269 Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından "Yurdun Her Yerinde Görev Yapabilir Ve Silah Kullanabilir" İbareli Sağlık Kurulu Raporu Almak.
7271 Java ve J2EE bildiğini belgelemek
7273 SQL veya PL/SQL bildiğini belgelemek
7275 Unix bildiğini belgelemek
7277 Linux bildiğini belgelemek
7279 Cisco Ağ sistemlerini bildiğini belgelendirmek
7281 Oracle Veri Taban Yönetim Sistemlerini bildiğini belgelemek
7283 Web tasarımı konusunda belge sahibi olmak
7300 Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır.
7301 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Programcı)
7303 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Koruma Ve Güvenlik Görevlisi)
7307 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü ARFF Memuru -İtfaiyeci-)
7311 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Çözümleyici)
7313 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü İdare Memuru)
2129 Ortaöğretim kurumlarının Beden, Spor bölümlerinin birinden mezun olmak.
2131 Ortaöğretim kurumlarının Dil ve Edebiyat, Edebiyat, Sosyal Bilimler ve Edebiyat bölümlerinin birinden mezun olmak.
7319 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Pedagog)
7321 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Zabıt Katibi)
7323 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü)
7324 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü)
7325 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü)
2133 Ortaöğretim kurumlarının Fen, Fen Bilimleri, Klasik Fen, Tabii Bilimler bölümlerinin birinden mezun olmak.
7329 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı)
7331 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Öğretmen)
7337 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Gemi Sörvey Kurulu Uzmanı)
7339 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Dil ve Konuşma Terapisti)
7340 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Perfüzyonist)
7341 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Sağlık Fizikçisi)
7342 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü İş ve Uğraşı Terapisti -Ergoterapist-)
7343 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Odyolog)
7345 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Muhasebeci)
7347 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Kaloriferci)
7351 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Sekreter)
7353 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Aşçı)
7355 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Terzi)
7357 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Fotoğrafçı)
7359 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü İtfaiye Eri)
7361 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Avukat)
4432 Finans ve Muhasebe lisans programından mezun olmak.
4586 Fizik Tıp ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.
4214 Geleneksel Türk Müziği lisans programından mezun olmak.
4208 Cam ve Seramik Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4274 İletişim Tasarımı ve Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4602 Odyoloji lisans programından mezun olmak.
4212 Resim-Heykel (Plastik Sanatlar) lisans programından mezun olmak.
4202 Seramik Tasarımı lisans programından mezun olmak.
4498 İdari Bilimler lisans programından mezun olmak.
4302 Tuba lisans programından mezun olmak.
2135 Ortaöğretim kurumlarının Matematik bölümünden mezun olmak.
2137 Ortaöğretim kurumlarının Türkçe - Matematik bölümünden mezun olmak.
2139 Ortaöğretim kurumlarının Sosyal Bilimler veya Sosyal Bilimler ve Edebiyat bölümlerinin birinden mezun olmak.
2141 Ortaöğretim kurumlarının Yabancı Dil bölümünden mezun olmak.
2143 Ortaöğretim kurumlarının Genel Kültür bölümünden mezun olmak.
2145 Ortaöğretim kurumlarının Sanat veya Sanat (Müzik) bölümünden mezun olmak.
2147 Ortaöğretim kurumlarının Müzik bölümünden mezun olmak.
2149 Ortaöğretim kurumlarının Mızıka Astsubay Hazırlama Okulundan mezun olmak.
2167 Ortaöğretim kurumlarının Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmak.
2169 Ortaöğretim kurumlarının A-Grubu (Ticaret Fen Lisesi) bölümünden mezun olmak.
2171 Ortaöğretim kurumlarının Eğitim Araçları bölümünden mezun olmak.
3289 Elektrik Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3148 Su Ürünleri İşleme Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3361 Bilgisayar Destekli Tasarım ve Üretim, Cad, Cam Teknolojileri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3408 Bilgi ve İletişim Teknolojileri veya Bilgisayar önlisans programından mezun olmak.
3368 İş Makineleri Operatörlüğü önlisans programından mezun olmak.
3174 İşletme-Muhasebe önlisans programından mezun olmak.
3260 Seramik ve Cam önlisans programından mezun olmak.
3208 Raylı Sistemler Makinistlik önlisans programından mezun olmak.
4862 Balıkçılık Teknolojisi lisans programından mezun olmak.
4138 Eğitim Bilimleri lisans programından mezun olmak.
4220 El Sanatları Tasarımı ve Üretimi lisans programından mezun olmak.
4230 Çini lisans programından mezun olmak.
4470 Uluslararası Ticaret ve Finans lisans programından mezun olmak.
4973 Adalet Yüksekokulu (B) (Ekstern) lisans programından mezun olmak.
4578 Biyomühendislik ve Genetik lisans programından mezun olmak.
4582 Biyoteknoloji lisans programından mezun olmak.
7159 Sınırlı Kaptan Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak.
4975 İslami İlimler lisans programından mezun olmak.
4088 Mütercim-Tercümanlık (Çince) lisans programından mezun olmak.
4096 Mütercim-Tercümanlık (Rusça) lisans programından mezun olmak.
4471 Aktüerya, Aktüarya veya Aktüerya Bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
4977 Teknoloji ve Bilgi Yönetimi lisans programından mezun olmak.
4874 Turizm Rehberliği ve Seyahat İşletmeciliği veya Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği lisans programından mezun olmak.
4765 Moda Tasarımı, Moda ve Tasarım, Moda ve Tekstil Tasarım, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Tekstil Tasarımı, Moda Giyim Tasarımı lisans programlarının birinden mezun olmak.
4268 Görsel İletişim lisans programından mezun olmak.
4917 Bölge Bilim lisans programından mezun olmak.
2161 Ortaöğretim kurumlarının Kara Astsubay Hazırlama Okulundan mezun olmak.
2165 Ortaöğretim kurumlarının Öğretmen Okulu(Köy Enstitüsü Dahil)ndan mezun olmak.
3234 Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3352 İç Mekan Tasarımı önlisans programından mezun olmak.
3495 Tahribatsız Muayene önlisans programından mezun olmak.
3497 Marina İşletme önlisans programından mezun olmak.
3499 Çağrı Merkezi Hizmetleri önlisans programından mezun olmak.
3501 Enerji Tesisleri İşletmeciliği önlisans programından mezun olmak.
3503 Sanat önlisans programından mezun olmak.
3505 Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
3507 Elektromekanik Taşıyıcılar önlisans programından mezun olmak.
3509 Biyomedikal Bilimler önlisans programından mezun olmak.
3511 Mimarlık Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.
4235 Halı, Kilim ve Eski Kumaş Desenleri veya Halı-Kilim ve Eski Kumaş Desenleri lisans programından mezun olmak.
4077 Alman Dili lisans programından mezun olmak.
4566 Kimya ve Süreç Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4300 Teori-Kompozisyon(Müzik) lisans programından mezun olmak.
4304 Ritmik Müzik lisans programından mezun olmak.
2151 Ortaöğretim kurumlarının Sanat veya Sanat (Resim) bölümünden mezun olmak.
2153 Ortaöğretim kurumlarının Resim bölümünden mezun olmak.
2155 Ortaöğretim kurumlarının Sanat veya Sanat (Tiyatro) bölümünden mezun olmak.
2157 Ortaöğretim kurumlarının Sağlık Astsubay Hazırlama Okulundan mezun olmak.
4424 Ekonomi ve İdari Bilimler veya Ekonomi ve İdari Bilimler Programları lisans programından mezun olmak.
4960 Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4210 Takı Tasarımı (Plastik Sanatlar) lisans programından mezun olmak.
4979 Eşit Ağırlıklı Programlar lisans programından mezun olmak.
3493 Jandarma Meslek Eğitimi önlisans programından mezun olmak.
4766 Tekstil Tasarım lisans programından mezun olmak.
3165 Reklamcılık ve İşletme Yönetimi önlisans programından mezun olmak.
3434 Okul Öncesi Eğitimi önlisans programından mezun olmak.
3028 Perfüzyon Teknikleri önlisans programından mezun olmak.

Tekerlekli Sandalye