ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasının Gecikmesi Hakkındaki Yorumlarım

YassaX

Üye
Üye
AŞAĞIDA YAPACAĞIM YORUMLAR; SADECE KİŞİSEL YORUMLARIMDIR ... SADECE VE SADECE; BENİ BAĞLAR , BİLGİNİZE :

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma ŞAHİN'İN Twitter Hesabından yaptığı açıklamaları şu şekilde yorumluyorum ... Devlet Personel Başkanlığı'nın yayınlandığı 5.423 Kişilik Kadronun artırılması adına bazı toplantılar yapılıyor ... Öncelikle ÖSYM & DPB & ASP Arasında yapıldı. Daha sonra konu Bakanlar Kuruluna taşındı ve bugün Bakan Fatma ŞAHİN'İN Twitter hesabından olumlu açıklamalar geldi ... MEB Bakanı Değişikliği sonucunda Nabi AVCI , Sağlık Bakanı Müezzinoğlu oldu ... Bunun sonucunda Öğretmenlere Mazeret Atamaları geldi ( Engelli Olmayan ) . Ben bu değişikliklerin ÖMSS Konusunda da yarar sağlayacağını ve MEB ile Sağlık Bakanlığı da Engelli Kadrosu açacağını düşünmekteyim. 5.423'lük Engelli Kadro sayısında az da olsa bir artış olacağı kanaatindeyim. Bir ihtimalde ; Diyanet Kadrolarının düz memurluğa çevrilmesi olabilir ya da Lisans 1.133 Kadro ilk atamada boş kalmıştı , onlarda düz memurluğa çevrilme ihtimalleri olabilir ... Yani değişik ihtimaller üzerinde duruluyor olabilir ...

Son olarak düşüncem şu şekilde : Devlet Personel Başkanlığı ilk atamada Kadroları açıklamamıştı. 2. Atamalarda bir değişikliğe gidilip ; tüm kadroları açıkladılar ... Bir nevi tepkileri gördüler ... Direkt olarak 8.000 Engelli Kadrosu yayınlasalardı , yine sayıyı az bulup neden 10.000 Engelli kadrosu açılmadı denilirdi .... Ancak ; 5.423 Kadro açıp, herkesin beklentisi kadro azlığı, gündem olulşması sonucunda ; verilirse, verilecek olan 3.000 kadro daha olduğunda bu sefer ; beklentiler karşılandı, talep karşısında gereken yapıldı havası oluşacak ... Ayrıca ; Seçimler yaklaştıkça ; olumlu anlamda değişmeler hızlandı ... ÖRNEK : 65 Yaş üstü, Engelli , Şehit ve Gazi Yakınlarına, Şehiriçi Ulaşımı Ücretsiz kullanım hakkı gibi ... ÖRNEK :Belediye de sözleşmeli çalışanlara Kadro verilmesi çalışması ÖRNEK : Yaz aylarında olan Öğretmen Mazaret Atamalarının ; Şubat Ayında da yapılması Planlanması vs vs ...

NOT : Yukarıda yazılanlar tamamiyle bana ait düşünce & yorumlardır ... Sadece beni bağlar ... Yukarıdaki düşüncelerim kesin olarak hayata geçecek diye bir durum sözkonusu olmayabilir. 3 Ekim 2011 Tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana ÖMSS Sürecini sıkı sıkıya takip eden, ilk atamada yerleşemeyen bir Lisans Mezunu olarak bunları yorumluyorum ...

Saygılar ...

YassaX ...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
Yorumlarin çok isabetli gibi geliyor kardeşim.inşallah içine doğduğu gibi sonuçlanir bu süreç.allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun.

YassaX

Üye
Üye
DREAM_LiFE ; Düşünce ve Yorumların için Teşekkür Ederim ... Amin . İNŞALLAH ...

31 OCAK 2013 PERŞEMBE - Saat 16.47 ( 7 Saat Önce ) Fatma Şahin @FatmaSahin_ASPB

"""" Geçtiğimiz Bakanlar Kurulu'nda ÖMSS kadrolarının artış hususu konuşuldu. Yakın zamanda güzel haber vereceğimizi umuyorum. """

Sayın Bakan Fatma ŞAHİN Resmi Twitter Adresinden yaklaşık 7 Saat önce yukarıdaki açıklamayı yapmış. Benimde yukarıda yorumladığım gibi; Kadroların artırılacağını destekleyen açıklamalar ...Hakkımızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye