ÖMSS 2013 Ataması yapılanlar atama sonrası ne yapmalı?

namso42

Üye
Üye
Arkadaşlar Allah'a şükür atamam oldu. Ataması olan diğer bütün arkadaşları tebrik ederim. Atanamayan arkadaşlarında 3. tercihte atanmasını temenni ederim.

Ataması yapılan bir kişi; tercih kılavuzunda yazdığına göre, sonuçların açıklanmasından sonraki 15 gün içinde gerekli belgeleri (Diploma,Sağlık Raporu, Varsa Diğer Belgeler) atandığı kuruma vermeliymiş.

Özellikle adminler ve bilgisi olan arkadaşlarım cevaplarsa sevinirim. Bu işlem dışında başka birşey yapmak gerekiyor mu? Bu konu hakkında bilgi almak için nereyi arayabilirim? Atamamı riske sokmak istemiyorum. Hoşgörü ve anlayışınıza sığınarak cevap bekliyorum.

TEŞEKÜRLER...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖMSS ve Kura sonucuna göre yerleştirilen engelli memur adaylarının ve kurumların dikkatine.

28 Şubat-11 Mart 2013 tarihleri arasında ÖMSS sonucuna göre ve Kura usulü ile memur kadrolarına atanmak üzere tercih yapan adayların yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Adaylar, ÖSYM Başkanlığının https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yerleştirme sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara veya yerleştirildikleri kurumlara ayrıca postayla herhangi bir bildirim yapılmayacaktır.

ÖMSS veya kura sonucuna göre bir kadroya yerleştirilen adaylar, yerleştirme ilanının yapıldığı 14.03.2013 tarihini takip eden 15 günlük süre içerisinde atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma müracaat edeceklerdir.

Adayların yerleştirildikleri kurumlar da adayların yerleştirilmesine ilişkin bilgileri yukarıda belirtilen internet adresinden temin edeceklerdir.

ÖMSS veya kura sonucuna göre engelli memur alım talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına, adayların yerleştirilmesi halinde, bu kurum ve kuruluşlarda "Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik"in 17 nci maddesine göre atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden incelemek amacıyla bir komisyon oluşturulacaktır.

Adaylar yerleştirme ilanını takip eden 15 günlük süre içinde yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşuna, atanmak üzere aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte başvuracaktır;

1) Kadronun gerektirdiği eğitim düzeyine ilişkin diploma aslı veya noter onaylı bir sureti veya geçici mezuniyet belgelerinden herhangi birisi ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya noter onaylı bir sureti,

2) Kadro için özel şart olarak istenilen belge, sertifika, bonservis ve benzerinden herhangi birisi,

3) “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe geçerliliği kabul edilen sağlık kurulu raporu,

4) Atama yapacak kurum veya kuruluşların tabi olduğu personel atama yönetmeliklerine göre adaylarda aranan diğer şartlara ilişkin belgeler.

Sözkonusu komisyon, adaylarca ibraz edilen belgelerin, yerleştirildikleri kadroya atanabilmek için aranan koşullara uygunluğunu inceleyecektir. Yapılan inceleme sonucunda; şartları taşıyan adayların yerleştirildikleri kadrolara atanmaları komisyonca teklif edilecektir.

Ataması teklif edilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadroya ilgili kurum tarafından doğrudan atanacaktır.

Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Konuyla ilgili olarak daha kapsamlı bilgi edinmek isteyen kurumlar ile adaylar, Başkanlığımızın internet sitesinde (DPB) yer alan “Engelli Memur Adayı ÖMSS/Kura Rehberi” ile “Kurumlar İçin Engelli Memur İstihdam Rehberi” nden yararlanabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI

viranesinan78

Üye
Üye
halil bey benim sağlık raporumun aslı 2022 maaşı için ankaraya gönderdim ne yapmam gerekir?

namso42

Üye
Üye
Bilgilendirme için teşekür ederim. Hayırlı akşamlar.

sebboy

Üye
Üye
ÖMSS ve Kura sonucuna göre yerleştirilen engelli memur adaylarının ve kurumların dikkatine.

28 Şubat-11 Mart 2013 tarihleri arasında ÖMSS sonucuna göre ve Kura usulü ile memur kadrolarına atanmak üzere tercih yapan adayların yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Adaylar, ÖSYM Başkanlığının https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yerleştirme sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara veya yerleştirildikleri kurumlara ayrıca postayla herhangi bir bildirim yapılmayacaktır.

ÖMSS veya kura sonucuna göre bir kadroya yerleştirilen adaylar, yerleştirme ilanının yapıldığı 14.03.2013 tarihini takip eden 15 günlük süre içerisinde atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma müracaat edeceklerdir.

Adayların yerleştirildikleri kurumlar da adayların yerleştirilmesine ilişkin bilgileri yukarıda belirtilen internet adresinden temin edeceklerdir.

ÖMSS veya kura sonucuna göre engelli memur alım talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına, adayların yerleştirilmesi halinde, bu kurum ve kuruluşlarda "Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik"in 17 nci maddesine göre atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden incelemek amacıyla bir komisyon oluşturulacaktır.

Adaylar yerleştirme ilanını takip eden 15 günlük süre içinde yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşuna, atanmak üzere aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte başvuracaktır;

1) Kadronun gerektirdiği eğitim düzeyine ilişkin diploma aslı veya noter onaylı bir sureti veya geçici mezuniyet belgelerinden herhangi birisi ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya noter onaylı bir sureti,

2) Kadro için özel şart olarak istenilen belge, sertifika, bonservis ve benzerinden herhangi birisi,

3) “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe geçerliliği kabul edilen sağlık kurulu raporu,

4) Atama yapacak kurum veya kuruluşların tabi olduğu personel atama yönetmeliklerine göre adaylarda aranan diğer şartlara ilişkin belgeler.

Sözkonusu komisyon, adaylarca ibraz edilen belgelerin, yerleştirildikleri kadroya atanabilmek için aranan koşullara uygunluğunu inceleyecektir. Yapılan inceleme sonucunda; şartları taşıyan adayların yerleştirildikleri kadrolara atanmaları komisyonca teklif edilecektir.

Ataması teklif edilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadroya ilgili kurum tarafından doğrudan atanacaktır.

Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Konuyla ilgili olarak daha kapsamlı bilgi edinmek isteyen kurumlar ile adaylar, Başkanlığımızın internet sitesinde (DPB) yer alan “Engelli Memur Adayı ÖMSS/Kura Rehberi” ile “Kurumlar İçin Engelli Memur İstihdam Rehberi” nden yararlanabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI
halil bana da yardım edermisiniz ben önlisans mezunuyum tapu ve kadastro genel müdürlüğü istanbul bakırköye atandım Tapu ve Kadastro Genel M ıstenen belgelerı kurum yayınlarmı bu sıtede aramam gerekirse engeç nezaman aramalıyım kurumu yardım edermisin

ysnylmz66

Üye
Üye
arkadaşlar ben adalet bakanlığına yozgat,a atandım gerekli evraklar içinde diplomanın üniverste den onaylı fotokopisi var o olurmu diplomamın aslı üniversitede bi de işe başlama tarihi ne zaman olur elim ayağım dolaştı bi yardım edin lütfen

BURCUU

Üye
Üye
arkadaşlar ben adalet bakanlığına yozgat,a atandım gerekli evraklar içinde diplomanın üniverste den onaylı fotokopisi var o olurmu diplomamın aslı üniversitede bi de işe başlama tarihi ne zaman olur elim ayağım dolaştı bi yardım edin lütfen

ysnylmz66, bende Antalya Adalet Bakanlığına atandım. Antalya ve Ankara Adalet Bakanlığını arayıp buqün qörüştüm ama hiç bi bilqi elde edemedim.bende senin qibi ne yapacağımı bilmiyorum. birde normal sağlık raporumuzu qötürcez değil mi devlet hastanesinden tekrar sağlık raporu almıcaz? adliyeden de sicil kağıdı alıcak mıyız ?bilqin varsa yanıtlarsan sevinirim.

ysnylmz66

Üye
Üye
normal sağlık raporunu götüreceğiz sicil kağıdını bende bilmiyorum galiba istemiyolar ama sen gine de bilen birisine sor derim

sebboy

Üye
Üye
arkadaşlar hangi kuruma atanırsak atanalım kendi şehrimize atanalım yada atanmayalım belgelerimizi ankarayamı göndercez yardımcı olurmusunuz

amokachi

Üye
Üye

Arkadaşlar heyecanlanmayın sakin olun .Bende İstanbul-Kartal Adalet Bak. atandım ama ulaşılamıyor bir türlü , sabırla arayın ve siteden takip edin .Eğer bişeyler öğrenirsekte buradan paylaşalımki diğer arkadaşlarımızda bilgi sahibi olsunlar.

crazy63

Üye
Üye
Ya arkadaşlar atandiktan sonra işe başlamamiz için tebliğatin gelmesini beklememiz mi gerekiyor bilen varmi varsa yardimci olabilir misiniz tahminen kaç ay sürer işe başlamamiz saygilar...

kelebek78

Üye
Üye
arkadaşlar ben il müftülüğüne atandım bir şey sorucam bu işe başladıktan ve bir süre çalıştıktan sonra hastane yada başka kadrolu işe geçiş (tayin)yapmak istesem olurmu

kelebek78

Üye
Üye
sorumu anlamadınız galiba iyice okuyup lütfen cevap yazarmısınız

derderbo

Üye
Üye
Eline geçen işe sarıl başlamadan tayinin peşine düşmek size yakışmıyor iş bekliyen engelli arkadaşları biraz düşünmeni tavsiye ediyorum
Senin o işe ihtiyacı olan binlerce engelli kardeşimiz var.Neden ozaman diyaneti tercih ettiniz? Sorarlar....!

MATRA

Üye
Üye
Bugün birşey duydum ne derece doğru bilemiyorum. Bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

657 ye göre bir sene aday memurluğumuz var bu tamam. sorum adaylık süresince Atandığınız kadronun maaşı değil, aday memur maaşı veriliyormuş. doğrumu? ve ne kadar bilgisi olan varmı?

derderbo

Üye
Üye
Doğru değil herşeye inma meyilinde olmayın biraz kendiniz araştırıcı olun.
Bugüne kadar böyle birşey olmamıştır.

MATRA

Üye
Üye
Derderbo bu yazdığım memuruz .net te yazıyor aday memur maaşları diye

zeynepöykü

Üye
Üye
arkadaşlar hangi kuruma atanırsak atanalım kendi şehrimize atanalım yada atanmayalım belgelerimizi ankarayamı göndercez yardımcı olurmusunuz

sebboy;
Hayır canım atandığın kuruma vereceksn evrakları..
15 gün içinde iade edeceksin yani..
işe de bu süre içinde baslıcaksın galiba..
öle biliyorm :S

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye