ÖMSS 2014 lisans mezunu olsam önlisans mezunu olarak sınava girebilirmiyim?

sebboy

Üye
Üye
arkadaşlar ben şuan aöf büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunuyum dikey geçişle uluslarası ilişkiler lisansa geçtim 2014'de aöf uluslarası ilişkiler lisans mezunu olursam ömss sınavına aöf büro yönetimi ve yönetici asistanlığı önlisans mezunu olarak girebilirmiyim bilen arkadaşlarım yardım edermisiniz

marcus_oredius

Üye
Üye
2014 yılında mezun olmuş olduğunuz en yüksek eğitim düzeyinden girersin. yani diyelim 2014de lisans mezunu isen lisanstan girersin

İsen Buga

Üye
Üye
ÖMSS sınavına kadar egitim düzeyiniz ne durumda ise o egitim düzeyinde sınavına girersiniz. Kaldi ki mezun olacak mısınız? Bugün o yılı tahmin etmek zordur. Ancak yinde burgun önce sınav olur ertesi gun mezun olursanız siz bir önceki egitim düzeyinde olursunuz. Dolayısıyla sınav yada sınava başvuru zamanına kadar egitim düzeyiniz ne seviye de ise o seviyeden sınava girersiniz ancak

Burada altını çizeyim... Onlisans olarak girdiğiniz sınava on lisans olarak tercih yapabilirsiniz lisans bolumunden tercih yapamazsınız mezun olsanız bile. Dolayısıyla bu da sizin maaşınızı ve kariyerinizi etkileyecek durumda kalacaktır.

Son sözün bu bu soru detaylı bir soru burada birkaç cümle ile olayın içgüdünü aydınlatmak olmaz

sebboy

Üye
Üye
ÖMSS sınavına kadar egitim düzeyiniz ne durumda ise o egitim düzeyinde sınavına girersiniz. Kaldi ki mezun olacak mısınız? Bugün o yılı tahmin etmek zordur. Ancak yinde burgun önce sınav olur ertesi gun mezun olursanız siz bir önceki egitim düzeyinde olursunuz. Dolayısıyla sınav yada sınava başvuru zamanına kadar egitim düzeyiniz ne seviye de ise o seviyeden sınava girersiniz ancak

Burada altını çizeyim... Onlisans olarak girdiğiniz sınava on lisans olarak tercih yapabilirsiniz lisans bolumunden tercih yapamazsınız mezun olsanız bile. Dolayısıyla bu da sizin maaşınızı ve kariyerinizi etkileyecek durumda kalacaktır.

Son sözün bu bu soru detaylı bir soru burada birkaç cümle ile olayın içgüdünü aydınlatmak olmaz
tşk ederim ya okuludu dondurucam yada derslerden kalıp uzatıcam sınava önlisans olarak girmem lazım::(

Tekerlekli Sandalye