ömss atamasinda mezun olunan bölüm

ByAlacaL

Üye
Üye
Arkadaşlar ÖMSS de mezun olunan bölümlerin atamaya herhangi bir etkisi olacakmı? Örneğin ben Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Bölümü mezunuyum. Ayrıca Bilgisayar Sertifikamda var mesela Hastaneye Sağlık İl Müdürlüklerine SGK il Müdürlüklerinde mezun olduğum bölüm olarak çalışma durumum var. Bu durumda beni mi alırlar yada farklı bir bölümden farklı bir kişi alırlarmı alabilirlermi?

İsen Buga

Üye
Üye
Tercih formunda netleşecek. Geçmişte örnek alımlara bakarsak çok fazla etkisi var.
Şuanda hiç bir bilgi verilmediği için KESİN birşey diyemeyiz olasılık neticesinde söyledim. Beklemekte daha çok faydası var. herkese sabır dilerim.

ByAlacaL

Üye
Üye
İnşallah öyle olur herkes bildiği alanda çalışır kimse için zorluk olmaz bakalım bu zamana kadar sabrettik yüzdük yüzdük kuyruguna kadar geldik. :)

YassaX

Üye
Üye
ByAlacaL; İsen Buga Arkadaşımızın da dediği gibi tüm detaylar ; 11 Temmuz 2012 Tarihinde yayınlanacak olan ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda Belli Olacaktır ... Özellikle Özel Şartlar Bölümleri senin dediklerin açısından da çok önemli ... Bir diğer önemli konuda Puan ve Sıralamadır ... Cunku Siz ne kadar sertifika sahibi olursaniz olun ; istediğiniz bölümü bitirin ; diyelim ki 50 puan almişsiniz ; cok bişeye yaramaz gibi ... Tabiki bunda da kesin konuşmuyorum. Fakat ; sizin gibi o bolumu bitiren ve sertifikalari olan bir kişinin puani ve sıralaması yuksekse oncelik onundur ; o acidan soyledim ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ... Herkesin Mübarek Berat Kandilini Kutlarım .... Hayırlı Kandiller ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
ALLAH'IN Rahmeti, Bereketi Sizinle Olsun. Gönül Güneşiniz Hiç Solmasın. Yüzünüz Aydın Olsun, Kalbiniz Nur Dolsun. Makamınız Firdevs, Dualarınız Kabul Olsun. BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ... HAYIRLI KANDİLLER ...

Saygılar ...

ByAlacaL

Üye
Üye
Aldığım puan 71 Önlisans Mezunuyum 2300 küsürüncü sıradayım işte inşallah bölümleride göz önüne alarak tercih yapılabilir.

YassaX

Üye
Üye
ByAlacaL ; Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ... 11 Temmuz 2012 Tarihinde yayınlanacak olan ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda ; Kaç Tane Ön Lisans Yer alacak ; Özel Şartları Neler olacak ; Meslekler gözönüne alınacak mı Sorularının Hepsi yanıt bulacak ... Şu anda Ne Desek Boş ..Biraz Sabderip , Dua Edip , Bekleyeceğiz ...

Hayırlı Kandiller

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye