ÖMSS Atamasından sonra başka ile tayin hakkı?

smyzkrkc

Üye
Üye
herkese slmlar nasip olursa artık ömss den sonra bir çoğunluğumuz atanacak ben atamayı önce kendi ilimde başlayıp 3 ay sonra hangi üniye gideceğim belli olduktan sonra o ile tayin edilebilir miyim ??? rehber öğretmenim eğitim senin kanunen hakkın kendi ilinde başlarsın sonra kadro varsa seni oraya atarlar eğer yoksa 1 yıl sonra atama çıkar diyor sizce nasıl fikirlerinizi almak istiyorum

YassaX

Üye
Üye
smyzkrkc; Engelli Memurluğunda ya da Normal Memurlukta; göreve Başlarken Aday Memur Olarak Başlıyorsun .. Aday Memur iken; İzin, tayin ve bazı sosyal hakların malesef olmuyor..Cunku Devlet Memurluğuna Adaysın.. Adaylığın Kalkması ve ASil Memur Olman ise süre Olarak Kurumlardan Kurumlara değişmektedir. Çoğunlukla 1 Yıl Aday Memurluk süresi .. 1 Yıl Sonunda Aday Memurluğun tamamlanıp; asil memurluğa hak kazanman halinde Asaletin; tasdikleniyor ve Asil Olarak Memur oluyorsun.. Ondan Tayin, izin ve diğer Sosyal hakların mevcut oluyor.. Tayin olayı da ; gideceğin yerde seninle alakası boş kadro varsa ya da uygunsa tayin olabiliyorsun.. Ancak ; ÖMSS ile atanıp ; 3 ay sonra tayin isteme hakkın malesef yok..

YassaX

Üye
Üye
smyzkrkc Rica Ederim ...

kul_veysi

Üye
Üye
Arkadaşlar şu engellilere yönelik tayin hakkı olan başbakanlığın bir seferlik tayin hakkı sunduğu genelgeyi bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

derderbo

Üye
Üye
Arkadaşlar şu engellilere yönelik tayin hakkı olan başbakanlığın bir seferlik tayin hakkı sunduğu genelgeyi bulamıyorum yardımcı olurmusunuz
genelge diye bir şey çıkmadı başbakanlığın.ASPB lığı sadece kendi kurumunda böyle bir genelgesi var diye biliyorum.
Ancak engellilere ve engelli 1.dereceden yakınlarına bir defaya mahsus kendi iline tayin hakkı şuan mecliste yasa olarak çıkacak hatta bunun haberleri çıktı sanırım yasalaşması yakındır.

bulent0001

Üye
Üye
sayın yassax bey 2014 yılı sınav başvuruları sence ne zaman olur

İsen Buga

Üye
Üye
Bu ay içinde başlıyor...Daha keskin bilgi için ÖSYM sitesini bir ziyaret ediniz lütfen...

bulent0001

Üye
Üye
sayın derderbo 2014 sınavı ile ilgili bilgi verirmisin şimdiden teşekkürler

bulent0001

Üye
Üye
sayın isen buga şimdi baktım da şubat 24 başvurular öyle yazıyor

derderbo

Üye
Üye
sayın derderbo 2014 sınavı ile ilgili bilgi verirmisin şimdiden teşekkürler

Bülent bey şuanda EKPSS İle ilgili sadece sınav tarihinin 27 nisanda yapılacağıdır.Ancak başvuru klavuzu yayınlanır yayınlanmaz burda yardımcı oluruz.

Tekerlekli Sandalye