ÖMSS Başvuru Tarihleri Belli Oldu

murat1071

Üye
Üye
ÖMSS BAŞVURU TARİHİ 20.02.2012 BAŞLIYACAKTIR.

T.C.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı : B.170ÖYH0100000-107.99- 10/02/2011

Konu : Özürlü Memur Seçme Sınavı hk.

……………. VALİLİĞİNE

(Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne)

İlgi: 04.01.2012 tarihli ve B.170ÖYH0100000-107.99-5/0002 sayılı yazımız.

Bilindiği üzere Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sınavı 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır. Söz konusu sınav için ÖMMS başvuru Kılavuzu yayınlanacak olup, sınav başvuruları 20.02.2012 tarihinde başlatılacaktır. Adaylar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından doldurulacak “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi” ile ÖSYM merkezlerine giderek başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Söz konusu belgenin doldurulması ve ÖMSS başvuru süreçlerinin aktarılması amacı ile eğitim programı hazırlanmıştır. İlgi yazımızla söz konusu eğitime katılacak personelin iletişim bilgileri talep edilmişti. Müdürlüğünüzce tarafımıza isim ve iletişim bilgileri iletilen meslek elemanlarının yol, gündelik, şehir içi ulaşım, konaklama giderlerinin İl Müdürlüğünüzce karşılanarak 14.02.2012 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek eğitime katılımlarının sağlanması hususunda,

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Kenan BOZGEYİK

Müsteşar

Tarih :14.02.2012

Saat : 09:30

Yer : Ankara Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Müdürlüğü İdare 2 Binası Seminer Salonu

Saray Osmangazi Mah. Şükrü Saraçoğlu Cad. No: 91 Pursaklar – Ankara

Necatibey Caddesi No: 49 Kızılay / ANKARA Ayrıntılı bilgi için irtibat: Fatma GÖKMEN ASP.Uzm.

Tel : 0312 2295511 Fax: 0312 2295585

E-posta:bilgiedinme@ozida.gov.tr Elektronik Ağ: T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    67.4 KB · Görüntüleme: 161

gülümse_hayata

Üye
Üye
ÖMSS başvuru tarihi belli oldu
Engelli memur adaylarının merakla beklediği Özürlü Memeur Seçme Sınavı (ÖMSS) başvuru tarihleri belli oldu. Açıklama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan geldi. ÖMSS başvuruları 20.02.2012 tarihinde başlatılacaktır.

HacıEmre

Üye
Üye
mesela ilkokul ve lise başvuruları kesin seçmek zorundayız öylemi kura ilemi başvurucaz yada sınav ilemi burda kesni seçmemiz mi lazım

kızıl toprak

Üye
Üye
arkadaşlar bu sınavı ösym yapıyor ve bakarsanız hala başvuru tarihi yazılmamış..yazan arkadaşlar nerden öğrenmişse söyler misiniz,bende bakıp emin olmak istiyorum..

murat1071

Üye
Üye
HacıEmre;

Kılavuz açıklanmadı henüz kılavuz açıklandığında detaylı bilgi alabilirsin.

YassaX

Üye
Üye
murat1071 ve gulumse_hayata verdiginiz bu guzel bilgiler icin cok tesekkurler. Herkese Hayirli ve Ugurlu Olsun :)

kızıl toprak

Üye
Üye
bir arkadş ''ÖMSS BAŞVURU TARİHİ 20.02.2012 BAŞLIYACAKTIR.'' yazmış..kılavuzçıkmamışsa bu tarih ne peki!!
sınava 2 ay kalmış ve hala kılavuz yayınlanmamış..(( dersler ve konular belli değil... umarım kandırılmıyoruz..

murat1071

Üye
Üye
Kızıl toprak;

Ekteki Resmi Dosyaya bakmanda yarar var..

kızıl toprak

Üye
Üye
memurlar.net,aile ve sosyal politikalar bakanlığı ve ösym.gov a baktım,başvuru tarihi hakkında bilgi göremedim..yine de size teşekkürler,saygılar,iyi akşamlar..

Birey

Üye
Üye
Taksit taksit bilgi veriyorlar!! Başvuru şartları yok neymiş bir belge imzalayacaz ee sadece bu mu? Bu sevincinize zere kadar anlam veremiyorum! neye seviniyorsunuz? bir belge dolduracağınız için mi? başvuru şartları yok, konular belli değil ee siz neye sevindiniz gerçekten merak ettim.

murat1071

Üye
Üye
ARKADAŞLAR;

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI'ndan yapılan açıklamada başvuru tarihinin 20/02/2012 tarihi olduğu söylendi.İlerleyen günlerde sınav kılavuzu yayınlanacaktır.
İnternet üzerinden başvuru olmıycak en yakın ösym sınav merkezi gidilip kayıt yapılcak şuanlık bilgiler böyle sadece başvuru tarihi kesin onun dışında kesin bir bilgi yok.
BİLGİ İÇİN SAYFAYI TAKİP ETMENİZDE YARAR VAR.

YassaX

Üye
Üye
Ben bazı Arkadaşları Anlayamiyorum zaten.. Sonuc olarak herşey adim adim gidiyor..Tamam Sınav Klavuzu onemli ancak, bundan da önemlisi ÖMSS Sınav Tarihi belli oldu; 29 Nisan 2012 ve Başvuru Başlangıc tarihi de 20 Şubat 2012 .. zaten pazartesiden itibaren diğer bilgilerde yayınlanacaktır.. ÖMSS İlk defa yapılan Merkezi Özürlü Sınavıdır.. Bir cok aksaklık olacaktır..Herşeyin ilki sancılı olur..Yukarıda Arkadaşlar linki vermis halen adam inanmiyor, Klavuzu gormek istiyor.. O zaman biraz bekleyecek, umarim başvuru tarihlerini kacırmazlar o arkadaşlar.. acele etmemekte fayda var..Sadece ÖMSS ye çalışmakta yarar var

Birey

Üye
Üye
Sınava 2 ay kalmış olacak, rapor yada belgelerde sorun yaşayanlar sıkıntıya girecek. Bu açıklama benım için hiç bişeydir zira zaten sınav tarihi belliydi, başvuru şartları ve konular belli olmadıktan sınra başvuru tarihi benım neyime. Zaten bi şekilde 29 Nisandan önce olması gereken bişey bu ha 20 şubata ha marta bu açıdan fark yok. 20 şubat dahi çok geç olacak( sorun yaşayacak arkadaşlar için).

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar , Zaten Sınav Klavuzu yayınlandığında, Rapor Konusunda Olumsuz durumlarda olanların, Sınav Başvuru Tarihlerine yetişmeleri mümkün değildir.. Raporundan Şüphesi olanlar, bu zamana bırakmayacaklardı.. En erken Rapor teslim süresi 20 işgünüdür.. Bunlar Forumda ve sitede defalarca kez yayınlandı.. Herkesin Hakkında Hayırlısı Neyse O Olsun.. Tüm Arkadaşlara yaklaşık Başvuru Tarihi 15 Şubat Sonrasına soylemiştik.. Pek değişen birşey olmadi ..

Birey

Üye
Üye
Sınav yönetmenliğinde olmayan bir şart sonradan eklenirse bunun suçu devletin olur kişilerin değil. Bu durumdaki bir insana kimse 'bu güne bırakmasaydın' deme hakkına sahip olamaz. Kişisel görüşler farklıdır, resmiyet farklıdır.

YassaX

Üye
Üye
Keko Devlet Sınav Yönetmeliğinde Olmayan bir şeyi bir anda şart olarak eklemez..Özellikle Raporlar konusunda... Ben Yuzlerce Soruya cevap verdim ve Soruları da yayınladım... Rapor Tarihi Konusunda 2006 Temmuzuna kadar Olan Raporlar 1998 yonetmeliğine yani 14 yıl onceki yonetmeliğe gore alinmis raporlardır.. Kişisel Kanaatim % 40 ve üzeri Raporların - Sürekli olanlarından Tarih istenmemesidir.. Ancak benim Raporum 1998 yonetmeliğine gore alinmis olsa idi yenilerdim.. Calistirilamayacaği İş alanları kısmını dolu olmasini sağlardim, Raporun Kullanım Amacı : İstihadam = Evet ya da X ile işaretli olmasini sağlardim. Bunlari defalarca kez uyardim anlattim.. Neden boyle olmasi gerektiğinin mantiğini da anlattim.. Tabiki de Engelli Kardeşlerimiz icin Rapor Alma Çilesi nedir cok iyi bilirim.. Ancak bazı kurallar icin fedakarlıklar gereklidir.. Armut piş ağzima düş mantiği olmamalidir.. Herkes icin Hayırlısı Olsun.. Devletin bir anda Rapor Konusunda tum engelli kardeslerimizi hastane yollarina dokmeyeceğini dusunuyorum...

Birey

Üye
Üye
Özkancey, Devlet dediğiniz gibi yönetmenliğe aykırı bir şart koşmazsa tabi ki Haklısınız. Neticede yönetmenlik yayınlayalı aylar oldu ve rapor hakkında bir kaç madde vardı( var olduğunu hatırlıyorum ama tam olarak ne olduğunu hatırlmıyorum). Neticede bir gelişme daha var tabi ki olumsuz değil olumludur ama konular belli olmadan başvuru tarihinin belli olmuş olması bende bu sınavın ciddiye alınmadığı algısı yaratıyor. Tamam bu güne kadar engelliler için yapılan en iyi çalışmaları bu hükümet yaptı Allah razı olsun ama böyle taksit taksit bilgiler verip insanın burnundan getirmelerinin anlamı yok. sınav ilk defa olabilir ama TR de ilk defa sınav olmuyor isteselerdi daha düzgün bir şekilde bilgilendirebilirlerdi bizleri. Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı, tüm engelliler kendilerine en yakın Halk Eğitim Merkezlerine gidip ÖMSS kursları için kayıt yaptırmalarını açıklıyor. Gidiyorsun adamlar bizim haberimiz yok diyor öyle bir kurs yok diyor. Bu durumda ya o açıklamayı yapnlar yada H.E.M beni kandırmış oluyor. Bu tür durumlar anca gerikalmış ülkelerde olur( hoş zaten gelişmiş bir ülke olduğumuzu söyleyen yok)

Kim ne derse desin, ÖMSS konusunda devlet sınıfta kalmıştır. Sınava 2 BUÇUK AY kala, sınavın konuları ve katılım şartları belli olmuş olacak...

volkqn

Üye
Üye
hayrlı olsun herkeze :)

Tekerlekli Sandalye