ÖMSS Başvurusu yaptığımız ille sınava gireceğimiz il farklı olursa?

iyarar

Üye
Üye
ark lar merhaba ben sakarya üni de okuyorum basvurumu da sakarya da yaptım tamamladım ama yazışma adresim olarak burdaki ev öğrenci evi değişebilir diye ailemin yaşadığı (ist ) olarak yazmam gerekti doğal olarak sınava da ist da gireceğim.benim sorum sınava ist da girdiğim için sadece ist da deği baska illerde de tercih hakkım var değil mi..?

YassaX

Üye
Üye
iyarar ; Evet başka illerede tercih hakkın var ..Merkezi Özürlü Sınavı olacağı için, istediğin ili de yazma hakkın olacaktır

iyarar

Üye
Üye
ikametgah adresim in ist da olması bişi farketmiyor değil mi..?

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
arkadaşlar aldığım bilgilere göre öncelikle bizlerin ikamet ettiğimiz yerlere atamamız olacakmış ondan sonra diğer illere ve tam teşkilatlı hastanelerin olduğu yerler olacakmış bu konu hakkında bilginiz varmı ?

YassaX

Üye
Üye
iyarar ; burada iki ana konu var.. ÖMSS Başvurusu ve Tercih Edeceğin iller ... Sınav Kılavuzuna göre yazıyorum; ÖMSS Başvurusunu; İkametgah Adresin nerede ise orada yapıyorsun.. İkametgah adresin İstanbul ise; orada başvurunu yapıp, Sınava Gireceğin il olarakta İstanbulu tercih ediyosun... İşin Atanma kısmına gelince; ikametgahın neresi olursa olsun, Türkiye'nin her yerini tercih etme hakkın olacaktır...

iyarar

Üye
Üye
evet bende yazışma adresimi ist yazdıım için sınava da kısmetse ist da gireceğim.tercih kısmını merak etmiştim

iyarar

Üye
Üye
yalnız söle bişi var benm ikametim ist fakat ben basvurumu sakaryada yaptım sıkıntı da olmadı

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar bu tarz konularla ve sorularla bence boşa vakit harcıyorsunuz.. ÖMSS Başvurunu yaptı iseniz, sadece Sınava çalışmayı düşünmeniz gerekir... İşin Tecih kısmı, atanma kısmı sınav sonrasındaki iştir.. Soylentilere, boş yorumlara aldanmayın, KPSS B Grubu Sınavını biraz araştırın, kendini sorularınızın cevaplarını bulacaksınız .. ÖMSS ise; Bir nevi Engelli KPSS B grubu statusunde olacaktır.. Merkezi yapılan bir sınavda , kendi ili tercih vs diye bisey yoktur.. Her ili rahatlıkla secebileceksiniz.. Ancak bu tarz sorularla vakit kaybederseniz, tercih icin kullanacağınız puan istediğiniz seviyede olmayacaktır, bilginize...

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
tercih icin kullanacağınız puan istediğiniz seviyede olmayacaktır, dediniz nasıl yani anlamadım

YassaX

Üye
Üye
iyarar; Sınav Kılavuzunun 4. Sayfasında der ki ; 2.2. BAŞVURU İŞLEMLERİ " ÖMSS’ye ve kuraya başvuracak adaylar öncelikle, kendileri için belirtilen tarihlerde, ÖSYM'nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet adresinde yer alan Aday Başvuru Formunun bir çıktısını edinerek dolduracaklar ve gerekli belgelerle birlikte kendi adres ilinde bulunan (varsa ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne şahsen başvurarak ilgili görevliler ile görüşeceklerdir "

Buradan ne sonuc cıkar, yorum size kalmış ... Şimdilik bana müsade, ders calışma zamanı ...

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi ; O yazdığım mesajda hersey açık ve anlaşılır, tekrar okursanız anlayacaksınz .. Simdilik bana musade, ders calisma zamani ...

iyarar; Rica Ederim ...

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi ; " Ancak bu tarz sorularla vakit kaybederseniz, tercih icin kullanacağınız puan istediğiniz seviyede olmayacaktır, bilginize... " ---> Burada anlatılmak istenen şudur : Sınav Sonrasını ilgilendiren konularla ve yorumlarla vakit kaybetmemeli, ne kadar cok çalışırsanız o kadar faydası olur... Eğer sınav sonrası vs şu an için gereksiz konulara kafanızı yorarsanız, sınavdan istediğiniz puanı alamazsiniz ve tercih yaparken düşük puanınızla tercihlerde bulunmak zorunda kalır ve atanma şansınızı azaltmış olursunuz... Sanırım bu mesaj daha açık ve net anlaşılır oldu... Size bu bilgilerin şu an icin faydası olmadığını ifade etmek icin yazdim ...

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
bende aynen o şekilde düşünüyorum farklı bir bilgidir diye algıladım ondan sorma gereği duydum tşk ler

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi ; Rica Ederim ...

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
şimdi ders çalışma vakti allaha emanet olun hoşçakalın arkadaşlar...

YassaX

Üye
Üye
Sizde Hoşçakalın Sevda_Mevsimi, iyi çalışmalar ...

Tekerlekli Sandalye