ÖMSS Başvurusunda bitirilen okul tarihini yanlış yazmışım?

avea58

Üye
Üye
Merhaba,
Ömss başvuru işlemimi lisede gerçekleştirdim.Başvuru sırasında mezun olunan okulun tarih bölümüne 1998 yazılacağına doğum tarihimin yılı 1981 yazılmış yeni fark ettim.Başvuru sırasında okullara herhangi bir bilgi gelmediği için baya uğraştık benimde gözümden kaçmış.
Herhangi bir işlem yapmam gerekiyorm.sınav açısından bir sorun teşkil edermi.
yardımınız için şimdiden teşekkürler.

YassaX

Üye
Üye
avea58; ÖMSS - 2012 SINAV KILAVUZUNUN 11. Sayfasında Şu Şekilde Bir Yazı Mevcut :

" ÖĞRENİM BİLGİLERİ’ni değiştirmek isteyen adaylar Başvurudan sonra, öğrenim düzeyi veya mezun olunacak/olunan alan/program bilgisinde yanlışlık ya da değişiklik olan adaylar bu isteklerini belirten dilekçelerine değişikliğe esas bilgilerini gösterir resmî belgelerinin bir suretini de ekleyerek sınava başvuranlar 8 Mart 2012 tarihine kadar, kuraya başvuranlar 31 Mayıs 2012 tarihine kadar Merkezimize ulaştırmalıdırlar. Süresi içerisinde Merkezimize ulaşmayan veya ekinde söz konusu belge bulunmayan dilekçeler işleme alınmayacaktır "

Aşağıda yazmış olduğum yazı Sınav Kılavuzunun içinde GENEŞ AMAÇLI DİLEKÇE ( Sınav Kılavuzunun Son 3-4 Sayfasında ) .. Yalnız bu dilekçeyi ÖSYM'ye 8 Mart 2012 Tarihine kadar yani en Gec yarin Mesai Bitimine kadar ulaştırman lazim.. Dilekçenin Ekine de , Mezuniyet Belgeni , ASLI Gibidir olanı olursa daha iyi olur..Bir de ÖSYM de Kayıt işlemi sirasinda sana verilen ÖMSS 2012 Kayıt Evragının Kopyasıyla birlikte.. Yarın Mesai bitimine kadar yetiştiremem diyorsan, ÖSYM yi bir araman lazim.. COk zor düşen bir hatları var, ara ve durumunu öğren : OSYM TELEFON : 0(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral) ... Ayrıca Posta ile gondericeksen APS en hızlısıdır.. Hangi ildesin bilemiyorum ama elden ulaştırma şansın varsa, OSYM ADRES : ÖSYM 06538 Bilkent / ANKARA

ADAYLAR TARAFINDAN ÖSYM’YE GÖNDERİLECEK DİLEKÇELER İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Dilekçe yazılmasını gerektiren konular için ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada “Genel Amaçlı Dilekçe” örneği kullanılmalıdır. Dilekçenin işleme koyulabilmesi için adayın ne istediğini açıkça belirtmesi gerekir. Dilekçe örneği üzerindeki bütün bilgi alanlarının doldurulması zorunludur, bilgi alanları eksik olan dilekçeler işleme alınmayacaktır. Aday, dilekçenin aslını ÖSYM’ye ulaştırmalıdır. Merkezimize faks yoluyla ulaştırılan dilekçeler işleme alınmayacaktır. Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarası belirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasını ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi İnternet adresinden T.C.
Kimlik Numarası ve şifresi ile edinecektir. Adayın Aday İşlemleri Sistemi adresinde işlem yapabilmesi için herhangi bir sınava başvuru işlemi sırasında edindiği aday İnternet erişim şifresini kullanması gerekir. Bu şifre, adayın sonraki yıllarda da ÖSYM’nin İnternet adresinden yapabileceği tüm işlemlerde (sınava giriş belgesi edinme, sonuç öğrenme, bilgilerini görme ve bazı bilgilerini değiştirme vb.) kullanılacaktır. Bu nedenle adayın bu şifreyi unutmaması, kimseye vermemesi ve özenle saklaması gerekir. Şifresini bilmeyen ya da yeniden edinmek isteyen adaylar T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanıyla şahsen ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurmalıdır.

Dilekçe yazılmasını gerektiren konular:

Adaylar, aşağıda belirtilen konular için dilekçe yazacaklardır:
♦ Sınav ve yerleştirme sonuçlarının incelenmesi isteği
♦ “Özür Durumu Bilgileri” alanında değişiklik yapma isteği
♦ “Öğrenim Bilgileri” alanında değişiklik yapmak isteyen yeni durumlarını gösterir onaylı resmî belgelerini dilekçelerine ekleyerek ÖSYM’ye göndereceklerdir.)

avea58

Üye
Üye
ösym ile görüştüm farklı birşey söylemedi.
bilgi için teşekkür ederim.

muneza

Üye
Üye
Özkancey Ben yeni önlisans mezunu oldum şimdi aday başvuru formum hepsi tamamlandı öğretim durumu ön lisans yaptılar bir problem çıkarmı benimde kafam karışıyor

YassaX

Üye
Üye
muneza ön lisans Mezunu isen ve Öğrenim Durumunu da Ön Lİsans Yaptı iseler ne sorun cıksın ki , Doğru yeri yapmışlar bence sıkıntı olmaz.. Arzu edersen ÖSYM yi bir ara ...OSYM TELEFON : 0(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral)

YassaX

Üye
Üye
ösym ile görüştüm farklı birşey söylemedi.
bilgi için teşekkür ederim.

avea58; Rica Ederim ... Umarim Sorun cıkmaz .. Aslinda , ÖSYM Merkezinde seni kayıt yaparlarken, önce yetkili bir cıktı alıyor ve sana soruyor bilgilerde bir hata var mi diye .. Aynısı benim başıma geldi.. Lisans Mezunuyum, diplomada 22.07.1999 yaziyor mezuniyet tarihi ; Yetkili 22.07.1990 yapmis.. İlk cıktı aldi ve ben kontrol ederken hatayi gordum ve duzeltti.. işte sende ilk anda duzelttirebilseydin.. Cunku cıkan kağıdın biri orada kaliyor ve sen imzaliyorsun, yani bilgilerin doğruluğunu kabul etmis oluyorsun...

oykucu05

Üye
Üye
merhaba özkancey..umarım keyfin de sağlığın da süperdir.dün başvuru belgeme öylesine bakarken fark etti. mail adresimi yazarken @ işareti yerien q yazılmış..sence bir sorun olur mu?

YassaX

Üye
Üye
oykucu05 ; merhaba .. Tesekkur Ederim iyiyim, umarim sizde iyisinizdir ...Mail Adresinizi aslinda dune kadar OSYM nin Web Adresinizden İnternet Şifrenizle ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sitesinde Aday İşlemleri Sisteminden girerek değiştirebilirdiniz, ancak artik yapamassiniz.. O nedenle bence bir sorun olmaz, @ yerine q olmasi bence bir sorun yaratmaz ..OSYM TELEFON : 0(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral) --> Arzu edersen bir arayip sorarsin , her ihtimale karşılık

figen21

Üye
Üye
mrb şimdi sınav giriş belgeleri postaylanmı gönderilecek yoksa internet üzerinden alıcağız

YassaX

Üye
Üye
figen21 hanım; merhaba ... Sınava Giriş Belgenizi; Size ÖSYM Başvuru Merkezinden verilen İnternet Aday Şifrenizle ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinden çıkartabileceksiniz .. ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi adresine girip; Aday İşlemleri Sistemine girdikten sonra; şifrenizi ilk kez kullaniyorsanız öncelikle değiştirmeniz istenecektir.. Sonra da Aday İşlemleri Bölümüne girip, İşlem Yapmak istediğiniz Sınav diyor, oradan da 2012 - ÖMSS Yi seciyorsunuz..Sol tarafta en alt bölümde Sınava Giriş Bilgilerim Bölümünü seciyorsunuz.. Şu anda "Sınava Giriş Belgesi görüntüleme ve yazdırma işlemleri henüz başlamamıştır." şeklinde yazi mevcut.. 15 Nisan 2012 tarihinden sonra (net tarih belli değil ), ara ara bakip, bilgiler sisteme yansıtıldığında oradan cıktısını alacaksınız

YassaX

Üye
Üye
figen21 hanım ; Rica Ederim ...

Tekerlekli Sandalye