ÖMSS başvurusunda tahsil durumu?

SANAATKAR

Üye
Üye
Ilkokul mezunuyum ortaokulu dişaridan bitirdim ortaokul mezunu yoksa yeni sisteme göre ilköğretim okulu mezunumu gözüküyorum şimdi ömss sinavina girebilecekmiyim yoksa kuraya mi tabi
tutacaklar aydinlatirsaniz sevinirim kuraya tabi olacaklarda ömss başvurularinimi takip edecekler başvurular ne zaman açiklanacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
İlköğretim ( İlkokul ve Ortaokul ) mezunu olarak kabul edildiğinden dolayı kuraya tabi olacaksınızdır. Herşey sınav takvimi açıklandığında netlik kazanacaktır. Bu bakımdan birazdaha beklenmesi gerekiyor takvim açıklansın tüm sorular yanıt bulacak.

muroo

Üye
Üye
ömss başvuruları hakında bilgisi olan varmı?

YassaX

Üye
Üye
SANAATKAR, gülümse_hayata zaten sorunuzu cevaplamış..Ben sadece bir iki ekleme yapmak istiyorum :
İlköğretim Mezunları ( İlkokul ve Ortaokul ) ÖMSS Başvuru süreleri içerisinde Başvuru yapacaklar, ancak Sınava girmeden Noter Huzurunda KURA ile atanmayı bekleyeceklerdir ...c) Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebilir. ..ÖMSS 'ye Başvuracak ilköğretim mezunları ilk etapta ÖMSS başvuru formunu doldurup diğer evraklar kimlik sağlık raporu sertifika ÖMSS başvuru bürölarına vereceklerdir daha sonra başvurunuz onaylandıktan bir süre sonra tercih kılavuzları yayınlanacaktır bu tercih kılavuzuna göre çalışmak istediğiniz kurumları kura başvuru belgesinde seçerek doldurup ilgili merkeze vermek suretiyle kuraya tabi olacaksınız.noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacak kura sonucu işe yerleştirileceksiniz ÖMSS için SINAV KLAVUZU daha yayınlanmadı, onu bekleyip , Cevaplara net olarak ulaşmak gerekir..

YassaX

Üye
Üye
muroo, ÖMSS için SInav Klavuzu daha yayınlanmadı..Onun icin ÖMSS Başvuru Tarihleri ve diğer Bilgiler henuz acıklanmadı.. Sınav Klavuzunun Şubat Ayı ortalarına doğru yayınlanacağı düşüncesindeyim... ÖMSS Başvurularıda tahminen Mart Başı gibi olur ...

Tekerlekli Sandalye