ÖMSS Başvurusunda yapılacak işlemler nedir?

enes1993

Üye
Üye
selamun aleyküm ömss ye başvuran bi abimiz başvuru işlemini anlatabilir mi kılavuzdan tam anlamadım özellikle şu taahhüt belgesi ni?teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
enes1993 Aleyküm Selam... İnternet üzerinden http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59219/h/2012-ozurlu-memur-secme-sinavi-omss-aday-basvuru-formu.pdf -- > Aday Başvuru Formunun bir ciktisini aliyorsun ve dolduruyorsun ( Özür Durumu Bilgileri Haric ) ve bir fotokopisini cekiyorsun ... Sonra Nüfus Cuzdani asli ve Fotokopisi, Diploma asli ve Fotokopisi, Özürlü Raporu Aslı ve 2 Adet Fotokopisi, ile Bulunduğun ilin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gidiyorsun.. Orada yetkililer 3 Adet Ön Kabul ve Taahhüt Belgesi dolduuruyorlar .. Sonra sende imzalıyorsun.. Diploma, Özürlü Raporu, Aday Başvuru Formu ve Nüfus cuzdani fotokopisini Sos. Hizç İl Müdürlüğü'ne veriyosun, onlarda sana Ön Kabul ve Taahhüt Belgesinin 2 adetini veriyorlar.. 25 TL yi Bankaya yatiriyorsun.. Ziraat Bankası sadece ATM lerden aliyor, Halkbank ve Vakifbank Gişeden alabilir.. Sana tavsiyem; daha az sırası olan Kuveyt Türk Katılım Bankasına 25 TL yi yatırman.. Sonra ÖSYM merkezine gidiyorsun (Sana en yakin Lise ye de gidebilirsin, hemen hemen her lise ÖSYM Başvuru Merkezi Görevini yapiyor ) .. Aday Başvuru Formu, Özürlü Raporu Fotokopisi, Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı aslı 1 adet, veriyosun ve sisteme giriş yapıldıktan sorna Yetkilinin cıkardığı ÖMSS Başvuru Kayıt bilgilerini kontrol ediyosun, 2 adet cıkarıluyor,imzaliyorsun, aynı zamanda en altta şifrende yaziyor.. İşlem bu kadar

enes1993

Üye
Üye
abi çok sağol çok iyi anlatmışsın Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü istanbulda cağaloğlunda var bana biraz uzak başka yerden halledilmiyo mu?

YassaX

Üye
Üye
enes1993 ; Rica Ederim... Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | --> Bu Link'teki sayfanın en altında ÖMSS ve Kura Hakkında Bilgi Alabileceğiniz Linkler bölümünün 5. sirasinda Ön Kabul Belgesi Müracaat Yerleri için tıklayınız kısmına gir ve orada İstanbuldaki Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün iletişim bilgileri ve adresleri mevcut.. Sana en yakın adresi tespit et ya da oradaki iletişim bilgilerinden telefonla arayarak öğrenebilirsin...

enes1993

Üye
Üye
abi çok sağol akşam akşam yordum seni ama internet üzerinden parayı yatırabiliyormuyuz

YassaX

Üye
Üye
enes1993 ; beni yoruyorsun evet , ama kendini neden yormuyorsun. Mesela bu sorduğun sorunun cevabı da var, Sınav Kılavuzunda.. Sınav Kılavuzunun LİNKİNİ veriyorum sana ; http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59235/h/2012omsskilavuzyeni220-2-2012.pdf --> Buradan Sınav Kılavuzunun 51. sayfasini ( Sondan bir önceki sayfa ) açarsan, orada hangi bankalara ne şekilde yatırabileceğin yazmaktadır.. Ne demisler ; Balık Vermeyeceksin, Balık Tutmayı öğreteceksin ... :)

YassaX

Üye
Üye
enes1993; Amin ...ALLAH Senden de Razı Olsun :) Rastgele :)

Tekerlekli Sandalye