ÖMSS Başvurusunu bizzat sınava katılacak kişi mi yapmalı?

Fadime22

Üye
Üye
Ben tekerlekli sandalye kullanan biriyim. ÖMSS sınavına gireceğim. Tekerlekli sandalye kullandığım için sınav başvurunu bizzat benim gidip yapmam beni biraz tedirgin ediyor mimari engeller nedeniyle. Başvuruyu benim adıma kardeşlerimden biri yapamaz mı acaba?

YassaX

Üye
Üye
Fadime22 hanım ; Öncelikle Geçmiş Olsun, ALLAH Yardımcınız olsun... ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzunda; 2.2. BAŞVURU İŞLEMLERİ :" ÖMSS’ye ve kuraya başvuracak adaylar öncelikle, kendileri için belirtilen tarihlerde, ÖSYM'nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet adresinde yer alan Aday Başvuru Formunun bir çıktısını edinerek dolduracaklar ve gerekli belgelerle birlikte kendi adres ilinde bulunan (varsa ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne şahsen başvurarak ilgili görevliler ile görüşeceklerdir "

Fadime22 hanım; malesef kendiniz gitmeniz gerekmektedir.. Çünkü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde " Ön Kabul ve Taahhüt Belgesini " imzalayacaksınız.. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sizin durumunuzda olan Adayların özelliklerine göre kolaylık yapabilir.Sakarya da mesela bunun icin Zemin Katta Başvuru işlemeleri de yapılmaktadır.. Umarım Sorunsuz bir şekilde ÖMSS Başvurunuzu yaparsınız.. Saygılarımla ...

Fadime22

Üye
Üye
Göstermiş olduğunuz ilgi verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim özkan bey. Madem kendimiz başvuracağız elden bişey gelmez gidip başvuralım bakalım. İnş. merdiven engelline takılıp kkarga tulumba çıkarılmak zorunda kalmayız. :(

YassaX

Üye
Üye
Fadime22 Hanım; Rica Ederim ... Evet malesef kendiniz bizzat başvuru yapmak zorundasınız... Arzu ederseniz gitmeden Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün telefonundan iletişime geçip, durumunuzu izah ederek, bu konuda bir kolaylık olup olmadığını sorabilirsiniz ... Bence faydasi olur.. Vereceğim LİNK'ten Size En yakın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na Bağlı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün telefonuna ve adresine ulaşabilirsiniz : http://engelliler.gen.tr/f58/omss-b...bakanligi-il-mudurluklerinin-adresleri-12294/

Saygılarımla ...

Tekerlekli Sandalye