ömss de 62 puan alan birinin atanma şansi nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msm18694

Üye
Üye
ömss de 62 puan alan birinin atanma şansi nedir?

polo42

Üye
atanma şansın düşükde olsa kimse sıfır diyemez. birazda yaptığın tercihlerle alakalı bir durum...

YassaX

Üye
Üye
msm18694 ; 62 Puan Alan kisi eğer meslek tercihleri yapma şansı varsa ; atanma ihtimali olabilir. Örneğin : İlahiyat Mezunu , İmamhatip Mezunu ; Mühendis Olması ; Veteriner ; ya da guzel bir meslek dalında Teknisyen ya da Tekniker olma durumlarında ihtimal olabilir. Lise 2001 , Ön Lisans 3001 , Lisans 4001 Kodlarıyla atanma şansı özellikle ilk atamada imkansız diyebilirim.

Saygılar ...

rap43

Üye
Üye
Bende 58 puan aldım büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum ve bilgisayar sertifikam var başlara bölümüm onları ve bilgisayar sertifikası ile ilgili yerleri tercih ettim diğer yerler ise genel alım hizmetli kadrolarını tercih ettim umarım işe yarar meslek sahibi olmamız herkezin allah gönlüne göre versin.

YassaX

Üye
Üye
rap43 ; Amin İNŞALLAH ... Hakkımızda & Hakkınızda & Tüm Engelli Kardeşlerimizin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

msm18694

Üye
Üye
msm18694 ; 62 Puan Alan kisi eğer meslek tercihleri yapma şansı varsa ; atanma ihtimali olabilir. Örneğin : İlahiyat Mezunu , İmamhatip Mezunu ; Mühendis Olması ; Veteriner ; ya da guzel bir meslek dalında Teknisyen ya da Tekniker olma durumlarında ihtimal olabilir. Lise 2001 , Ön Lisans 3001 , Lisans 4001 Kodlarıyla atanma şansı özellikle ilk atamada imkansız diyebilirim.

Saygılar ...
imkansız diye birşey söz konusu olamaz bence.sonuçta atamaları ösym yapıyor ve aynı zamanda tercih yaptığın ile olan başvurunun da önemi çok büyük.

YassaX

Üye
Üye
msm18694; Konu açıp, soru olarak sormuşsunuz, bende sorunuzu cevaplamak için yorumumu yaptim. Yaptiğim yoruma saygi duymayip, kendi sorunuzu kendiniz cevaplayip, yorumumu dikkate almayacaksanız, neden konu açıp, soruyorsunuz. Gönül İsterki İNŞALLAH Herkes Atansın. Ancak, bunun bir bayrak yarışı olduğunu unutmayin ve bazı gerçeklerlede yüzleşin. 9 Ağustos 2012 günü, ÖMSS Yerleştirmelerine ait Sayısal Veriler açıklanırsa görebileceğiz. 62 puanla, hangi mezuniyet olursa olursa olsun, ÖMSS 2012 / 1, ilk atamada lise, ön lisans, lisans ; Herhangi Bir lise- ön lisans - lisans programindan mezun olma 2001 - 3001 - 4001 ( düz memur kadrolarına ) kodlarıyla yerleşmesi bana göre imkansız. Hangi il hangi ilçe olursa olsun... Bu görüş ve düşüncemin sonuna kadar arkasindayim... HERKES İÇİN EN HAYIRLISI NEYSE O OLSUN...

Saygılar...

marcus_oredius

Üye
Üye
yasaxın dediği gibi 2001 3001 4001 kontenjanlı kadrolara yerleşmesi imkansız ancak eğer mesleki bir sertifikası varssa kalorifercilik. daktilograf gibi bu yardımcı olabilir.

şunu demişsin "imkansız diye birşey söz konusu olamaz bence.sonuçta atamaları ösym yapıyor ve aynı zamanda tercih yaptığın ile olan başvurunun da önemi çok büyük." imkansız denilen şey malesef var. ösym bile yapıyor olsa sonuçta puan ve sıralamanız belli bu puana gelene kadar olan kişiler yerleşmeli veya hatalı tercih yapmalı ki sizin atanabilme şansın olabilir.

sonuçta burda insan faktörü çok önemli. bir tercihde hata yapmak yada olasılıkları yalnış hesaplamak atanamama veya yalnış atanıp atamanın geri dönmesine sebeb olur.

tercihler yapılırken o kadar salakça şeyler duyduk ki :
ilk tercih yapan atanacakmış, kendi ilinde tercih yapanlara öncelik verilcekmiş
nedense böyle yorumların ardında bir mişli geçmiş zaman oluyor.
:D

msm18694

Üye
Üye
evet evet imkansız herşey.bir anda herkes rehber öğretmen kesiliyo sanki yıllardır ömss oluyo ve sizde yerleştirme yaptırıyosunuz.insanların umutlarını kırmaktan vazgeçin her konuda yaptığınız şey aynı.Allah bunu yanınıza bırakmaz.

serkanonline

Üye
Üye
evet evet imkansız herşey.bir anda herkes rehber öğretmen kesiliyo sanki yıllardır ömss oluyo ve sizde yerleştirme yaptırıyosunuz.insanların umutlarını kırmaktan vazgeçin her konuda yaptığınız şey aynı.Allah bunu yanınıza bırakmaz.

arkadaşım sen sorunlumusun ümitleri kırmakla ne alakalı konu açmışsın fikir sormuşsun millet fikrini söylemiş canın .... istemiyorda abdi ağanın odasında ne işin var ben 77 aldığım halde hiç ümidim yok hayret ya

YassaX

Üye
Üye

msm18694; Yukarıda Konuyu Açan Sizsiniz ; Cevabı aldınız ancak; işinize gelmeyen bir cevap olduğu için bu tarz yorumlar yapıyorsunuz . Biz size 62 İle atanma şansınız olur deseydik ; Hayır Duası mı edecektiniz ; Şimdi Siz " ALLAH Bunu Yanınıza Bırakmaz " diyorsunuz ( Yaptıklarımı, Düşüncelerimi ve Kalbimdekileri, ALLAH BİLİYOR ; O Konuda İçim Sonuna Kadar Rahat ) ...Sanırım; Düşük Puan ( 62 ) almanız; Duygu - Düşünce ve Yorumlarınızı olumsuz ve negatif etkilemiş ... Unutmayın ki ; siz Bu siteye 2012 Ağustos ayında Üye olmuşsunuz; yani üyeliğiniz çok yeni , sorular sorup cevabını arıyorsunuz .. Ben 3 Ekim 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana bu sitede ÖMSS Konularında Kategori Yönetisiyim ve Binlerce soru cevapladım... O nedenle ÖMSS Konularında Her Soruyu elimden geldiğince, gücüm yettiğince cevaplıyorum, işinize gelsede - gelmesede. Ben her zaman; açık, net , şeffaf ve objektif davranıyorum... Rehber Öğretmen Değilim ancak ; ÖMSS Konularında Çok Fazlaca İddalıyım ... ÖMSS Konularındaki Herşeyi ; Her Platformda, Her Zaman Konuşmaya - Tartışmaya hazırım. Ancak ; Şunu Kesinlikle Yapmayın : İşin İçine Dini konuları karıştırıp; vicdan politikası yapıp ; daha da küçülmeyin ... Benim ÖMSS Konularıdaki Yazılarımı Okumak isterseniz : ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları -- > Bu LİNKİ 2-3 Hafta İncelemeniz gerekir ... Neyse Bundan sonra yazdıklarınıza cevap verip ; sizin seviyenize inmek istemiyorum ... Yapılan Yorumlara Saygı Duymayı Beceremiyorsanız soru sorup yorum yapmayın. Aldığınız Düşük Puanın; yani 62 Puanın Sorumlusu bizler değiliz, Zamanında Çalışsaydınız ...

rap43

Üye
Üye
Yassax öncelikle söylediklerinde kesinliklikle sonuna kadar haklısın ama son kısımlarını okuyunca kendimi uygun biyerden atmak istedim işin açıkcası puanım düşük olduğu için :D ama şunuda bilmemiz gerekiyorki hiç kimsenin malesef yapcak bişeyi yok herşey şans işi tamamen yinede allah herkesin gönlüne göre versin düşük puanda alan olsa yüksek puanda alan olsa Allah'a dua edip sığınmaktan başka çaremiz yok malesef :D

elif27

Üye
Üye
İnsanlar malesef üzgün yada umutsuz olduğu zaman saldırıp yaralayacağı birini arıyo etrafta. msm18694 isimli üye de bunu yapması gerek en son kişiye yani bu süre zarfında bize elinden gelen en çok yardımı yapmak için uğraşan kişiye Yassax arkadaşıma yapmış. Merak ediyorum da bunları söyleyince eline ne geçti, kendisinin söylediği cümleye sadece yazık diyorum yazık burda bize biraz daha fazla bilgi vermek için uğraşan insanların;Yassax ve marcus_oredius'un; emeğini bu şekilde hiçe saymaya bence bu sitede kimsenin hakkı yok.

YassaX

Üye
Üye
Yassax öncelikle söylediklerinde kesinliklikle sonuna kadar haklısın ama son kısımlarını okuyunca kendimi uygun biyerden atmak istedim işin açıkcası puanım düşük olduğu için :D ama şunuda bilmemiz gerekiyorki hiç kimsenin malesef yapcak bişeyi yok herşey şans işi tamamen yinede allah herkesin gönlüne göre versin düşük puanda alan olsa yüksek puanda alan olsa Allah'a dua edip sığınmaktan başka çaremiz yok malesef :D

rap43 ; Puanı Her düşük olan arkadaşımız için söylemedim o sozleri. Uzerinize alınmayın. Puanı Düşük Olup, bunun sorumlulugunu başka yerlerde arayanlaradır benim sozum.

YassaX

Üye
Üye
elif27 hanım ; duygu, düşünce ve yorumlarınız için Teşekkürler ...

frankenstein

Üye
Üye
Benim 80 puanla umudum yok, arkadaş 62 puanla umuttan bahsediyor.

Umudunu kaybetme arkadaşım :)

sofya

Üye
Üye
Arkadaşlar,

Ben eminim ki msm18694 nickli üye de kendisinin hiç şansı olmadığının farkında.Şu anda aldığı düşük puanın etkisiyle ciddi anlamda bir iç savaş yaşıyor.
Buraya konu açmaktaki tek amacı birazcık olsun ferahlatıcı kelimeler duyup kendini rahatlatmak.Kimse de bunu yapmadığı için,arkadaş herkese saldıran bile haline geldi:)

sofya

Üye
Üye
msm18694; Yukarıda Konuyu Açan Sizsiniz ; Cevabı aldınız ancak; işinize gelmeyen bir cevap olduğu için bu tarz yorumlar yapıyorsunuz . Biz size 62 İle atanma şansınız olur deseydik ; Hayır Duası mı edecektiniz ; Şimdi Siz " ALLAH Bunu Yanınıza Bırakmaz " diyorsunuz ( Yaptıklarımı, Düşüncelerimi ve Kalbimdekileri, ALLAH BİLİYOR ; O Konuda İçim Sonuna Kadar Rahat ) ...Sanırım; Düşük Puan ( 62 ) almanız; Duygu - Düşünce ve Yorumlarınızı olumsuz ve negatif etkilemiş ... Unutmayın ki ; siz Bu siteye 2012 Ağustos ayında Üye olmuşsunuz; yani üyeliğiniz çok yeni , sorular sorup cevabını arıyorsunuz .. Ben 3 Ekim 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana bu sitede ÖMSS Konularında Kategori Yönetisiyim ve Binlerce soru cevapladım... O nedenle ÖMSS Konularında Her Soruyu elimden geldiğince, gücüm yettiğince cevaplıyorum, işinize gelsede - gelmesede. Ben her zaman; açık, net , şeffaf ve objektif davranıyorum... Rehber Öğretmen Değilim ancak ; ÖMSS Konularında Çok Fazlaca İddalıyım ... ÖMSS Konularındaki Herşeyi ; Her Platformda, Her Zaman Konuşmaya - Tartışmaya hazırım. Ancak ; Şunu Kesinlikle Yapmayın : İşin İçine Dini konuları karıştırıp; vicdan politikası yapıp ; daha da küçülmeyin ... Benim ÖMSS Konularıdaki Yazılarımı Okumak isterseniz : ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları -- > Bu LİNKİ 2-3 Hafta İncelemeniz gerekir ... Neyse Bundan sonra yazdıklarınıza cevap verip ; sizin seviyenize inmek istemiyorum ... Yapılan Yorumlara Saygı Duymayı Beceremiyorsanız soru sorup yorum yapmayın. Aldığınız Düşük Puanın; yani 62 Puanın Sorumlusu bizler değiliz, Zamanında Çalışsaydınız ...

Merhaba,

Sizin ÖMSS ile ilgili vermiş olduğunuz bilgilerden ben de aylardır yararlanıyorum,bunu ne kadar caktırmasam da:)
Bunun için size teşekkürler.
Yazdıklarınızın doğru olduğunu ve katıldığımı söyleyebilirim.Ta ki son cümlenize kadar.''ZAMANINDA ÇALIŞSAYDIN'' cümlesi bence ne size yakıştı,ne de ben okurken keyif aldım.
Bir de sizin höşgörünüze sığınarak ufacık bir eleştiri daha yapmak isterim.
Yazılan metinlerin içeriğinin kalitesi,seviyesi ve önemi kadar da benim için çok önemli bir konu daha var.İmla kurallarına uymak.Yazılarınızın içeriği çok bilgilendirici olmasına rağmen,kullandığınız gerekli gereksiz fazlaca noktalama işaretleri ve genelde her kelimeyi büyük harfle yazıyor olmanız okurken beni ciddi anlamda yoruyor.
Bu eleştirilerimi hoşgörünüze sığınarak yaptım.Eğer alındıysanız veya rencide ettiysem sizi şimdiden özür dilerim.

İyi forumlar.

YassaX

Üye
Üye
sofya; msm18694 isimli üyemizin yazdığı "" Allah bunu yanınıza bırakmaz "" --> Yazılan bu soze karşılık, benim o mesaja cevaben yazdığım yorumumdakileri az bile yazdım ..''ZAMANINDA ÇALIŞSAYDIN'' cümlemin halen arkasındayım... Biz burada Psikolog görevi yapmıyoruz. Bilgi paylaşımnda bulunuyoruz. Bunun karşlığında aldığımız Hayır Duaları bize yetiyor ... Biz buradaki yazılarımızda tamamen yazım kurallarına uyacak olursak ; bu kadar cok mesaj cevaplayamayız ... Buna ne vaktimiz ne de zamanimiz yeter ... Ve ben yine de elimden geldiği kadar yazım kurallarına dikkat eden birisiyim. Sizin benim yazılarımdaki yorumlarınıza ve eleştirilerinize de katılmıyorum. Bazı kelimelerin, zaman zaman büyük harfle yazılması gerekiyor , vurgu açısından , önem açısından. Bazı kelimeler siyah koyu renkle olmalı .. 1,5 yıldır binlerce soru cevapladım, ilk defa sizin bu tarz bir eleştiriniz geldi .Önemli olan Görüntü değil ; içerik. O kadar emek gosteriyoruz ; daha da fazlasını istiyorsunuz ; ben daha ne diyeyim ... Bir cok yazdıklarımından faydalandığınızı söylüyorsunuz ayrıca yorulduğunuzu; bu çelişkiyi de anlamadim. .. Gülü seven dikenine katlanır. Bilgi istiyorsanız ; bunun icin birazcik emek gostermenin zararı olmaz .... Bununla iligili Çok Güzel Bir Örnek aklıma geldi : Zamanın birinde, bir Ülkede ünlü bir Bakan ; azmetmiş ve denizin üstünde yürümeyi başarmış . Bunun üzerine şoyle yorumlar yapılmış . Bakan Yüzme Bilmiyor .... Sanırım bu örneği anlayanlar anladı . Unutmayın ki: Bu Hayatta Hic Birşey 4-4 Lük Olmuyor ... Yani Hem Şoför Arkası - Hem Cam Kenarı olması çok zor oluyor ...

Saygılar ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye